תושב מודיעין הורשע ברצח היהלומן מלוד

ערן קמינסקי
2036-11-25 00:32:00
2036-11-25 00:32:00

שנתיים וחצי לאחר שהתגלתה גופתו של בוריס בוטרשווילי קבורה ביער בן שמן, קבע השבוע בית המשפט כי יאיר בנימינוב בן ה-53 הוא הרוצח • גזר הדין הצפוי: מאסר עולם

זירת הרצח ביער בן שמן (צילום: דוברות המשטרה)

בית המשפט הרשיע השבוע את יאיר בנימינוב, תושב מודיעין בן 53, ברצח איש העסקים בוריס בוטרשווילי מלוד.

האירוע התרחש לפני כשנתיים וחצי, כאשר לאחר מעצרו של בנימינוב נטען בכתב האישום כי לאחר הרצח הצית החשוד את רכבו של בוטרשווילי וקבר את גופתו ביער בן שמן. בנימינוב אף הורשע השבוע גם בשוד בנסיבות מחמירות.

הרקע למעשה היה חוב כספי של בנימינוב לבוטרשווילי, שהיה בן 59 במותו, כאשר השניים הכירו היכרות מוקדמת מעיסוקם בתחום התכשיטנות. בנימינוב שנקלע למשבר כלכלי התקשה להחזיר את החוב, ובסוף חודש מאי 2018 הוא הגיע לביתו של איש העסקים בלוד כשהוא מצוייד באקדח. לאחר הפגישה הסיע בוטרשווילי את בנימינוב לביתו שבמודיעין, שירה בו ארבע פעמים בחניון התת קרקעי של הבניין בו הוא מתגורר. 

לאחר הרצח בנימינוב לקח את תיק עם תכשיטים וכסף שנשא עימו הנרצח, הסתיר אותו בחניון, שטף את הזירה והחליף בגדים בדירתו. משם המשיך ליער בן שמן, קבר את בנימינוב, הצית את רכבו ושב לביתו במודיעין.

הרכב השופטים קבע את פסק הדין פה אחד, כאשר השופט מנחם פינקלשטיין, ראש ההרכב, אמר כי העונש הצפוי לבנימינוב הוא מאסר עולם.

בני משפחתו של בוטרשווילי אמרו בתום הדיון לכלי התקשורת: "הוא לקח לנו את היקר מכול, הלב הפועם שלנו. ההכרעה לא מביאה לליבנו מזור או נחמה. אבא לא חוזר היום וגם לא יחזור ביום הולדתו שחל בשבת. בית המשפט אמר את האמת שזעקה מכל עבר – כל מטרתו הייתה בצע כסף. הוא תכנן את הרצח, שדד וקבר את אבא באכזריות אין קץ ועשה את כל מה שעלה בנפשו השטנית ובשכלו הזדוני כדי להסתיר את פשעיו".

עורך הדין גל רוזנצוויג, התובע מטעם פרקליטות מרכז, הוסיף: "במהלך ההליך ניסה הנאשם לטפול האשמות שווא על המנוח, בעוד שמכלל הראיות עלה כי המנוח היה אוהב אדם ויקיר הקהילה. לצערנו, קרובי משפחת המנוח נאלצו לספוג טענות אלו לאורך ההליך, מבלי יכולת להשיב. עתה ביהמ"ש דחה את הטענות הללו מכל וכל, והעמיד את הדברים על דיוקם".

כתבות נוספות

שני חשודים נוספים נעצרו בפרשת הנער הנעדר

המשטרה הודיעה בסוף השבוע על מעצרם של שני חשודים נוספים, במקביל להארכת מעצרו של סלמון אברמוב מירושלים, החשוד במעורבות בפרשה. הוריו של קליינרמן: "סומכים על המשטרה שתבצע כל פעולה שצריך על מנת לאתר את מויישי"

עולם בצבעים

יעקב גילה, צייר ממודיעין, השיק לאחרונה תערוכה חדשה במרכז הרב תחומי: "אני מושפע מחלונות ראווה בניו-יורק, מטיול בולענים בים המלח, ממופע ריקוד"

זה עולה לנו

לאן נעלמה המחאה האותנטית? לא הכול ניתן לפתור באמצעות מחאה ברשתות החברתיות

עולם בצבעים

יעקב גילה, צייר ממודיעין, השיק לאחרונה תערוכה חדשה במרכז הרב תחומי: "אני מושפע מחלונות ראווה בניו-יורק, מטיול בולענים בים המלח, ממופע ריקוד"

המשך קריאה »