תצאו בחוץ

אלי דנון
2037-09-01 04:38:00
2037-09-01 04:38:00

טוב יעשה השר בר לב אם יוציא את השוטרים מהמשרדים לרחובות, לכבישים, לישובים הערבים ולחולות הנגב

אל תשלו את עצמכם, אין משטרה בישראל. הנתונים אומרים שיש 31,000 שוטרים במשטרת ישראל ומג"ב, אבל בחוויה של האזרח הישראלי הוא בדרך כלל נתקל בגוף שאינו ידידותי לסביבה ושהתחושה במגעים איתו היא שאנחנו האזרחים מפריעים את מנוחתו. אין ספק שלוחמי מג"ב וגם חלק מהשוטרים עושים לילות כימים, אבל בשורה התחתונה זה הרושם שמתקבל, וגם מבחן התוצאה מעיד על כך.

זר לא יבין זאת עד אשר ייכנס לתחנת משטרה ויתלונן על גניבה, עבירת רכוש או אחת מעשרות העבירות שנעשות כלפי אזרחים ישרי דרך.

תחנת משטרה אמורה להיות בית הכנסת החילוני של אזרחים שאינם יראי שמיים. המקום שבו הם מרגישים שכאשר הם באים בשעריו מישהו יהיה רחום וחנון, מקשיב  ומגן עליהם. המציאות הישראלית שונה בתכלית. התחושה היא שאתה מגיע לגוף שכל תכליתו להיות בסדר עם הניירת: לקבל את התלונה, להכניס אותה למאגר הנתונים המשטרתי לצרכי כסת"ח, ורגע אחרי שהושלמה המלאכה מרבית התיקים או התלונות נסגרים מחוסר עניין לציבור.

נדמה שהמשטרה ויתרה לחלוטין על הטיפול בעשרות מקרי הרצח האחרונים במגזר הערבי ועל השתלטות הבדואים בנגב. מדובר בארגון המונה עשרות אלפי שוטרים. תארו לעצמכם איזו אפקטיביות הייתה אילו היו מייעדים 1,000 שוטרים לימ"ר צפון, 1,000 שוטרים לימ"ר מרכז ו-1,000 שוטרים לימ"ר דרום. הכוונה ליחידה מרכזית (ימ"ר) היא שאנשיה הם שוטרים בעלי מוטיבציה של סיירת מטכ"ל, ולא של פקידים/שוטרים משועממים המכלים את זמנם בגלישה בנייד שבידיהם כשהם ספונים במשרדים ממוזגים וממתינים לארוחת צהריים.

השר לבטחון פנים, עומר בר לב, הנמצא בתפקידו חודשים ספורים, חייב להתעשת ויפה שעה אחת קודם, ולנער את המפכ"ל וניצבי המשטרה לתקופת חירום כדי להחזיר לאזרחים מכל המגזרים את תחושת הבטחון, שהיא המחוייבות הראשונה במעלה כשמגדירים מדינה מהי.

המשטרה על כוחותיה הרבים ומשאביה המודיעיניים והטכנולוגיים, משרה בתקופה זו פחות בטחון מזה שהיה כאן לפני עשורים, בעידן של "השוטר אזולאי" (בכיכובו של שייקה אופיר, אללה ירחמו…).

טוב יעשה השר בר לב אם יוציא את השוטרים מהמשרדים לרחובות, לכבישים, לישובים הערבים ולחולות הנגב. ואם זה דורש תוספת תקציבית של מיליארדים, מצידי שישבות רעב במשרד האוצר.

בריאות ושנה טובה.

כתבות נוספות

שני חשודים נוספים נעצרו בפרשת הנער הנעדר

המשטרה הודיעה בסוף השבוע על מעצרם של שני חשודים נוספים, במקביל להארכת מעצרו של סלמון אברמוב מירושלים, החשוד במעורבות בפרשה. הוריו של קליינרמן: "סומכים על המשטרה שתבצע כל פעולה שצריך על מנת לאתר את מויישי"

עולם בצבעים

יעקב גילה, צייר ממודיעין, השיק לאחרונה תערוכה חדשה במרכז הרב תחומי: "אני מושפע מחלונות ראווה בניו-יורק, מטיול בולענים בים המלח, ממופע ריקוד"

זה עולה לנו

לאן נעלמה המחאה האותנטית? לא הכול ניתן לפתור באמצעות מחאה ברשתות החברתיות

עולם בצבעים

יעקב גילה, צייר ממודיעין, השיק לאחרונה תערוכה חדשה במרכז הרב תחומי: "אני מושפע מחלונות ראווה בניו-יורק, מטיול בולענים בים המלח, ממופע ריקוד"

המשך קריאה »