תלת-מימד להמונים, הפעם באמת

יהודה גולן

גיל בן דורי ורונן חכים מלפיד מעבירים את טכנולוגיית הסריקה בתלת-מימד מהאולפנים הגדולים לצרכן הפרטי • השבוע הם פתחו בקניון איילון את הסורק הראשון שהופך אנשים לדמויות תלת-מימד מושלמות בשתי דקות • ובפחות ממאה שקל • המטרה: להדפיס את עצמך כפסל, לשלב את עצמך במשחקי מחשב, או סתם לשמור ולהראות יום אחד לנכדים כיצד נראית

גיל בן דורי (52) ורונן חכים (56) מלפיד עוסקים בשיווק ומכירות עבור קונצרן הוט והטלוויזיה בכבלים. הדוכנים שבהם הם משווקים את הוט בקניונים חשפו אותם לטכנולוגיות חדשות "וכך התחלנו לחפש להביא פעילויות לתוך קניונים שישמשו גם בסיס עיסקי חדש".

אחד הכלים הוא סורק תלת מימד חדש שהשניים הכניסו בימים אלה לקניון איילון ברמת גן. הסורק מבצע במהירות גבוהה צילום תלת מימד אמיתי ומדוייק של כל אדם ולאחר הסריקה נוצר קובץ תלת-מימדי אמיתי של האובייקט. זה נשמע אולי פשוט וטבעי אבל מדובר במהפיכה של ממש, שיכולה לשנות את שוק המדיה והרשתות החברתיות ,ובעיקר את שוק ה"גיימרים". יש לציין כבר כאן כי הטכנולוגיה קיימת בשוק אבל עד כה היא פועלת בעיקר בשירות חברות הפקה, או שהיא מוצעת לציבור הרגיל במחיר יקר ותובעת זמן צילום ארוך. החידוש של בן דורי וחכים הוא בדיוק בשתי הגזרות האלו, ועל כך בהמשך. החברה החדשה, אגב, "נקראת "פוטורו".

גיל, מי צריך את זה?

"אנחנו מעניקים בפעם הראשונה אפשרות לראות את עצמך בצילום אמיתי ומדוייק בתלת מימד. התמונה מדוייקת מאד ומעניקה את הזוית החזותית סביב הגוף כולו. למעשה זו קפסולת זמן שנשמרת ומלווה את האדם לאורך כל חייו. אתה שומר את הקובץ ועושה איתו מה שאתה רוצה: יוצר ממנו תמונה סטטית, משלב אותו במשחקים או בהדמיות וידאו, משתמש בו ליצירת פסל של עצמך במדפסת תלת-מימד. אבל כאמור זה רק הבסיס".

מי קהל היעד שלכם?

"חשבנו שאולי רק גיקים וגיימרים יתעניינו בזה אבל מסתבר שזה חשוב להרבה אנשים. למשל זוגות מיד אחרי החתונה שרוצים מזכרת להראות לנכדים. תישאר להם תמונה תלת מימד אמיתית ומדוייקת מאד של יום חתונתם, שתהיה מדוייקת וריאלית גם בעוד עשרות שנים. למשל משפחות שנולד להן תינוק חדש, למעשה כל אחד ימצא את הזוית שלו להחזיק על הסמארטפון שלו צילום תלת מימד של עצמו".

אמרת סמארטפון. תסביר היכן בעצם אפשר לנייד צילום תלת מימד כזה?

"לכל מקום. כי הרי מדובר בקובץ דיגיטלי. אז אתה יכול להחזיק אותו בגלריית הצילומים שלך בסמארטפון וכשתפתח את הקובץ יראו אותך סובב 360 מעלות מכל זווית אפשרית. תוכל לשלב את הדמות שלך ברקע כלשהו מהארץ או העולם, להחליף רקעים, להגדיל או להקטין את דמותך. זה מאוד גמיש".

בפייסבוק ניתן יהיה להכניס צילום תלת מימד שלי?

"ודאי. תוכל לשתף את החברים שלך, לשלוח להם מה שתרצה או לשתף את הציבור כולו".

ומה לגבי צילום הפרופיל שלי בפייסבוק?

"יש מגבלה שפייסבוק לא נותנת להכניס  צילומי תלת מימד כצילום נושא של דף הפייסבוק שלך, אבל אתה יכול להעלות אותו כפוסט לכל דבר".

יש חשש מזיופים? הטכנולוגיה הזו יכולה לסייע לפושעים?

"בינתיים לא קיבלתנו שום טלפון מהמשטרה או גופים בטחוניים ופרט לכך, רואים שמדובר בצילום שהרקע סביבו הוא שתול, כך שלא נראה לי שמישהו יבנה אליבי על צילום כזה".

מה המחירים?

"לפני מחירים יש גם הדפסה של הדמות במדפסת תלת מימד. כלומר מי שמצטלם אצלנו בצילום תלת מימד יכול גם להוסיף הדפסה של פסלון במדפסת תלת מימד. למעשה להדפיס את הצילום שלו ולקבל פסלון".

כמה יעלה התענוג?

"צילום תלת מימד עולה 49 שקלים, שלוש תמונות תלת מימד עולות 99 שקלים. פסלוןmini mine  כלומר פסלון שלי עצמי, עולה בין 260 שקלים עד 550 שקלים, תלוי בגודל הפסלון. יש גם אפשרות לבצע אנימציה מדוייקת לדמות שלך. כלומר הסורק ממפה את השלד בנקודות המימשק של המפרקים וכך אתה יכול לשתול את עצמך מבצע ספורט אקסטרים כמו טיפוס על קיר, לעשות גלגלון או להיכנס למשחקי מחשב בתחומי הספורט. אנימציה כזאת כולל מיפוי השלד עולה 69 שקלים והדמיה רגילה בתוספת אנימציה תעלה 99 שקלים".

מי תרם את החלק הטכנולוגי בפיתוח העסק?

"בתחום הסריקה אנחנו משתמשים בתוכנת הסריקה של חברת מאנטיס מפתח תקווה שהיא מובילה בעולם. בתחום המערכת האינטגרטיבית השתמשנו באנשי חברת גוריקו שבבעלות ניר מקלף שאגב יושבת במודיעין, ושפיתחה את המערכת האינטגרטיבית לצילום התלת מימד".

לסיכום מה הדבר המיוחד באמת של המוצר שלכם?

"המיוחד באמת הוא היכולת לתת לך צילום תלת מימד מדוייק ביותר של אתה האמיתי. אין יותר קרוב לזה מבחינת הדיוק למקור, אם מישהו יראה לך איך הוא מבצע ריקוד ברייקדאנס בטכנולוגיה שלנו, קשה יהיה להאמין שהוא עצמו לא רקד אלא שמדובר בסריקת שלד שמאפשרת לו לרקוד ברייקדאנס או לטפס על קיר חלק. ואם עד היום יכולת לשחק בכדורגל את דמותו של רונאלדו, הרי שמהיום אתה יכול לשחק בדמותך לצד רונאלדו".

מה לגבי העתיד?

"אנחנו מאוד מעודדים מהפתיחה החזקה ונערכים להרחיב את השירות בקרוב לכל הארץ".

ומה העתיד מבחינה טכנולוגית?

"שכל מי שנסרק אצלנו יוכל אחרי כך לשלב את הדמות שלו בכל משחק מחשב בעולם".

2018-07-08 01:00:00
2018-07-08 01:00:00

כתבות נוספות

להסתפק במה שיש

אחרי שקראתי את נתוני המחקר של משרד החינוך והזדעזעתי עמוקות, התחלתי לחשוב שבהתחשב במצב אולי עדיף לי להיות אופטימי

תנובה מגיעה למודיעין

בעוד מספר שבועות תעביר החברה את פעילות המרכז הלוגיסטי האוטומטי שלה מחולון לפארק הטכנולוגי בעיר, בהשקעה של 350 מיליון שקל

ועכשיו למאני טיים

עירוני מודיעין הפסידה לנתיבות, מובילת הטבלה, אבל הבטיחה את מקומה בפלייאוף ותחכה כעת לראות מי יהיו היריבות במאבק על העלייה

להסתפק במה שיש

אחרי שקראתי את נתוני המחקר של משרד החינוך והזדעזעתי עמוקות, התחלתי לחשוב שבהתחשב במצב אולי עדיף לי להיות אופטימי

המשך קריאה »

ועכשיו למאני טיים

עירוני מודיעין הפסידה לנתיבות, מובילת הטבלה, אבל הבטיחה את מקומה בפלייאוף ותחכה כעת לראות מי יהיו היריבות במאבק על העלייה

המשך קריאה »

צפוף פה, צפוף

חודשיים אחרי הפתיחה החגיגית של מועדון הגריי במע"ר ומבקרים רבים במקום מדווחים על צפיפות בלתי נסבלת: "אי אפשר לזוז, אפילו המלצרים לא מצליחים להגיע לשולחנות" • בעלי המועדון: "נמשיך להביא מוזיקה ותרבות איכותית שישמחו את תושבי מודיעין"

המשך קריאה »

תוכן שיווקי » אולי יעניין אותך