קואופ ישראל בדרך להקפאת הליכים

יהודה גולן
2018-12-02 00:00:00
2018-12-02 00:00:00

החברה, שמנהלת כמאתיים סניפי מרכולים וכ-1,300 עובדים ומקום מושבה בפארק הטכנולוגי במודיעין, נקלעה לקשיים תזרימיים

רשת המרכולים קואופ ישראל, שמקום מושב המטה וההנהלה שלה הוא במודיעין, נקלעה לקשיים תזרימיים. השבוע (יום ב') פנתה החברה שמתנהלת כאגודה שיתופית, לבית משפט בירושלים וביקשה צו הקפאת הליכים כדי שתוכל להמשיך לפעול למרות הקשיים התזרימיים שלה.

מצבה של החברה נחשף לאחר שתנובה הפסיקה את קו האשראי לאגודה והסכימה למכור לה מוצרים רק בתמורת מזומן.

מטה החברה נמצא בבניין ליגד 1 והיא נמצאת בעיצומו של תהליך הבראה שכולל מכירת נכסים כדי לכסות את חובותיה. במודיעין יש לחברה שלושה סניפים: במרכז המסחרי יורו שופס שבשדרות מנחם בגין, במרכז המסחרי השכונתי קייזר סנטר בעמק זבולון ובשדרות עמק האלה במרכז המסחרי לב העמק.

הקואופ פועל כאגודה שיתופית שבה חברים למעלה מחמישה עשר אלף איש שמחזיקים מניות של האגודה. הקואופ החל את דרכו בירושלים שם נוסד בשנת 1939 ומאז עבר גילגולים רבים אולם תמיד שמר על המסגרת של אגודה שיתופית שעוסקת בתחום המזון ונועדה לאפשר לחברי האגודה לרכוש מוצרי מזון במחירים נוחים.

לפני מספר שנים דילגה הנהלת החברה מירושלים למודיעין והתמקמה בשדרה המרכזית בבניין ליגד 1 משם מנהל המנכ"ל עופר פיינשטיין את האגודה שהתפתחה גם לרשת "מרכולים בכפר" ולמעשה היא עדיין הרשת הקמעונאית השלישית בגדלה בארץ. קואופ ישראל מפעילה את רשת המרכולים שלה תחת שם המותג קואופ-שופ והשאלה הגדולה היא האם בסופו של דבר יצליח המנכ"ל פיינשטיין לממש את תוכנית ההבראה או שהרשת תקרוס בדומה לעוד רשתות בענף המזון הקמעונאי שקרסו בשנים האחרונות.

כתבות נוספות

שני חשודים נוספים נעצרו בפרשת הנער הנעדר

המשטרה הודיעה בסוף השבוע על מעצרם של שני חשודים נוספים, במקביל להארכת מעצרו של סלמון אברמוב מירושלים, החשוד במעורבות בפרשה. הוריו של קליינרמן: "סומכים על המשטרה שתבצע כל פעולה שצריך על מנת לאתר את מויישי"

עולם בצבעים

יעקב גילה, צייר ממודיעין, השיק לאחרונה תערוכה חדשה במרכז הרב תחומי: "אני מושפע מחלונות ראווה בניו-יורק, מטיול בולענים בים המלח, ממופע ריקוד"

זה עולה לנו

לאן נעלמה המחאה האותנטית? לא הכול ניתן לפתור באמצעות מחאה ברשתות החברתיות

עולם בצבעים

יעקב גילה, צייר ממודיעין, השיק לאחרונה תערוכה חדשה במרכז הרב תחומי: "אני מושפע מחלונות ראווה בניו-יורק, מטיול בולענים בים המלח, ממופע ריקוד"

המשך קריאה »