"תערוכות על המסך"

ענת גבריאלי
2035-01-28 02:31:00
2035-01-28 02:31:00

האמנים הגדולים בהיסטוריה מגיעים למסך הקולנוע בסדרת סרטים שתוקרן במהלך השנה בסינמטקים: פיקאסו, מיכלאנג'לו, סזאן, ואן גוך, דגה ועד דיויד הוקני ומאטיס

(צילום יח"צ)

סינמטק ירושלים מביא אל המסכים ברחבי הארץ סדרת סרטים שנוצרו במסגרת הפרויקט הגלובאלי "תערוכות על המסך", בשיתוף פעולה עם מיטב המוזיאונים והגלריות מהעולם.

באמצעות שוטטות קולנועית במסדרונות המוזיאונים ותובנות של מיטב ההיסטוריונים, אוצרים ומבקרי אמנות, הסרטים סוחפים את הצופה למסע מרתק אל דמותם של גדולי האמנים בהיסטוריה ויצירתם.

בראש המיזם עומדים הבמאי והמפיק עטור הפרסים פיל גרבסקי ( (Phil Grabsky והבמאי דיויד ביקרסטאף ((David Bickerstaff. השניים הם חלוצים ביצירת סרטי אמנות ובשיתוף פעולה עם המוזיאונים החשובים בעולם כמו מוזיאון ואן גוך, הנשיונל גלרי בלונדון, המומה בניו יורק, הגלריה הלאומית לאמנות בוושינגטון, ועוד.

בין הסרטים שיוצגו במהלך השנה "סזאן – דיוקנאות של החיים" (בריטניה 2018), "דגה: תשוקה לשלמות" (בריטניה 2018), "פיקאסו הצעיר" (בריטניה 2019), "לאונרדו מהנשיונל גלרי לונדון" (בריטניה 2012), "מיכלאנג’לו – אהבה ומוות" (בריטניה 2017), "וינסנט ואן גוך – דרך חדשה לראות"  (בריטניה 2015),  "אני, קלוד מונה" (בריטניה 2016)  ועוד.

כתבות נוספות

שני חשודים נוספים נעצרו בפרשת הנער הנעדר

המשטרה הודיעה בסוף השבוע על מעצרם של שני חשודים נוספים, במקביל להארכת מעצרו של סלמון אברמוב מירושלים, החשוד במעורבות בפרשה. הוריו של קליינרמן: "סומכים על המשטרה שתבצע כל פעולה שצריך על מנת לאתר את מויישי"

עולם בצבעים

יעקב גילה, צייר ממודיעין, השיק לאחרונה תערוכה חדשה במרכז הרב תחומי: "אני מושפע מחלונות ראווה בניו-יורק, מטיול בולענים בים המלח, ממופע ריקוד"

זה עולה לנו

לאן נעלמה המחאה האותנטית? לא הכול ניתן לפתור באמצעות מחאה ברשתות החברתיות

עולם בצבעים

יעקב גילה, צייר ממודיעין, השיק לאחרונה תערוכה חדשה במרכז הרב תחומי: "אני מושפע מחלונות ראווה בניו-יורק, מטיול בולענים בים המלח, ממופע ריקוד"

המשך קריאה »