רק תבחרו

כתבי מודיעין NEWS
2037-05-13 01:36:00
2037-05-13 01:36:00

עיריית מודיעין הודיעה כי שתי חברות נבחרו להפעיל את מיזם הרכבים השיתופיים בעיר, שיתאפשר על בסיס יומי או שעתי, זאת שבפיילוט שנערך הושכרו הרכבים לפחות מחצית מהזמן

(צילום: דוברות העירייה)

פרויקט הרכבים השיתופיים במודיעין ממשיך להתקדם, כאשר השבוע עדכנה העירייה כי נבחרו שתי חברות שיספקו בעיר את השירות, שיינתן על בסיס יומי או שעתי.

כזכור, באמצע 2019 החלה העירייה בפיילוט לשירות, במסגרתו הוקצו בעיר מקומות חניה ייעודים לחברות שבחרו להשתתף בניסוי. מהעירייה נמסר השבוע כי לאחר בחינת הנתנוים עלה כי הרכבים היו בשימוש תושבי העיר לפחות ב-50% מהזמן, ובעקבות הצלחת הניסוי פרסמה מנהלת אופק קול קורא להגשת הצעות להפעלת שירות רכבים שיתופיים בעיר. חברות הרכב 'שלמה סיקסט', המפעילה את השירות על בסיס יומי, ו'סיטי קאר', שעושה זאת על בסיס שעתי, יפעילו את הפרויקט בעיר במקביל, כאשר לדברי העירייה הבחירה בשתי החברות ובשני המודלים תאפשר לתושבי מודיעין מענה מקיף.

כיום פרוסות בעיר 20 חניות ייעודיות להשכרת רכבים שיתופיים, בעשר נקודות ברחבי מודיעין, כאשר בכל נקודה תהיה נציגות לשתי החברות ולשני המודלים. הנקודות הן: מגרש החנייה מול בניין העירייה ברחוב דם המכבים, מגרש החנייה של בריכת השחייה בעמק זבולון, רחוב שומרי החומות, רחוב עמק דותן פינת יאיר פרג, רחוב המעיין פינת השדרה המרכזית בפארק הטכנולוגי, חניון היכל התרבות ברחוב עמק דותן, רחוב עמק האלה בהמשך הלוח העברי, שדרות מנחם בגין צפון פינת יאיר פרג, רחוב שבטי ישראל פינת יהודה וברחוב החסידה 32 בשכונת הציפורים.

חיים ביבס, ראש עיריית מודיעין, אמר: "כחלק מחזון העיר החכמה, גם התחבורה הפרטית עוברת שינוי בעיר, ומאפשרת לתושבים רבים צעירים, מבוגרים ומשפחות, להתנהל באופן חסכוני וידידותי יותר לסביבה. בין אם בחיסכון בתחזוקת רכב ובין אם באמצעות שימוש ברכב למספר תושבים שיוכלו להסתייע בו. אין לי ספק שהמודל שהצלחנו להשיג, אשר מאפשר התאמה לצרכים האישיים והשכרת רכב לפי שעה או על בסיס יומי, ישרת מגוון רחב של תושבים וינחל הצלחה."

ברוך בוחניק, מחזיק תיק אסטרטגיה וחדשנות במועצת העירייה, הוסיף: "חדשנות אינה רק טכנולוגיה אלא יצירת תשתית מותאמת לצרכי התושב. התגבור של הרכבים השיתופיים בעיר הינו צעד נוסף בניסיון לשפר את ההתניידות בעיר לצד הדיונים והשיח שלנו מול משרד התחבורה לגבי הצורך".

ממנהלת אופק נמסר כי הביקוש להשכרת הרכבים ייבחן כל הזמן, ובמידת הצורך יורחבו שיתופי הפעולה ויוקצו חניות נוספות.

כתבות נוספות

שני חשודים נוספים נעצרו בפרשת הנער הנעדר

המשטרה הודיעה בסוף השבוע על מעצרם של שני חשודים נוספים, במקביל להארכת מעצרו של סלמון אברמוב מירושלים, החשוד במעורבות בפרשה. הוריו של קליינרמן: "סומכים על המשטרה שתבצע כל פעולה שצריך על מנת לאתר את מויישי"

עולם בצבעים

יעקב גילה, צייר ממודיעין, השיק לאחרונה תערוכה חדשה במרכז הרב תחומי: "אני מושפע מחלונות ראווה בניו-יורק, מטיול בולענים בים המלח, ממופע ריקוד"

זה עולה לנו

לאן נעלמה המחאה האותנטית? לא הכול ניתן לפתור באמצעות מחאה ברשתות החברתיות

עולם בצבעים

יעקב גילה, צייר ממודיעין, השיק לאחרונה תערוכה חדשה במרכז הרב תחומי: "אני מושפע מחלונות ראווה בניו-יורק, מטיול בולענים בים המלח, ממופע ריקוד"

המשך קריאה »