תושבי מודיעין נאבקים למען הצבועה

ערן קמינסקי
2018-12-16 00:00:00
2018-12-16 00:00:00

מאז הפרסום במודיעין NEWS על החלטת בית המשפט להרחיק את הצבועה מהעיר לצמיתות, הציף את הרשתות החברתיות גל מחאה של תושבי מודיעין

תושבי מודיעין למען רותי הצבועה: לאחר החלטת בית המשפט המחוזי בשבוע שעבר על הרחקת הצבועה ממודיעין, שוטף את קבוצות הפייסבוק של העיר גל מחאה נרחב של תושבים המוחים כנגד ההחלטה וקוראים לביטולה. 

במהלך הימים האחרונים נפתחה עצומה הקוראת לביטול ההחלטה, במקביל להתארגנויות פרטיות לקיום הפגנה בעניין מול בניין העירייה בשלישי הקרוב. 

כזכור, ביום שלישי שעבר התכנס בית המשפט המחוזי בלוד לדון בעתירתו של עו"ד דוד פורר, תושב רעות, שביקש לחייב את רשות הטבע והגנים ללכוד את הצבועה ולהעביר אותה הרחק ממודיעין והפעם לצמיתות. כידוע, אנשי רט"ג כבר לכדו את הצבועה המשוטטת ברחבי העיר פעמיים והרחיקו אותה לאזור פארק קנדה ובית שמש, אולם היא שבה למודיעין בתוך מספר ימים בשתי הפעמים. 

אנשי עמותת "תושבים משפיעים במודיעין" הגיבו השבוע על ההחלטה: "עמותת תושבים משפיעים במודיעין מביעה צער רב על החלטת בית המשפט לגרש את את רותי הצבועה ממודיעין ולהרחיקה עד ליוטבתה הרחוקה, סביבה מדברית השונה בתכלית מהותה מהסביבה המוכרת לה במודיעין, ומסכנת את חייה. הסיבה שרותי הפכה את העיר מודיעין לביתה הוא ההרס השיטתי והמתמשך של השטחים הפתוחים במודיעין בשל בנייה פרברית נמוכה, המצמצמת את שטחי המחיה של חיות הבר בטבע. אנו קוראים לציבור במודיעין ולעיריה להתגייס למשימה החשובה של הכרזה על הקמת "גן לאומי מכבים" בגבעות הדרומיות, חרובה, שר ורגב. גן לאומי ייגן על שטחי המחיה של חיות הבר באזור ויצמצם את כניסתן לעיר. הוא ישמר את שטחי הנוף והטבע משבסביבנו לדורות נוכחיים ועתידיים ויבטיח לעד את מורשת המכבים".

כתבות נוספות

שני חשודים נוספים נעצרו בפרשת הנער הנעדר

המשטרה הודיעה בסוף השבוע על מעצרם של שני חשודים נוספים, במקביל להארכת מעצרו של סלמון אברמוב מירושלים, החשוד במעורבות בפרשה. הוריו של קליינרמן: "סומכים על המשטרה שתבצע כל פעולה שצריך על מנת לאתר את מויישי"

עולם בצבעים

יעקב גילה, צייר ממודיעין, השיק לאחרונה תערוכה חדשה במרכז הרב תחומי: "אני מושפע מחלונות ראווה בניו-יורק, מטיול בולענים בים המלח, ממופע ריקוד"

זה עולה לנו

לאן נעלמה המחאה האותנטית? לא הכול ניתן לפתור באמצעות מחאה ברשתות החברתיות

עולם בצבעים

יעקב גילה, צייר ממודיעין, השיק לאחרונה תערוכה חדשה במרכז הרב תחומי: "אני מושפע מחלונות ראווה בניו-יורק, מטיול בולענים בים המלח, ממופע ריקוד"

המשך קריאה »