רעיונות מוצלחים למתנה לחג

תוכן פרסומי

איך תוכלו להבטיח שהמקבל ייהנה מהמתנה שלכם? ובכלל, מה הופך מתנה לבעלת ערך? הנה כמה טיפים שיעזרו לכם לבחור במתנת חג מוצלחת

(צילום: canva)

ידוע זה מכבר שבטווח הארוך קשרים חברתיים הם המנבא הגדול ביותר לאושר. אבל כדי להבין טוב יותר מה בעצם עשוי להעניק לנו אושר, ואיך המתנות קשורות לכך, נציץ למחקר שמדד את האופן שבו אנשים מעריכים את איכות חייהם, מה שנקרא ׳רווחה סובייקטיבית׳. ממצאי המחקר, שהתמקדו בכוחה של הנתינה, קצרו תוצאות מדהימות.

המחקר מדד את תחושת האושר לפי המידה שבה אנשים נעזרים בקשרים החברתיים שלהם.

  • מצד אחד, הנחקרים נשאלו: האם מישהו נמצא שם עבורכם בעת צרה? האם יש לכם אדם מיוחד שאתם יכולים לדבר אתו?  האם אתם מוזמנים לבילויים חברתיים? האם אנשים עושים עבורכם דברים נחמדים או מביאים לכם מתנות?
  • מצד שני, כדי ללמוד על הצד השני של המטבע, החוקרים הפכו את השאלות, ושאלו את הנחקרים: ״האם אתם יוזמים יציאה לבילוי חברתי עם חברים? האם אתם נוהגים להעניק, למשל, מתנות לראש השנה? האם אתם מביאים כיבוד לעבודה? אם מישהו בקשיים, האם אתם האדם אתו הוא ידבר?

ניתוח התוצאות הבהיר כי:

  • להיות בצד המקבל במערכת היחסים החברתיים, אינו עוצמתי כמו להיות בצד הנותן.
  • אנשים ׳נותנים׳, שהם אלטרואיסטים בעבודה ובחיים שלהם:

הם אנשים מעורבים יותר חברתית ובעלי סיכוי גבוה יותר לקבל קידום בעבודה.

הם מאושרים יותר מחייהם ומהעבודה שלהם.

הם יותר מאושרים משמעותית מאלה שלא נוהגים לתת למשפחה או לחברים.

כאשר אתם מרגישים שאתם צריכים לחכות למחווה נחמדה כלפיכם מצד המשפחה, אתם עוסקים בחשיבת חסר. אתם חושבים על מה שאין לכם באותו רגע. מישהו אחר מחזיק בידיו את כל הכוח.

אבל כאשר אתם הופכים לנותנים, אתם מחזירים לעצמכם את הכוח. ולמעשה אתם עוברים מחשיבת חסר לחשיבה מצמיחה. פתאום המוח שלכם מתחיל לראות את כל ההזדמנויות האלה שבהן אתם יכולים לתת לאחרים, וזה גורם לכם לחוות רמות גבוהות יותר של אושר ורמות נמוכות יותר של איום.

מה הופך מתנה למוצלחת?

איך תוכלו להבטיח שהמקבל ייהנה מהמתנה שלכם? ובכלל, מה הופך מתנה לבעלת ערך? הנה כמה טיפים שיעזרו לכם לבחור במתנת חג מוצלחת:

הענקת מתנה היא דבר שלא אמור להוות נטל.

הענקת מתנה חייבת לבוא מהלב.

כשאתם נותנים מתנה אתם נותנים משהו ברצון מבלי לרצות משהו בתמורה.

המטרה, לגרום למישהו להרגיש מיוחד, היא סיבה מספקת כדי לגרום לכם לתת יותר.

זה אומר למקבלי המתנה שחשבתם עליהם.

לא ניתן למדוד זאת לפי ערך כספי.

האושר שמקבלים מפתיחת עטיפת המתנה הוא זמני בלבד, אבל הנתינה מספקת חוויה שמגשימה את עצמה לאורך תקופה ארוכה.

רעיונות לפריטים המתאימים כמתנות חג

תוכלו למצוא ברשת האינטרנט חנויות מקוונות רבות המתמקדות במתנות, ובמיוחד במתנות חג. לדוגמה:

לילדים –

קלמר מהמם דמוי ג׳ינס עם שם הילד/ה;

או מתנה לתחילת השנה ׳בהצלחה׳. באריזה המדהימה תמצאו בקבוק מים ממותג עם שם הילד/ה, קלמר ממותג עם שם הילד/ה, מערכת שעות כמגנט וכלי כתיבה.

להורים שלכם –

ספל ממותג עם מסר אישי;

צנצנת מזל והשראה מלאה עוגיות מזל;

או צנצנת מתוקה עם מסר מותאם אישית.

לחברים עם ילדים –

מזוודת ׳משחקים של פעם;

משחק זיכרון מדליק ומקורי

או ערכה לגלידה המושלמת.

לעמית בעבודה –

מארז מתכת ממו עם ברכה אישית;

מארז מגירה משגע במילוי סוכריות לפי בחירה ועם מסר אישי.

לתת מתנה ולהפוך לאדם מאושר ושמח יותר

נתינה יכולה ללבוש צורות רבות, וקשר חברתי הוא אחד החשובים ביותר. אבל אנחנו מתקרבים לחגי תשרי, לכן אנחנו מתרכזים במתנות.

הרעיונות המוצלחים ביותר למתנות מתגמלות, הן אלה שחשבתם עליהם ביסודיות ותכננתם אותם זמן רב. גם אם השקעתם במתנה הרבה כסף, אבל עשיתם זאת ברגע האחרון, יתכן שגזלתם מעצמכם את תחושת האושר הטמונה בציפייה. למה הכוונה?

נניח שכשלושה חודשים לפני החג, קניתם מתנה להורים ואתם בטוחים שזו תתקבל באהבה. אין ספק שההתרגשות המצטברת בלבכם מעצם השמחה שהמתנה תגרום להורים, כבר גורמת לכם אושר שנובע מהציפייה למימוש החוויה המשמחת, לרגע פתיחת המתנה.

כאשר אתם ממקדים את האנרגיה הנפשית שלכם בשמחה שגרמתם לעצמכם בהענקת המתנה, גם אם זו לא התקבלה בהתרגשות עזה, הכוח נמצא כעת בידיכם והוא מעודד אתכם להמשיך ולתת בעתיד, בלי קשר לתגובה הרגשית של מקבלי המתנה.

המאמר נכתב באדיבות נופך משלכם – מתנות ממותגות לעובדים

 

2037-05-27 03:05:00
2037-05-27 03:05:00

כתבות נוספות

למה? ככה!

מה אומרים לאלפים, ויתכן אף שמדובר ברבבות, שריצו עונשי מאסר על פרומיל מהאישומים נגד ביבי?

נשארים בצמרת

הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה פרסמה את נתוני מכירות הדירות החדשות בחודשים ספטמבר-נובמבר, מהם עולה כי מודיעין ניצבת במקום ה-4 בארץ עם מכירה של 842 דירות

תנו ללמוד בשקט

סטודנטים תושבי העיר שרכשו מנוי לתקופת המבחנים במתחם חללי העבודה של העירייה הופתעו לגלות כי שעות הפעילות השתנו ללא התראה: "הבטיחו לנו משהו ופתאום החליטו לשנות"

למה? ככה!

מה אומרים לאלפים, ויתכן אף שמדובר ברבבות, שריצו עונשי מאסר על פרומיל מהאישומים נגד ביבי?

המשך קריאה »

נשארים בצמרת

הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה פרסמה את נתוני מכירות הדירות החדשות בחודשים ספטמבר-נובמבר, מהם עולה כי מודיעין ניצבת במקום ה-4 בארץ עם מכירה של 842 דירות

המשך קריאה »

תנו ללמוד בשקט

סטודנטים תושבי העיר שרכשו מנוי לתקופת המבחנים במתחם חללי העבודה של העירייה הופתעו לגלות כי שעות הפעילות השתנו ללא התראה: "הבטיחו לנו משהו ופתאום החליטו לשנות"

המשך קריאה »

שעתם הקשה של המנהלים

הגל הנוכחי של הקורונה מעמיד את מנהלי בתי הספר במצב בלתי אפשרי, בו מלבד המאומתים והמבודדים נעדרים מהלימודים גם תלמידים רבים שהוריהם חוששים לשלוח אותם ללימודים • מנהלי בתי הספר במודיעין מספרים איך בכל זאת מצליחים לשמור על שגרת לימודים כאשר רבע מהמורים נעדרים

המשך קריאה »

הפתרון למחסור בסייעות?

עיריית מודיעין תשיק בקרוב קמפיין פרסומי לגיוס חיילים משוחררים כתומכי הוראה בגני הילדים והצהרונים, ותעניק להם מלגה של עד ל-8,000 שקל בתום שישה חודשי עבודה

המשך קריאה »

תוכן שיווקי » אולי יעניין אותך