שכחו אותי בבית היהודי

יהודה גולן

עמיעד טאוב התלבט ובחר שלא לפרוש יחד עם בנט ושקד, ואז מצא את עצמו הרבה יותר רחוק מצמרת מפלגתו החדשה-ישנה • פרשנות

הבחירות לעירייה רק הסתיימו וכבר אנו משיקים כאן מדור בחירות חדש שילווה אותנו עד אפריל ועד הבחירות לכנסת. לפי הימים הראשונים מאז ההכרזה על פיזור הכנסת נראה שנושאים למדור הזה לא יהיו מצרך חסר.

יריית הפתיחה לבחירות כבר לוותה בשני מפצים שהתרחשו השבוע, זה של אבי גבאי וציפי לבני שדרכיהם נפרדו בשידור חי, והשני של נפתלי בנט ואיילת שקד – שנטשו את חיקו החמים של ביתם בשנים האחרונות. המפץ הזה מעניין אותנו בהקשר של מודיעין.

חודשיים לאחר הבחירות המוניציפליות ובבית היהודי במודיעין התבצע טקס החלפת הלפיד כשמיכאל חרל"פ הוותיק פרש ועמיעד טאוב הצעיר כבש את הסניף בסערה. הוא לא הצליח להגדיל את כוחה של הסיעה. אבל הוא הצליח לסחוף עימו מספיק קולות לאחר שהבטיח במערכת הבחירות כי "היתרון הכי גדול שלי הוא שאני במרחק טלפון אחד מבנט ומשקד".

בנט ושקד הם שני מוקדי כוח בממשלה עם הרבה השפעה ויכולת לדאוג למגזר שלהם ולהעטיר כיבודים על בוחריהם. טאוב ידע למנף את יחסיו המצויינים עם השניים שחבים לו הרבה עבור תמיכתו בהם עוד מהבחירות הקודמות.

עכשיו, חודשיים לאחר הבחירות במודיעין, נותרה הבית היהודי של טאוב בלי שני השגרירים המרכזיים שלה בממשלה. טאוב, שהוא "משנה לראש העירייה", מכהן גם כיו"ר מועצת הסניפים הארצית של הבית יהודי. בתפקידו זה וכאחד האנשים החזקים כיום בבית היהודי, בין הטלפונים הראשונים שבנט ושקד עשו היה טאוב, שקיבל הצעה לפרוש עם בנט ושקד ל"ימין החדש" או "צל"ש" כפי שנקראת המפלגה שרכשו מפריצקי.

דילמה קשה לטאוב – האם לעזוב את הבית שהיה ביתו הפוליטי עשרים שנה?

ביום שני כינס טאוב את מועצת הסניפים לשמוע את דעתם ולקבל החלטות. ההחלטה המרכזית היתה שנשארים בבית היהודי ולא נוטשים עם המנהיגים שאיכזבו. מעבר לכך מתגבשת גם הצעה שלא לקיים פריימריז במפלגה עקב מצבה הכספי הקשה, מה שאומר שחוזרים לשיטת "הוועדה המסדרת" ההיסטורית. מי שיקבע את הרכב הרשימה לכנסת הבאה יהיו רבני הציונות הדתית ובראשם הרב חיים דרוקמן. עד כמה זה ישפיע מהלך כזה על יחסי הכוחות ומשם להשפעה על הבית היהודי במודיעין? ימים יגידו.

כבר כיום אפשר להעריך כמה נקודות חשובות: ראשית – הבית היהודי בלי בנט ושקד יהיה ימני יותר כשסמוטריץ, אורי אריאל וניסן סלומיאנסקי יתנו את הטון. טאוב הוא "דתי לייט" במובן המדיני. גדל ברמת גן ומתגורר כל חייו בתחומי הקו הירוק. טאוב הוא הדתי שמאפיין את המשולש גבעת שמואל גוש דן מודיעין. מתונים מבחינה מדינית, מוכנים לויתורים. לא בטוח שהבית היהודי בצורתה החדשה תעניק תמיכה לסיעה במודיעין.

טאוב עצמו מודה שמה שמעניין אותו בעיקר זה הפן החברתי ולא המדיני. ילדים חולים, נכים, גמלאים. זה הטיקט שלו. עכשיו, בלי בנט ושקד, כשאת עמדות הכוח בבית היהודי יתפסו היותר ימניים מבחינה מדינית כמו מוטי יוגב, לא ברור עד כמה טאוב קרוב לאותה "שיחת טלפון אחת" אל צמרת המפלגה שלו.

2035-01-03 02:55:00
2035-01-03 02:55:00

כתבות נוספות

סופסוף יש להם בית

לאחר עיכוב בן חצי שנה נפתח מתחם הדיור לצעירים על הרצף האוטיסטי במודיעין, בו יתגורר 24 דיירים בשלוש דירות

להסתפק במה שיש

אחרי שקראתי את נתוני המחקר של משרד החינוך והזדעזעתי עמוקות, התחלתי לחשוב שבהתחשב במצב אולי עדיף לי להיות אופטימי

תנובה מגיעה למודיעין

בעוד מספר שבועות תעביר החברה את פעילות המרכז הלוגיסטי האוטומטי שלה מחולון לפארק הטכנולוגי בעיר, בהשקעה של 350 מיליון שקל

להסתפק במה שיש

אחרי שקראתי את נתוני המחקר של משרד החינוך והזדעזעתי עמוקות, התחלתי לחשוב שבהתחשב במצב אולי עדיף לי להיות אופטימי

המשך קריאה »

ועכשיו למאני טיים

עירוני מודיעין הפסידה לנתיבות, מובילת הטבלה, אבל הבטיחה את מקומה בפלייאוף ותחכה כעת לראות מי יהיו היריבות במאבק על העלייה

המשך קריאה »

תוכן שיווקי » אולי יעניין אותך