פריצות לכספות – כך תזהרו!

תוכן פרסומי

גם היום במציאות של דיגיטציה ואחסון מגוון רחב של דברים ב"ענן" ובשירותים דיגיטליים למיניהם, בהחלט קיימת דרישה לכספות פיזיות

(צילום: PIXABAY)

כמעט מאז ומתמיד כספות היו אפשרות יעילה ופופולארית מאוד עבור אנשים וארגונים לשמירה על פריטים יקרים, חשובים ורגישים, מרכוש פרטי יקר ובעל ערך ועד מסמכים חשובים שיש להגן עליהם. אך מאז שקיימות בעולם כספות, גם קיימים מקרי פריצה אליהן, בניסיון להגיע לאותם פריטים יקרים המאוחסנים בתוכן. היום יש מגוון סוגי כספות ואפשרויות לאחסן בבטחה רכוש חשוב, אלו האפשרויות העומדות לפניכם והדרכים להתגונן מפני פריצות לכספות.

סוגי כספות ומידת האבטחה שלהן

גם היום במציאות של דיגיטציה ואחסון מגוון רחב של דברים ב"ענן" ובשירותים דיגיטליים למיניהם, בהחלט קיימת דרישה לכספות פיזיות – במיוחד לרכוש פיזי יקר או בעל ערך סנטימנטלי חשוב, אך גם לאחסון מסמכים, אמצעי אחסון דיגיטליים וכיוצא באלו עם שלל דוגמאות ודברים שאנשים ועסקים בוחרים לאחסן בצורה פיזית בתוך כספת. כאמור, ישנם כמה וכמה סוגים של כספות ופתרונות אחסון מאובטחים, כאשר חשוב להבין מה האפשרויות שלכם ומה ההבדל בין כל כספת וכספת כדי שתגיעו להחלטה מושכלת.

כספת ביתית רגילה: זהו הסוג הפשוט והזול ביותר של כספות. כספת ביתית היא קופסת מתכת מרובעת או מלבנית, עם מנגנון נעילה יחסית פשוט, מכאני עם מפתח/קוד או דיגיטלי עם קוד ונעילה אלקטרונית – כאשר היום יש לעיתים דגמים עם מערכות נעילה משולבות. כספות אלו עשויות פלדה והן עצמאיות, קרי פשוט מניחים אותן במיקום שנוח לכם. נציין כי אלו גם הכספות שהכי קל לפרוץ אליהן בגלל פשטותן והעובדה שהן פשוט מונחות בארון בבית.

כספת נסתרת: אלו כספות ביתיות או משרדיות אשר במקום פשוט להניח בתוך ארון או מגירה, מתקינים בצורה נסתרת, למשל בתוך קיר מתאים או בצורה דיסקרטית ונסתרת בתוך רהיט כלשהו. את הכספת מסתירים בעזרת אמצעים שונים, החל בתמונה או רהיט ועד אמצעים יותר מורכבים ויקרים. תוספת הביטחון מושגת באמצעות עצם הסתרת הכספת בתוך הקיר, אך מבחינת מוגנות מפני פריצה כספות אלו לרוב לא יותר מוגנות או מאובטחות לעומת כספת ביתית-משרדית רגילה.

כספת בבנק: שירות שהולך ונעלם מהעולם משיקולים כלכליים ותפעוליים של הבנקים הוא השכרת כספת בחדר כספות של בנק. אלו כספות פלדה פשוטות יחסית, עם מנגנון נעילה כפול ובתוך מרתף או חדר כספות בסניף בנק. השירות הוא במודל של שכירות תקופתית, לפי גודל הכספת הנבחרת. נציין שהבנקים הולכים וסוגרים את רוב חדרי הכספות שלהם וגם כי הגישה לכספת היא רק בשעות פעילות הסניף, אין שמירה 24/7 וגם לרוב אין בפועל ביטוח על תכולת הכספת אלא אם אתם רוכשים כיסוי עצמאית ובנפרד.

כספת פרטית במתחם כספות: המילה האחרונה בתחום הכספות ומודל עסקי המגיע אלינו ישירות מהבירות הפיננסיות בחו"ל. במקרה זה אתם שוכרים כספת פרטית, בגודל לבחירתכם, אשר נמצאת במתחם ייעודי, פרטי ומאובטח לפי הסטנדרטים הגבוהים ביותר – עם מגוון מערכות טכנולוגיות להרשאת כניסה ונטרול איומים, שמירה חמושה 24/7/365 ואמצעי הגנה פיזיים והנדסיים. רותניום – חדרי כספות מאובטחים ופרטיים מאפשרים גישה לתכולת הכספת שלכם כמעט בזמינות של 24 שעות ביממה! מדובר על שירות כספות בוטיקי וסופר איכותי מבחינת תנאי שירות ורמת האבטחה ובשכירות החודשית כלול גם כיסוי ביטוחי. זו ללא ספק האפשרות הבטוחה, המוגנת והיעילה ביותר לאחסנת רכוש יקר וחשוב בכספת.

טיפים להתגוננות מפני פריצה לכספת שלכם

קודם כל נדגיש שכפי שצוין לעיל, האפשרות הכי מאובטחת, בטוחה ומוגנת וגם זו המציעה זמינות מעולה לכספת שלכם, היא השכרת כספת בחדר כספות פרטי, חיצוני לבנקים וכמובן חיצוני לבית או למשרד שלכם. אך מעבר לזה יש כמה טיפים בסיסיים שאתם יכולים לנקוט בהם כדי להיזהר ביתר יעילות מפני פריצות לכספות שלכם:

בכספת ביתית פשוטה, התקינו אותה במקום הכי מוסתר ודיסקרטי שניתן ואל תוותרו על חיבור לארון, לקיר או למגירה כדי להקשות עוד קצת על פורצים פוטנציאליים.

נסו לבחור כספת עם מנגנון נעילה מורכב ואמין, הכולל למשל כמה שכבות אבטחה והרשאת פתיחה – זה יכול לעכב פורץ או אפילו לגרום לו לוותר מראש כדי לחסוך בזמן.

אם הכספת מותקנת בבית או במקום שאינו מאויש ותחת שמירה 24/7, רצוי שתהיה במקום גם מערכת אזעקה כלשהי.

מומלץ שכמה שפחות אנשים ידעו שיש לכם כספת בבית/במשרד ושרק מי שבאמת צריך לדעת יידע על כך.

שימרו על רכושכם היקר והרגיש וביחרו פתרון כספת חכם, יעיל שבאמת נותן לכם מענה מלא לכל הצרכים שעבורם מיועד השירות ופתרון האחסון המאובטח!

2036-08-02 04:12:00
2036-08-02 04:12:00

כתבות נוספות

מוניות השירות יגיעו לעיר?

משרד התחבורה מקדם תכנית שתאפשר לרשויות כמו מודיעין להפעיל את השירות באמצעות מפעילים שייבחרו במכרז, כאשר השירות צפוי לפעול גם בשבתות • אור גרינפלד: "אין ספק שהפיתרון הנכון הוא להעביר את הסמכויות לידי הרשויות המקומיות"

הדרך לגימלים קלה יותר

לאחר שנים של תלונות מצד חיילי מודיעין על השירות הלקוי לו הם זוכים בסניף ביקורופא המקומי, מסתמן כי עידן חדש בפתח: הסניף יוגדל, שעות הפעילות יורחבו ותתאפשר הזמנת תור מראש

מוניות השירות יגיעו לעיר?

משרד התחבורה מקדם תכנית שתאפשר לרשויות כמו מודיעין להפעיל את השירות באמצעות מפעילים שייבחרו במכרז, כאשר השירות צפוי לפעול גם בשבתות • אור גרינפלד: "אין ספק שהפיתרון הנכון הוא להעביר את הסמכויות לידי הרשויות המקומיות"

המשך קריאה »

הדרך לגימלים קלה יותר

לאחר שנים של תלונות מצד חיילי מודיעין על השירות הלקוי לו הם זוכים בסניף ביקורופא המקומי, מסתמן כי עידן חדש בפתח: הסניף יוגדל, שעות הפעילות יורחבו ותתאפשר הזמנת תור מראש

המשך קריאה »

תוכן שיווקי » אולי יעניין אותך