קורס הנהלת חשבונות מקצוע לעתיד

כתבי מודיעין NEWS

הנהלת חשבונות הוא מסוג המקצועות שכדאי מאד ללמוד כיוון שתמיד יש בו צורך בכוח אדם מקצועי שעוסק בכך ולכן קל למצוא בו עבודה ולהתקדם בתחום זה עם השנים

קורס הנהלת חשבונות

במסגרת לימודי הנהלת חשבונות קיימים כמה קורסים שאפשר ללמוד . השלב הבסיסי הוא קורס הנהלת חשבונות 1+ 2 הם השלב הבסיסי והשלב המתקדם.

בקורס הנהלת חשבונות לומדים את מושגי היסוד כדי להבין את הלוגיקה של הדיווחים הכספיים כמו לדוגמה מה זה יתרות זכות, יתרות חובה, הבנת הכרטסות שנבנות לאחר הקלדת הנתונים של כל ספק ולקוח ועוד.

כל פעולה חשבונאית המגובה במסמך כמו חשבונית מס, קבלה, זיכוי וכו' נרשמת בתוכנה. מכלול החשבוניות והקבלות של כל לקוח מקבלות ביטוי בהנהלת החשבונות והם יוצרים כרטסת הנהלת חשבונות שלו. הכרטסות הרבות כוללות את מלוא המידע על התנועות השונות הן של החובה והן של הזכות כלומר חיוב הלקוח בגין כספים שהוא אמור לשלם על ידי הפקת חשבונית ולאחר מכן הפקת קבלה בגין התשלום בפועל ואופן התשלום כמו לדוגמה במזומן, בכרטיס אשראי, המחאה, העברה בנקאית, PayPal וכו'.

מיקומה של הנהלת החשבונות בכל עסק

הנהלת החשבונות היא לב ליבו של כל עסק ללא קשר לגודלו, אם מדובר בעסק קטן או עסק גדול .כל פעולה פיננסית חייבת להירשם כך שספרי החברה ינוהלו כנדרש ועל פי הוראות החוק.

מי שעוסק ביום יום בהנהלת החשבונות מוטלת עליו אחריות רבה. הרישום חייב להיות נכון ומדויק כיוון שעל פיו עורכים דוחות שונים כמו תזרים מזומנים, תקציב ודוחות רווח והפסד. רישום שגוי או הפוך משנה את התמונה לחלוטין ומכיוון שמדובר בכספים שהם נושא רגיש ואקוטי בעסק, זה גורר מצבים בעייתיים.

תוכנות הנהלת חשבונות

קיימות שיטות לרישום המידע בהנהלת החשבונות תוך שימוש בתוכנות ייעודיות .עסקים קטנים יכולים לפעול באמצעות תוכנות אינטרנטיות שקיבלו אישור של מס הכנסה כמו רווחית, חשבונית ירוקה, icount. חברות גדולות יותר פועלות בתוכנות המותאמות לכל הרבדים של הנהלת חשבונות כמו חשבשבת, פריוריטי ותוכנות נוספות המחוברות למערכת הכללית CRM.

בקורס הנהלת חשבונות לומדים את אופן רישום המידע בתוכנות השונות כדי להבין את אופן הפעולה והשימוש בהן. בקורסים הבסיסיים מבינים את מהות תחום הנהלת החשבונות והכספים, כל מי שעולם זה מרתק ומסקרן אותו יוכל בעתיד להתקדם וללמוד קורסים נוספים בתחום זה כמו סוג 3, ייעוץ מס, חשבי שכר וראיית חשבון.

עתיד  מקצועי בתחום הנהלת החשבונות

קורס הנהלת החשבונות הוא שלב ההכרה הראשון של תחום מאתגר זה. מי שמגלה בקיאות באבני היסוד יכול להתקדם לקורסי ההמשך.

תכנית הלימודים נבנתה בהתאם לדרישה של משרד התעסוקה ומשרד הכלכלה שגם מפקח על הקורס, כדי שהבוגרים ייגשו למבחן ההסמכה ולאחר שיעברו את המבחן, יוכלו להשתמש בידע שלהם ולהשתלב במקומות העבודה מיד עם סיום הקורס.

2018-12-02 00:00:00
2018-12-02 00:00:00

כתבות נוספות

להסתפק במה שיש

אחרי שקראתי את נתוני המחקר של משרד החינוך והזדעזעתי עמוקות, התחלתי לחשוב שבהתחשב במצב אולי עדיף לי להיות אופטימי

תנובה מגיעה למודיעין

בעוד מספר שבועות תעביר החברה את פעילות המרכז הלוגיסטי האוטומטי שלה מחולון לפארק הטכנולוגי בעיר, בהשקעה של 350 מיליון שקל

ועכשיו למאני טיים

עירוני מודיעין הפסידה לנתיבות, מובילת הטבלה, אבל הבטיחה את מקומה בפלייאוף ותחכה כעת לראות מי יהיו היריבות במאבק על העלייה

להסתפק במה שיש

אחרי שקראתי את נתוני המחקר של משרד החינוך והזדעזעתי עמוקות, התחלתי לחשוב שבהתחשב במצב אולי עדיף לי להיות אופטימי

המשך קריאה »

ועכשיו למאני טיים

עירוני מודיעין הפסידה לנתיבות, מובילת הטבלה, אבל הבטיחה את מקומה בפלייאוף ותחכה כעת לראות מי יהיו היריבות במאבק על העלייה

המשך קריאה »

צפוף פה, צפוף

חודשיים אחרי הפתיחה החגיגית של מועדון הגריי במע"ר ומבקרים רבים במקום מדווחים על צפיפות בלתי נסבלת: "אי אפשר לזוז, אפילו המלצרים לא מצליחים להגיע לשולחנות" • בעלי המועדון: "נמשיך להביא מוזיקה ותרבות איכותית שישמחו את תושבי מודיעין"

המשך קריאה »

תוכן שיווקי » אולי יעניין אותך