פרגולות לגינה: סוגים וסגנונות

תוכן פרסומי
2036-07-19 01:02:00
2036-07-19 01:02:00

בשנים האחרונות אנו שמים לב שיש יותר ויותר פרגולות מעוצבות בחצרות במרפסות ובגגות של בתים פרטיים

(צילום: freepik)

כל בית צריך מרפסת, וכל גינה צריכה פרגולה. פרגולה מהווה פתרון מצוין להצללה בקיץ החם, או לשבת במרפסת ביום גשום. בחירה נכונה של פרגולה תשדרג לנו פלאים את מראה הגינה.

בקיץ הישראלי הצורך בפרגולה הוא הכרחי היא מגנה עלינו מהשמש הקופחת ומאפשרת לנו להנות מהגינה גם בימי הקיץ החמים. אין זה מפתיע כי  בשנים האחרונות, אנו שמים לב שיש יותר ויותר פרגולות מעוצבות בחצרות במרפסות ובגגות של בתים פרטיים, וזאת בזכות פיתוח סגנונות בנייה וטכנולוגיות חדשות בתחום הפרגולות. בשל העובדה כי הפרגולה ממוקמת בסביבה חיצונית החשופה לפגעי מזג אוויר קיצוני, עליה להיבנות מחומרי גלם חזקים ועמידים שיאפשרו לה להאריך חיים. שני סוגי החומרים העיקריים הרלוונטיים לבניית פרגולה הם עץ ואלומיניום. במקרים מסויימים, ניתן לבנות את תשתית הפרגולה גם ממתכות אחרות ואפילו מחומרים פלסטיים. כיום פרגולות מאלומיניום הן הפרגולות המובילות בתחום, ניתן לראות אותן ביותר ויותר בתים פרטיים, בגינות, בגגות ובמרפסות גדולות כקטנות. היכולת להרכיב את הפרגולה בצורה דינמית ומותאמת אישית ללקוח הינה אחת הסיבות העיקריות לפופולריות של פרגולה מסוג זה.

פרגולות אלומיניום יתרונות:

פרגולות אלומיניום חשמליות אינן מהוות פתרון קבוע והן ניתנות לפתיחה וסגירה, כפי המתבקש בחוק.

היתרון המשמעותי ביותר הוא עמידות וחוזק לאורך שנים. אלומיניום הוא חומר עמיד מאוד בעיקר נגד פגעי מזג אוויר והוא אינו מתבלה כלל.

לפרגולות אלומיניום עיצוב מודרני אשר מתאים לסגנון הבנייה העכשווי. והן משתלבות באופן הרמוני עם הגינה והבית בהן, הן ממוקמות.

התקנה של פרגולה מאלומיניום הינה התקנה שחוסכת בעלויות וגם בזמן ונותנת מענה מהיר למעוניינים בפרגולה בטווח זמן קצר.

פרגולות האלומיניום אינן זקוקות לתחזוקה שוטפת.

ניתן לעצב פרגולה מאלומיניום בכל עיצוב וצבע שתרצו. אלומיניום הוא חומר תעשייתי גמיש וקל לעיבוד ולכן ניתן לייצר פרגולה בכל צורה שתבחרו, ובכל טקסטורה שתמצאו לנכון.

סוגי פרגולות מאלומיניום:

פרגולות אלומיניום חשמליות – פרגולה זו מאפשרת כיוון של שלבי האלומיניום באופן חשמלי, בהתאם למיקום השמש, לכוון אותה לפי כיוון הצל. או לפתוח את הפרגולה ולהנות מכיפת השמים. וכל זה בעזרת מערכת אוטומטית, מבלי להתאמץ ידנית. כיום, הפרגולות המתקדמות ביותר הן פרגולות אלומיניום חשמליות המספקות גם תאורה מובנית וגם יכולת פתיחה וסגירה בלחיצת כפתור.

פרגולות אלומיניום תלויות – כלומר פרגולה כלומר מוצמדת אל הקיר ללא עמודי תמיכה, אלא מחוברת אל קירות הבית. ונראית כמרחפת באוויר.

רפפות אלומיניום –  פתרון פרקטי בעיקר למבנים גבוהים בשל יכולתו להתמודד עם רוחות חזקות. ניתן לשנות את זווית הרפפות, לפתוח ולסגור אותן. וכן להשאיר את הרפפות פתוחות לגמרי.

איזה פרגולה מתאימה לגינה שלכם?

לכל פרגולה ולכל סגנון יש את היתרונות ואת החסרונות בהתאם לגינה. כיצד אתם רוצים לשלב בין הבית, המרפסת או הגינה לפרגולה? האם במראה הטבעי והירוק או בסגנון המודרני העכשווי? המטרה היא להנות מפתרון ההצללה שבחרתם בגינה שלכם לאורך שנים רבות ולכן שווה להשקיע זמן ומחשבה ולבחור מוצר איכותי המתאים בדיוק לדרישות שלכם.

כתבות נוספות

שני חשודים נוספים נעצרו בפרשת הנער הנעדר

המשטרה הודיעה בסוף השבוע על מעצרם של שני חשודים נוספים, במקביל להארכת מעצרו של סלמון אברמוב מירושלים, החשוד במעורבות בפרשה. הוריו של קליינרמן: "סומכים על המשטרה שתבצע כל פעולה שצריך על מנת לאתר את מויישי"

עולם בצבעים

יעקב גילה, צייר ממודיעין, השיק לאחרונה תערוכה חדשה במרכז הרב תחומי: "אני מושפע מחלונות ראווה בניו-יורק, מטיול בולענים בים המלח, ממופע ריקוד"

זה עולה לנו

לאן נעלמה המחאה האותנטית? לא הכול ניתן לפתור באמצעות מחאה ברשתות החברתיות

עולם בצבעים

יעקב גילה, צייר ממודיעין, השיק לאחרונה תערוכה חדשה במרכז הרב תחומי: "אני מושפע מחלונות ראווה בניו-יורק, מטיול בולענים בים המלח, ממופע ריקוד"

המשך קריאה »