רעלת דיבורים

אלי דנון

אין ספק שאנחנו במדרון חלקלק ויש המתעקשים, וביניהם שופטים מוערכים, שאנחנו כבר עמוק בתוך אנרכיה שלטונית ותפקודית

אנחנו בטרללת מוחלטת. אחרי מאורעות הימים האחרונים הדמוקרטיה שלנו בסכנה ממשית. לא, אני לא פרנואיד ומאמין בנצח ישראל, ועדיין משוכנע שהעם שלנו חזק וחכם יותר מסך כל מנהיגיו.

הצפצוף הארוך של ראש הממשלה על חוקי המדינה וחוקי היסוד שלה, ובעיקר הגיבוי שהוא מקבל להיות מעל חוקי המדינה והחלטות בג"צ מכל בכירי הליכוד המשמשים שרים בממשלת המעבר שלו, מביאים למסקנה חד משמעית – שעת חרום היא לישראל וכל הנורות האדומות והפעמונים צריכים להתריע בשערי כל עיר וישוב כי משהו רע מאוד מתרחש כאן.

התנהלותו של נתניהו היא לא פחות מפיגוע ביסודות הדמוקרטיה שלנו, שעליה נאבקו ושילמו בחייהם מייסדי המדינה לדורותיהם. נתניהו מתנהג כאדם שנטרפה עליו דעתו. הוא ומשפחתו הביאו את המדינה לשגעת לאומית שאת סופה מי ישורנה.

מתי לעזאזל יש לנתניהו ולחבר שריו זמן לעבוד בשבילנו אם הם עסוקים 24/7 בהישרדות ובקומבינות שלהם. ועוד לא אמרנו מילה על המערכה המשפטית שהוא מנהל במקביל. נדמה שהם יותר עובדים עלינו מאשר עובדים בשבילנו.

אין בדל של ספק שימי כהונתו של נתניהו קרובים לקיצם יותר מאי פעם. וברגע שזה יקרה הליכוד יפוצל לשלושה או ארבעה ראשים והמפה הפוליטית שלנו תשתנה דרמטית ונעלה סוף סוף למסלול של שפיות לאומית ובא לציון גואל.

לרבים מאזרחי ישראל, ואני בתוכם, יש תחושה של רעלת דיבורים במעשה ההרכבה של הממשלה לאחר 4 סיבובי בחירות. כולם מפטפטים את עצמם לדעת בכל אמצעי המדיה, כל היום והלילה. עשרות אפשרויות של הרכבים פוליטיים עם מאות משתתפים שאינם יודעים אם מחר יהיו חלק מהממשלה שתקום או ישכחו לדראון עולם.

אין ספק שאנחנו במדרון חלקלק ויש המתעקשים, וביניהם שופטים מוערכים, שאנחנו כבר עמוק בתוך אנרכיה שלטונית ותפקודית, או אם תרצו כאוס שעלול להביא אותנו אל עברי פי פחת.

עצוב ומטריד שאחרי שנכון לעכשיו אותו ראש ממשלה, יחד עם מערכת בריאות ראויה לכל שבח, הצליחו להתמודד בהצלחה מרשימה מול הקורונה, הוא מוביל אותנו עכשיו בדרך הפוכה לעבר תהום פעורה.

2037-04-28 05:00:00
2037-04-28 05:00:00

כתבות נוספות

סופסוף יש להם בית

לאחר עיכוב בן חצי שנה נפתח מתחם הדיור לצעירים על הרצף האוטיסטי במודיעין, בו יתגורר 24 דיירים בשלוש דירות

להסתפק במה שיש

אחרי שקראתי את נתוני המחקר של משרד החינוך והזדעזעתי עמוקות, התחלתי לחשוב שבהתחשב במצב אולי עדיף לי להיות אופטימי

תנובה מגיעה למודיעין

בעוד מספר שבועות תעביר החברה את פעילות המרכז הלוגיסטי האוטומטי שלה מחולון לפארק הטכנולוגי בעיר, בהשקעה של 350 מיליון שקל

להסתפק במה שיש

אחרי שקראתי את נתוני המחקר של משרד החינוך והזדעזעתי עמוקות, התחלתי לחשוב שבהתחשב במצב אולי עדיף לי להיות אופטימי

המשך קריאה »

ועכשיו למאני טיים

עירוני מודיעין הפסידה לנתיבות, מובילת הטבלה, אבל הבטיחה את מקומה בפלייאוף ותחכה כעת לראות מי יהיו היריבות במאבק על העלייה

המשך קריאה »

תוכן שיווקי » אולי יעניין אותך