פנים חדשות במועצת העירייה

יהודה גולן

תוצאות הבחירות מביאות לשולחן מועצת העיר שמונה חברים חדשים, שייכנסו לתפקידם בסוף החודש • הכירו את הנבחרים שאליהם נתרגל בחמש השנים הקרובות

שמונה חברי מועצה חדשים ייכנסו לתפקידם בשבועות הקרובים עם השבעתה של מועצת העיר החדשה. הם היו צריכים להיות תשעה אבל לטם גל ("חיים למודיעין") בחרה לפרוש עוד בטרם כיהנה ולו יום אחד בתפקיד ופינתה את מקומה לשמעון גואטה, שכבר ראה עצמו בדרך החוצה ובכל זאת ימשיך לכהן כחבר מועצה.

השמיניה החדשה, שמגיעה משלל מפלגות העיר, מלמדת על הרבגוניות שמאפיינת את מועצת העיר החדשה, עם צימצום כוחו של ראש העירייה במועצה והתחזקות סיעות אחרות. חמישה מבין החדשים הם מספרי 2 ברשימותיהם. שניים (עמיחי זליג משחר עושים חינוך ואיתי אלמוג בר ממודיעין חופשית) נכנסו מהמקום השלישי. אחד (עמיעד טאוב) הוא ראש הרשימה.

עדי בן אברהם (הדור הבא)

בת 35, תושבת העיר משנת 1996 שגדלה והתחנכה כאן והיתה מהמקימים של שבט הצופים "יובל". ב-2014 הקימה יחד עם בעלה סטודיו לאימונים במרכז מרלז. בעברה עבדה במשרד ראש הממשלה בתפקיד שטח מבצעי והיא בעלת תואר ראשון במדעי החברה. לבן אברהם שלושה ילדים והיא תעסוק בנושאים של משפחות צעירות בעיר וסיוע לעצמאיים ובעלי עסקים קטנים.

דבר החברה: "חשוב לי מאוד לפעול למען אמהות צעירות בעיר, לסייע להן בתהליך החזרה למעגל העבודה, התמודדות באיזון בין קריירה לבית ועם הורות ומשפחה. כבעלת עסק עצמאי חשוב לי לקדם את הנשים העצמאיות והעסקים בעיר. לקיים אירועים שנתיים שיגבירו את החשיפה, לעודד הקמת מרחב יזמות שיהווה בית לעצמאיות ועצמאיים ולחשיפת שירותיהם לתושבי העיר".

איתי אלמוג-בר (מודיעין חופשית)

בן 49, נשוי למיכל ואב לבן ובת. תושב מודיעין משנת 2004, בוגר בצלאל ואדריכל במקצועו. הוא מתכוון לעסוק בתחומים הקרובים אליו כגון נושאי תיכנון ובנייה והיבטים אקולוגים.

דבר החבר: "אפעל למען הכנסת  'עיר ירוקה' ואפעל בתחומי התיכנון כי יש כאן הרבה בעיות תיכנוניות שניתנות לפיתרון, כמו למשל הקמת בנייני משרדים במרכז עינב בעיקר באזור הסמוך לתחנת הרכבת פאתי מודיעין. חובה גם להפעיל הפעלת שאטלים מהרכבת לפארק הטכנולוגי שיסייעו לעובדים שמתקשים להגיע היום למרכזי התעסוקה. תמיד היתה לי מודעות חברתית ואני שואף לחיות במדינה עם צדק חברתי".

עמיעד טאוב (הבית היהודי)

בן 41, נשוי ואב לחמישה, מגיע לשולחן המועצה כיו"ר הבית היהודי במודיעין לאחר שהחליף בתפקיד את מיכאל חרל"פ הוותיק. מזה שנים רבות הוא בעל עסק עצמאי בתחום התקשורת ("עט תקשורת"). ברזומה שלו הוא גם יו''ר עמותת אופק הפועלת להגברת הבטיחות בבתי החולים ומניעת רשלנות רפואית ויו''ר מועצת ראשי הסניפים של מפלגת הבית היהודי. עמותת אופק נקראת על שם בנו הקטן שנפגע בהיותו תינוק בעת ניתוח ונותר נכה.

טאוב הוא בעל תואר שני במינהל ציבור מאונ' בר אילן, קצין במילואים, לשעבר יו"ר אגודת הסטודנטים באוני' בר-אילן, סגן יו"ר התאחדות הסטודנטים הארצית ויועץ הוועדה לזכויות הילד בכנסת. חבר בנשיאות הוועד הפועל הציוני, נציג הצעירים בקונגרס היהודי העולמי, דירקטור ויו''ר ועדת הביקורת במנהלת ''אופק' מודיעין משמש גם כפובליציסט ובעל טור בעיתון ''מצב הרוח'' וכמחבר הספרים "מזימה" ו''אחי מיוחד".

עמיחי זליג (שחר עושים חינוך)

בן 42, תושב שכונת אבני חן, נשוי לשמרית ואב לארבע בנות, בעלים חברה לשירותי מחשוב בעסקים בתחום ההייטק. זליג הקים את "קהילת השחר" לפני 12 שנה והוא יו"ר הקהילה מאז הקמתה. הוביל את בניית בית הכנסת "משכן שלמה" שבו מתפללים חברי הקהילה, מעורב גם בתחום החינוך ומכהן כיו"ר הנהגת ההורים של בית הספר דרכי יהודה בשש השנים האחרונות, וחבר הנהגת ההורים בתיכון אמית בנות.

אלי סבח (אילן למודיעין)

האיש החדש ברשימת "אילן למודיעין" הוא כבר סב לנכד. זו לו ריצה ראשונה למועצה לאחר שנים רבות של עיסוק פוליטי מאחורי הקלעים.

סבח נחשב לאיש אירגון וכמי שידוע בקרב המגזר הפוליטי בעיר כאיש ביצוע שיודע להביא קולות לקלפי. את ההופעה הפוליטית הראשונה שלו ערך בבחירות של 2003 כשסייע מאחורי הקלעים ליוסי בר דוד. בבחירות 2008 חבר לאמנון מרחב וסייע לו בקמפיין שבו הפסיד לחיים ביבס.

סבח לא היה אמור להגיע למועצה אבל אילן בן סעדון הצניח אותו למקום השני ממש  בדקה ה-90  לאחר שדן ליכטמן פרש מהרשימה.

נוגה כץ-רפופורט (הבית היהודי)

לכץ-רפופורט עבר פוליטי עשיר כמי שעוסקת בתחום התקשורת הפוליטית שנים רבות, למרות גילה הצעיר יחסית (36). נשואה לנחי כץ (שהיה דובר הבית היהודי בקמפיין הבחירות הנוכחי) ואם לשניים. במקור הגיעו נוגה ובעלה למודיעין לפני שבע שנים מגבעתיים. במסגרת המדיניות של טאוב לעבות את הרשימה בנשים הוצבה במקום השני.

לכץ-רפופורט הרבה יתרונות מקצועיים שאותם תוכל לנצל בעבודתה במועצה, בראש ובראשונה הניסיון והיכולת בתחום התקשורתי הסבוך. כץ שימשה במשך מספר שנים בתפקידי דוברות לאחר שסיימה תפקיד במערכת החדשות של ערוץ הכנסת. כדוברת היא מביאה רקורד עשיר של דוברת סיעת הליכוד בכנסת ודוברת השר לענייני ירושלים זאב אלקין. כיום מכהנת כץ כסמנכ"לית במשרד יחסי הציבור "גל אורן לרנר".

דבר החברה: "כל תיק עם אנשים, שאוכל לגעת בהם ואוכל לטפל בהם ובבעיות היומיומיות, הוא תיק שמעניין אותי. אני מודה שכל עוד תהיה נגיעה לאנשים לא איכפת לי איזה תיק אקח". אני יכולה להבטיח שאעזור לכולם, דתיים וחילוניים בלי הבדלה, והעיקר והחשוב זה שיתנו לי לעבוד".

גלעד ביהרי (מודיעין חופשית)

בן 39, נשוי לעפרה ואב לשלוש. תושב מודיעין משנת 2010. ביהרי הוא פעיל חברתי – ממארגני ההפגנות להגנה על הדמוקרטיה ונגד השחיתות במודיעין (62 שבועות), כולל פעילות נרחבת בנושא ברשתות חברתיות, פעיל במחאה החברתית 2011.

דבר החבר: "גדלתי ברמת גן ולאחר מכן ברעננה ובצבא שירתתי ביחידת מחשבים בחיל חימוש. אני פעיל חברתי מזה שנים רבות, מתכנת מחשבים ומערכות מידע, עצמאי. מפעילי המחאה נגד מתווה הגז. לשעבר יו״ר ועדת ביקורת באגודת הסטודנטים במכללת שנקר, לשעבר מנהל קבוצת הכדורסל הפועל ת״א. כאחד מראשי המחאה החברתית במודיעין בשנת 2011, היה לי ברור שכדי להשפיע יותר צריך להגיע לצומת מקבלי ההחלטות. אשמח לעסוק בנושאים הבאים: קידום והשקעה בספורט תחרותי, יותר תרבות גם בסופ״ש, תחבורה ציבורית בשבת ויותר עסקים ומקומות בילוי בשבת, יותר שקיפות במועצה בארגונים העירוניים, קידום פרויקט שכירות ארוכת טווח לצעירים, יותר דגש לשמירה על איכות הסביבה לפי הנושאים בהם עסקנו במערכת הבחירות".

2018-11-15 00:00:00
2018-11-15 00:00:00

כתבות נוספות

ועכשיו למאני טיים

עירוני מודיעין הפסידה לנתיבות, מובילת הטבלה, אבל הבטיחה את מקומה בפלייאוף ותחכה כעת לראות מי יהיו היריבות במאבק על העלייה

בריא וצבעוני

השבוע במדור: מרק כתום חורפי עם טוויסט מרענן, וירקות פריכים בטעמים מפתיעים

צפוף פה, צפוף

חודשיים אחרי הפתיחה החגיגית של מועדון הגריי במע"ר ומבקרים רבים במקום מדווחים על צפיפות בלתי נסבלת: "אי אפשר לזוז, אפילו המלצרים לא מצליחים להגיע לשולחנות" • בעלי המועדון: "נמשיך להביא מוזיקה ותרבות איכותית שישמחו את תושבי מודיעין"

ועכשיו למאני טיים

עירוני מודיעין הפסידה לנתיבות, מובילת הטבלה, אבל הבטיחה את מקומה בפלייאוף ותחכה כעת לראות מי יהיו היריבות במאבק על העלייה

המשך קריאה »

צפוף פה, צפוף

חודשיים אחרי הפתיחה החגיגית של מועדון הגריי במע"ר ומבקרים רבים במקום מדווחים על צפיפות בלתי נסבלת: "אי אפשר לזוז, אפילו המלצרים לא מצליחים להגיע לשולחנות" • בעלי המועדון: "נמשיך להביא מוזיקה ותרבות איכותית שישמחו את תושבי מודיעין"

המשך קריאה »

שיטפון של מאומתים

מספר המאובחנים חיובי לקורונה זינק השבוע ועומד על 4,489, כשקרוב ל-1,300 מהם תלמידי מערכת החינוך • תושב אחד מאושפז במצב קשה ובעירייה חידשו את מתווה החירום לסיוע לקשישי העיר

המשך קריאה »

המכה החמישית

אמנם שר האוצר טען כי בתי העסק במודיעין מלאים עד אפס מקום, אולם בשטח תמונת המצב שונה לגמרי ובעלי העסקים בעיר מדווחים על ירידה של עד ל-80% בתנועת הלקוחות: "אנשים מפחדים להגיע. אנחנו משאירים את העובדים בבית וחיים מהחסכונות" • ויש גם מי שמרוויח מהמצב

המשך קריאה »

תוכן שיווקי » אולי יעניין אותך