פעמיים לא טוב

ערן קמינסקי
2036-01-29 00:40:00
2036-01-29 00:40:00

רן נידם ממודיעין חש לא בטוב והגיע למרפאת טרם, שם אובחן כי לקה בהתקף לב וחייו ניצלו ברגע האחרון • שבוע מאוחר שב למקום כדי להודות לרופא שטיפל בו, עבר התקף לב נוסף וטופל שוב בידי אותו רופא

נידם וד"ר סלח (צילום: חביב גבאי)

כזה סיפור עוד לא היה בטרם: רן נידם, תושב מודיעין בן 44, הגיע למוקד רפואת החירום בעיר לאחר שחש לא בטוב, אובחן כסובל מהתקף לב וניצל. שבוע לאחר מכן, כאשר שב לומר תודה לרופא שאבחן את מצבו והציל את חייו, לקה נידם בהתקף לב נוסף, ושוב ניצל בידי אותו רופא.

האירוע התרחש לפני שבוע כאשר נידם, עובד עיריית מודיעין בן 44 ואב לשישה, החל את יומו באופן שגרתי. מעט אחר כך חש מיחושים בחזה, אולם לא ייחס לכך חשיבות והתכונן לנסיעת עבודה עם קולגה. אותו עמית לעבודה שם לב שנידם לא חש בטוב וניסה לשכנע אותו לגשת למיון, אולם זה סירב. רק לאחר שנכנס לביתו להחליף את חולצתו ספוגת הזיעה, מצא אותו הקולגה כשהוא שרוע על הספה ומיהר לפנות אותו למוקד טרם בעיר.

עם הגעתם של השניים למוקד הרפואה הדחופה חובר נידם למכשיר אק"ג בידי ד"ר פאדי סלח, כאשר התוצאות היו חד משמעיות – התקף לב. התברר כי נידם סובל מחסימה בעורק הראשי של 98% וניצל למעשה ברגע האחרון. הוא פונה לבית החולים שערי צדק בירושלים, שם עבר צנתור והתאושש לאחר מספר ימים.

כאמור, שבוע לאחר המקרה שב נידם אל בניין טרם כדי להודות לרופאים שטיפלו בו, שם גילה להפתעתו כי הוא שוב סובל מאותם מיחושים בחזה. נידם סיפר השבוע לעיתון ידיעות אחרונות: "הצטלמתי עם ד"ר פאדי, הוא שאל לשלומי ואמרתי לו: "אתה יודע, אולי אני פרנואידי, אבל נדמה לי שהחזה שלי שוב תפוס". בדיקת אג"ג נוספת העלתה שהתסריט חזר על עצמו במדויק, ושוב מצא את עצמו נידם בדרך בדרך לשערי צדק לצנתור נוסף.

חביב גבאי, מנהל טרם, סיפר השבוע למודיעין NEWS: "במקרים של כאבים בחזה חשוב מאוד לבוא להיבדק, לעשות אק"ג והערכה של איש מקצוע. אם זה משהו אקוטי אז כמובן להזמין אמבולנס ולא לשחק עם זה. מה שקרה עם רן זה הרבה מזל, גם שהיה אתו חבר לעבודה שפשוט תפס אותו ואמר לו שהוא לא נשאר בבית. לקח אותו מהאוזן להיבדק ובעזרת ערנות של הצוות ששמו לב שהוא לא נראה בסדר, טיפלו בו ובזכות זה הוא איתנו. הכי חשוב זה שאנשים לא יהיו שאננים. המקרה הזה מאוד נדיר, אני לא יודע אם כבר קרה אצלנו אבל שני התקפי לב בתוך שבוע זה משהו באמת נדיר".

כתבות נוספות

שני חשודים נוספים נעצרו בפרשת הנער הנעדר

המשטרה הודיעה בסוף השבוע על מעצרם של שני חשודים נוספים, במקביל להארכת מעצרו של סלמון אברמוב מירושלים, החשוד במעורבות בפרשה. הוריו של קליינרמן: "סומכים על המשטרה שתבצע כל פעולה שצריך על מנת לאתר את מויישי"

עולם בצבעים

יעקב גילה, צייר ממודיעין, השיק לאחרונה תערוכה חדשה במרכז הרב תחומי: "אני מושפע מחלונות ראווה בניו-יורק, מטיול בולענים בים המלח, ממופע ריקוד"

זה עולה לנו

לאן נעלמה המחאה האותנטית? לא הכול ניתן לפתור באמצעות מחאה ברשתות החברתיות

עולם בצבעים

יעקב גילה, צייר ממודיעין, השיק לאחרונה תערוכה חדשה במרכז הרב תחומי: "אני מושפע מחלונות ראווה בניו-יורק, מטיול בולענים בים המלח, ממופע ריקוד"

המשך קריאה »