"שווה לי לקבל הרשעה פלילית ולדעת שהצלתי אנשים"

ערן קמינסקי

גונן בן יצחק ממודיעין, ממובילי המחאה נגד נתניהו, צפוי ככל הנראה לעמוד לדין בעקבות האירוע בו נשכב מתחת למכת"זית המשטרתית באחת מההפגנות מול בית רה"מ בקיץ האחרון

(צילום: פרטי)

גונן בן יצחק ממודיעין, איש השב"כ לשעבר וממובילי תנועת ה-CRIME MINISTER והמחאה נגד ראש הממשלה נתניהו, צפוי ככל הנראה לעמוד לדין בעקבות האירוע בו נשכב מתחת למכת"זית המשטרתית באחת מהפגנות בלפור בקיץ האחרון.

העיתון הארץ דיווח אתמול (ראשון) כי בן יצחק ומובילים נוספים במחאת בלפור כמו ישי הדס, צפויים לעמוד לדין בעקבות אירועי ההפגנות בעבירות של הפרעה לשוטר ואלימות כלפי שוטרים. על פי הדיווח במשטרה צפויים להגיש את כתבי האישום כבר בימים הקרובים.

בחשבון הטוויטר שלו פירט השבוע בן יצחק את השתלשלות האירועים והחקירה המשטרתית, וכתב כי "גם אם זה יגיע להעמדה לדין, זה שווה לי את זה".

"כן, אני בדרך לכתב אישום לדעתי", אמר הבוקר בן יצחק למודיעין NEWS. "אם יחליטו להעמיד אותי לדין אז אודה באשמה, אבל לא בעובדות. העובדות הן שמשטרת ישראל הפעילה מכת"זית בצורה המנוגדת לפקודות וסיכנה חיי אדם. עובדתית, מהיום בו נכנסתי מתחת למכת"זית לא הפעילו אותן יותר. אז אני אומר, אם יגיע בית המשפט למסקנה שעברתי על החוק זה פשוט שווה את זה. שווה לי לקבל הרשעה פלילית ולדעת שהצלתי אנשים".

עד כדי כך המכת"זיות מסוכנות בעיניך?

"זו לא הגזמה. אנשים חטפו בצורה שאתה לא יכול לתאר לעצמך. אנשים נפגעו קשה. מח"ש טיטאה את הסיפור הזה והודיעה לפני כמה שבועות שהם בדקו ולא נפל פגם בהפעלת המכת"זית. זה כמובן קשקוש, והדרך לקיים דיון ציבורי בעניין תהיה אם יעמידו אותי לדין. אז יש רווח ציבורי בזה".

אתה באמת חושב שדיון משפטי יעלה את העניין למודעות הציבורית? כי נראה שמחוץ למעגלי המחאה הציבור הישראלי לא ממש הזדעזע מהפעלת המכת"זיות.

"אם יעמידו אותי לדין אני אביא לחקירה את דורון ידיד (מפקד מחוז ירושלים במשטרה. ע"ק) ואביא את קובי יעקובי (מפקד תחנת מוריה. ע"ק) ואביא קצינים אחרים, והם יצטרכו לבדוק מי נתן את הנחיות ומה כתוב בפקודות. יכול להיות שהציבור לא הזדעזע, אבל אני מטפל בבעיה שהיא קריטית לחלק אחר מהציבור. אנשים ספגו פגיעות מאוד קשות על כלום. בפקודות המשטרה מותר להשתמש במכת"זית באירועים דרגה ג', שאלו אירועים אלימים בהם יש סכנה לחיי אדם. זה לא מה שקרה בבלפור. הם הסבירו שהמפגינים הפרו את חוק הרעש. לפי אותו היגיון אני אומר בואו תפעילו אז מכונות ירייה. אם כבר הולכים לאמצעים קשים, אז תלכו עד הסוף. למה רק מכת"זית? שאגב, זה אמצעי הורג. כבר היו מקרים בחו"ל שאנשים נהרגו. אז אם זה המחיר שאשלם אז בסדר, אני לא מתרגש".

ומשיחות האיום הטלפוניות שקיבלת לאחרונה, אתה גם לא מתרגש?

לא, עזוב. עברתי דברים יותר קשים. אז מתקשר איזה עבריין צעצוע ומאיים עליי, אני לא מתרגש מזה. אני כן מתרגש מדבר אחר, מזה שהמשטרה לא עושה עם זה כלום. עם זה יש לי בעיה. הערב המשטרה שלחה ניידת לקחת לחקירה מישהו שכתב לאורלי לב (מובילת המחאה מול בית משפחת פרקש בשבוע שעבר. ע"ק) ש"הלוואי שתסבלי כמו שהם סבלו". על זה כן וכשאליי מתקשר מישהו מטלפון מזוהה ומאיים עלי לא להתעסק עם תיק משפטי מסויים, לא קרה כלום. זה בסדר, אני שמאלני אז מותר לאיים עליי. עם זה יש לי בעיה, לא עם האיום עצמו".

2036-11-23 01:31:00
2036-11-23 01:31:00

כתבות נוספות

להסתפק במה שיש

אחרי שקראתי את נתוני המחקר של משרד החינוך והזדעזעתי עמוקות, התחלתי לחשוב שבהתחשב במצב אולי עדיף לי להיות אופטימי

תנובה מגיעה למודיעין

בעוד מספר שבועות תעביר החברה את פעילות המרכז הלוגיסטי האוטומטי שלה מחולון לפארק הטכנולוגי בעיר, בהשקעה של 350 מיליון שקל

ועכשיו למאני טיים

עירוני מודיעין הפסידה לנתיבות, מובילת הטבלה, אבל הבטיחה את מקומה בפלייאוף ותחכה כעת לראות מי יהיו היריבות במאבק על העלייה

להסתפק במה שיש

אחרי שקראתי את נתוני המחקר של משרד החינוך והזדעזעתי עמוקות, התחלתי לחשוב שבהתחשב במצב אולי עדיף לי להיות אופטימי

המשך קריאה »

ועכשיו למאני טיים

עירוני מודיעין הפסידה לנתיבות, מובילת הטבלה, אבל הבטיחה את מקומה בפלייאוף ותחכה כעת לראות מי יהיו היריבות במאבק על העלייה

המשך קריאה »

צפוף פה, צפוף

חודשיים אחרי הפתיחה החגיגית של מועדון הגריי במע"ר ומבקרים רבים במקום מדווחים על צפיפות בלתי נסבלת: "אי אפשר לזוז, אפילו המלצרים לא מצליחים להגיע לשולחנות" • בעלי המועדון: "נמשיך להביא מוזיקה ותרבות איכותית שישמחו את תושבי מודיעין"

המשך קריאה »

תוכן שיווקי » אולי יעניין אותך