פרצה קוראת למחבל

ערן קמינסקי
2036-07-23 02:23:00
2036-07-23 02:23:00

גדר ההפרדה באזור כפר רות, במרחק מספר דקות הליכה מבתי מודיעין, פרוצה לגמרי מזה ארבעה חודשים • דובר צה"ל: "הגדר הנ"ל עברה מספר תיקונים"

נתחיל מהשורה התחתונה: מפגע פלסטיני יכול להגיע בתוך מספר דקות, ללא כל הפרעה, מגדר ההפרדה הפרוצה באזור כפר רות לבתי תושבי מודיעין.

מזה כלפחות ארבעה חודשים שגדר ההפרדה, באזור המרוחק רק כמאתיים מטר ממושב כפר רות, ופחות מקילומטר משכונות מודיעין, פרוצה לחלוטין ופתוחה למעבר כל מי שרק ירצה. מדובר על פרצה ברוחב של לפחות עשרה מטרים בגדר ההפרדה עצמה, בנוסף לפרצה אחרת בגדר התיל הנמצאת מצדו השני של כביש הפטרולים בו מסיירים מדי יום חיילי צה"ל האמונים על הגזרה.

גורמי ביטחון ביישובים הסמוכים לגדר עימם שוחחנו השבוע, סיפרו כי זהו המצב כבר מחודש אפריל, כאשר פניותיהם לצה"ל נענו באותה תשובה לקונית שקיבל גם מודיעין NEWS השבוע מדובר צה"ל: הגדר הנ"ל עברה מספר תיקונים, זאת בהתאם להערכת המצב בשטח. כוחות צה"ל פועלים בכלל המאמצים על מנת למנוע טרור בשטח ישראל". יש לציין כי הגורמים עימם שוחחנו סתרו את טענות דובר צה"ל, ואמרו כי במהלך כל החודשים האחרונים לא בוצעו באותה נקודה שום תיקונים.

יש לציין כי זו אינה הפעם הראשונה בה הגדר פרוצה לחלוטין. לפני כשלוש שנים פרסמנו כאן כי גם באזור יער בן שמן, שמעברה השני של הגדר באזור זה נמצאים כפרים פלסטיניים כמו מידיא, פרצו פלסטינים פרצה גדולה בגדר. לדברי גורמים עימם שוחחנו אז גם במקרה זה פניותיהם אל צה"ל ואל גורמי הביטחון לא הועילו, והמצב נותר כמו שהוא במשך חודשים ארוכים.

לפני שבועיים פרסם גם האתר YNET ידיעה בה נראים מאות שוהים בלתי חוקיים פלסטיניים החוצים באין מפריע את גדר ההפרדה הפרוצה באזור מעבר שער אפרים בשרון. בתיעוד שהובא בידיעה נראים רכבי ביטחון נוסעים בצידה הישראלי של הגדר, וממשיכים בנסיעתם על אף שהבחינו במתרחש. על פי הידיעה האירוע הגיע בעקבות החלטת הרשות הפלסטינית לאסור כניסת פועלים פלסטיניים משטחה לשטח ישראל, זאת נוכח העלייה בתחלואת הקורונה.

ביקשנו השבוע מעיריית מודיעין את התייחסותו למצב של שמוליק כהן, ראש אגף הביטחון ושירותי חירום, אולם זו לא התקבלה עד לכתיבת שורות אלו.

כתבות נוספות

שני חשודים נוספים נעצרו בפרשת הנער הנעדר

המשטרה הודיעה בסוף השבוע על מעצרם של שני חשודים נוספים, במקביל להארכת מעצרו של סלמון אברמוב מירושלים, החשוד במעורבות בפרשה. הוריו של קליינרמן: "סומכים על המשטרה שתבצע כל פעולה שצריך על מנת לאתר את מויישי"

עולם בצבעים

יעקב גילה, צייר ממודיעין, השיק לאחרונה תערוכה חדשה במרכז הרב תחומי: "אני מושפע מחלונות ראווה בניו-יורק, מטיול בולענים בים המלח, ממופע ריקוד"

זה עולה לנו

לאן נעלמה המחאה האותנטית? לא הכול ניתן לפתור באמצעות מחאה ברשתות החברתיות

עולם בצבעים

יעקב גילה, צייר ממודיעין, השיק לאחרונה תערוכה חדשה במרכז הרב תחומי: "אני מושפע מחלונות ראווה בניו-יורק, מטיול בולענים בים המלח, ממופע ריקוד"

המשך קריאה »