שימושים של סריקת קוד QR עם טלפון נייד שקשה כבר לתאר את חיינו בלעדיהם

תוכן פרסומי

סריקת קוד QR ניתן למצוא במגוון רחב של מקומות ועבור מגוון רחב של צרכים, אך ישנם מספר שימושים פופולאריים מאוד אשר בהם הקוד הפך לחלק בלתי נפרד מחיינו

(צילום: Freepik)

קוד QR, או בשמו המלא באנגלית Quick Response Code, הינו ברקוד דו מימדי אשר בו מבוצע קידוד גרפי של מידע טקסטואליי. מדובר בקוד אשר הומצא כבר בשנת 1994, אך בשנים האחרונות השימוש בו הולך וגובר וככל שהטכנולוגיה מתקדמת אנו ערים ליותר ויותר שימוש בו בשל העליה בשימוש בטלפונים החכמים ובמכשירים הכוללים מצלמה אשר מסוגלת לקרוא את הקוד בקלות.

סריקת קוד QR ניתן למצוא במגוון רחב של מקומות ועבור מגוון רחב של צרכים, אך ישנם מספר שימושים פופולאריים מאוד אשר בהם הקוד הפך לחלק בלתי נפרד מחיינו, ועליהם תוכלו לקרוא במאמר זה.

הגרלות הלוטו

אם בעבר בכדי לבדוק זכיה בלוטו, גם בכרטיסים קטנים, הייתם צריכים לפנות אל הדוכן או לבדוק מספר בכרטיס שלכם, היום בדיקת תוצאות של הגרלות הלוטו זה הרבה יותר פשוט. בטופס ההגרלה תוכלו למצוא קוד QR אותו תוכלו לסרוק באמצעות הסורק באפליקציה של מפעל הפיס, ומיד לקבל את הפרטים המלאים על אותו הכרטיס.

הסריקה הזו מקלה מאוד על בדיקת הכרטיס, ובמיוחד עבור אנשים אשר משתתפים באופן תדיר בהרגלות הלוטו או רוכשים מספר לא מועט של כרטיסים להגרלות הגדולות ורוצים לבחון אותם במהירות ובנוחות רבה יותר. תוך רגעים ספורים הם יוכלו לסרוק את הכרטיס שלהם ולבחון האם הוא הניב עבורם זכיה או לא.

שיווק ופרסום

קוד QR נמצא בשימוש משמעותי מאוד בעבודות שיווק ופרסום שונות. חברות אשר מפרסמות אירועים או מוצרים חדשים יכולות לשלב קוד QR בפרסום מודפס וכך לאפשר למתעניינים לקבל הרבה יותר מידע, להירשם בקלות את האירוע או לבצע רכישה.

במקום להעמיס ברושורים או פרסומי רחוב במידע רב מידי, בוחרים להיות תמציתיים ולהפנות את המתעניינים והסקרנים למידע נוסף באמצעות הקוד. כך ניתן לא רק למשוך הרבה יותר קהל, אלא גם לקבל נתוני מידע עדכניים ומדויקים יותר לגבי האיכות של הפרסום, התפוצה אליה הוא הגיע, ההתנהגות של קהל היעד אליו אתם פונים בפרסום הזה ועוד.

התאמה בין מחשב לטלפון

היום יותר ויותר יישומים בטלפון החכם מאפשרים שימוש בהם גם דרך מחשב ואת ההתאמה מבצעים באמצעות סריקה של קוד QR. לדוגמא, אם תרצו להשתמש באפליקציית הווצאפ שלכם דרך המחשב, מה שמקל מאוד בזמן העבודה, תוכלו להפעיל את האתר המתאים במחשב ולסרוק את הקוד המופיע באמצעות הטלפון הנייד שלכם. כך בעצם נוצרת התאמה בין המחשב לבין המכשיר הנייד שלכם ואתם יכולים לראות את כל ההודעות והמידע אשר מופיעים באפליקציה בטלפון גם במחשב ולבצע התקשרות ישירות מהמחשב שלכם.

כך גם מאפשרות עוד הרבה אפליקציות אחרות ומקלות מאוד על השימוש בהן, במיוחד בפן העסקי.

הוראות שימוש למוצרים

אם תרכשו מוצר חדש בקרוב, במיוחד אם מדובר במוצר אלקטרוני, רוב הסיכויים שתראו כי על גביו או על גבי הקופסא בה הוא ארוז מופיע קוד QR. הקוד הזה מפנה אתכם באופן ישיר ומהיר להוראות שימוש המתאימות לאותו המוצר, הוראות התקנה, מידע על אחריות, אפליקציה המלווה את המכשיר ועוד. בצורה הזו החברה יכולה להפנות אתכם ישירות אל מידע רב הקשור למוצר, ולעשות זאת בצורה הרבה יותר נוחה לעומת חוברת הוראות קטנה וצפופה.

לסיכום, קוד QR הוא ללא ספק קוד שימושי מאוד אשר קשה לדמיין את חיינו בלעדיו, וסביר להניח כי בשנים הקרובות נראה את השימוש בו הולך וצומח מיום ליום ומגיע ליותר ויותר מוצרים ויותר ויותר תחומים שונים.

 

2037-09-30 01:59:00
2037-09-30 01:59:00

כתבות נוספות

סופסוף יש להם בית

לאחר עיכוב בן חצי שנה נפתח מתחם הדיור לצעירים על הרצף האוטיסטי במודיעין, בו יתגורר 24 דיירים בשלוש דירות

להסתפק במה שיש

אחרי שקראתי את נתוני המחקר של משרד החינוך והזדעזעתי עמוקות, התחלתי לחשוב שבהתחשב במצב אולי עדיף לי להיות אופטימי

תנובה מגיעה למודיעין

בעוד מספר שבועות תעביר החברה את פעילות המרכז הלוגיסטי האוטומטי שלה מחולון לפארק הטכנולוגי בעיר, בהשקעה של 350 מיליון שקל

להסתפק במה שיש

אחרי שקראתי את נתוני המחקר של משרד החינוך והזדעזעתי עמוקות, התחלתי לחשוב שבהתחשב במצב אולי עדיף לי להיות אופטימי

המשך קריאה »

ועכשיו למאני טיים

עירוני מודיעין הפסידה לנתיבות, מובילת הטבלה, אבל הבטיחה את מקומה בפלייאוף ותחכה כעת לראות מי יהיו היריבות במאבק על העלייה

המשך קריאה »

תוכן שיווקי » אולי יעניין אותך