ביד חזקה ובזרוע נטוייה

אבירם שקד
2035-06-05 03:44:00
2035-06-05 03:44:00

בשנה שעברה קטף אריק קוגן את התואר "מר ישראל" מבלי שממש התכוון לכך • השנה הוא כבר נכנס לשגרת אימונים וראה זה פלא – התואר נפל לידיו כפרי בשל •  לרגל האירוע מסביר האיש הכי מחוטב במודיעין מדוע הוא מתעקש על השיטות הטבעיות (ללא תוספים) • וגם מזכיר לבנות העיר שהוא עדיין פנוי

(צילום: ורד פיצ'רסקי)

"מר ישראל" הוא משלנו ואף אחד לא יודע. יכול להיות שאריק קוגן קצת חלף מתחת לרדאר? זה עניין די מוזר, כי לא צריך רדאר כדי לקלוט את אריק קוגן. מספיקה עין אחת. אפילו בחצי עין קשה לפספס אותו. בכל זאת, מדובר באלוף ישראל בפיתוח גוף, 2018 כמו גם 2019 – הודות לתחרות שהתקיימה ממש לפני מספר שבועות.

האיש מכונה "פוטין", למען השם. פוטין! המקורי כבר היה מרים צפלין מעל העיר עם דיוקן עצמי. אבל אולי בגלל שמדובר באלוף ישראל בפיתוח גוף אמנם, אבל טבעי, רק טבעי, קל להתבלבל ולחשוב שזה פשוט האח הטוגולזי של אורי ששון.

ליוג'ין שאנדו היה תחביב שנחשב מוזר בפרוסיה של שנות השישים, של המאה ה-18. הוא התאמן על, ובכן, השרירים של עצמו. זה סידר לו מקום בקרקס נודד ואת תואר "האיש החזק בעולם" בתקופה שבה אמרת "מכון כושר" כשם קוד לבית בושת. אבל העניין הזה צבר תאוצה, אסף אנשים ואת ארנולד שווארצנגר. מדענים התחילו לחקור אם יש בגוף האדם שישה ריבועים או שמונה, אבל אז הגיע פופאי והכל התדרדר. להוציא את התרד, כמובן. אם זה היה נעצר בתרד, ניחא. אבל לאף אחד לא היה ספק, תרד לא עושה את הדבר הזה שהוא עושה לפופאי. אלא אם יש בתרד הזה משהו.

אריק, בוא נדבר על חומרים ששרירנים מכניסים לגוף…

"חומרים להרזייה, כדורים, אבקות, סטרואידים, מחלקים את זה כמו סוכריות, אני מכיר בני נוער שנפגעו כתוצאה מזה, מערכת הורמונלית נפגעת מאד חזק, מזריקים בדרך כלל טסטוסטרון, בסופו של דבר יש פגיעה בייצור עצמי, כליות, כבד, חבר'ה בני 16-17 שמגיעים לחדר כושר ורוצים להיות תוך חצי שנה מר עולם, הם בקלות נופלים ונפגעים. היום כל מי שמגיע לחדר כושר יכול לקצר תהליכים פי עשר. אנשים לא מבינים שהם פוגעים בעצמם. יש לזה הרבה השלכות, הרבה מחקר בנושא, כמה זה חמור, במיוחד בגיל צעיר. בגלל זה חשוב לי מאד לקדם את התחום הזה, של פיתוח גוף טבעי. זה המקום היחיד שאוסר על שימוש בסטרואידים. אנחנו נבדקים בפוליגרף, עושים בדיקות שתן. כולם צריכים לדעת, והצעירים בפרט, שאפשר להגיע לתוצאות שאתם רוצים בלי להשתמש בתוספים". 

600 צופים התייצבו לאליפות ישראל בפיתוח גוף טבעי שהתקיימה במרכז דוהל בתל אביב. שבעים מתמודדים נמדדו ונבחנו בזכוכית מגדלת. כלומר, אחרי שהם כבר עברו פוליגרף ובדיקת שתן. מסת שריר, רמת חיטוב, סימטריה, מסקולריות, כל אחד מהם נדרש לעוצמה אך עם זאת לחן, שילוב בלתי אפשרי של קייט מוס ומוש השור.

את התואר ב-2018 קטף אריק כמעט בטעות. חבר שתיכנן לקחת חלק פרש שלושה שבועות לפני כן, והציע לו לנסות את מזלו. יד גורל, היומן היה פנוי, אז הוא בא. "אני הייתי לוחם", הוא אומר. "להיות ובכושר להיראות בכושר, זה היה חלק מהעבודה שלי".

בא ולקח. מקום ראשון בקטגוריית גיל 35. הפעם הזאת הוא לקח על עצמו יותר. משישה אימונים בשבוע, שעתיים כל יום, הוא הגדיל את נפח האימונים לשבע פעמים בשבוע, שלוש שעות, הקפיד על תזונה, שקל אגוזים, בשבוע האחרון הוא הוריד שבעה קילו, מ-75 ל-67, ייבש את הגוף כדי שייראו כל קימור וכל סיב. התוצאה? מקום ראשון כללי, אלוף האלופים. ניו יורק מחכה לו, אליפות העולם, כרטיס לתחרות כבר יש לו, כרטיס טיסה, טרם.

"היום מתגלגלים מחדר כושר לכדורים, זריקות, בדרך כלל ביחד, שיזרזו את התהליך של פיתוח שריר הרבה יותר מהר לעומת אנשים שרק מתאמנים ואוכלים נכון. אני לא גדול כמו אנשים שמשתמשים בדברים האלה, שמגיעים לגדלים לא אנושיים. ההבדלים משמעותיים. פיתוח גוף זה התחום הפופולרי כרגע, אבל פיתוח גוף טבעי מתחיל לצבור תאוצה. אנשים מבינים את המשמעות ואת החשיבות של הדבר הזה".

מה הסיפור הזה עם השמן שאתם מורחים אחד על השני?

"הסיפורים נכונים, כולם עומדים מחוץ לאולם, צובעים אחד את השני. זה כדי שיראו את כל הסיבים, את כל השרירים. מורחים צבע מיוחד, ככל שהגוף שחום יותר, הסיבים והשרירים בולטים יותר. בסוף, בתמונות, יצאתי הכי שחום. אני, פוטין, הכי שחום".

למה פוטין?

"ככה קראו לי המתאמנים האישיים שלי, וגם בסטודיו, כנראה בגלל שאני רוסי קשוח ולא מתפשר, וזה נדבק. לקחתי את זה צעד קדימה ולשיטה שפיתחתי, הדרך הנכונה והמהירה להגיע לתוצאות, קראתי 'ליבינג ביי פוטין'. השיטה מתבססת על מדע ומחקר, שאימוני התנגדות בשילוב מעקב תזונתי צמוד יביאו לתוצאות, בניגוד למיתוסים שהרשת מפוצצת בהם".

אריק קוגן בן 37, ברחוב קיפודן במודיעין כבר עשרים שנה, כאילו ישב על הדיונה וחיכה שייבנו מסביבו את הבית הראשון. לוחם ביחידה מובחרת, 24/7, מדריך כושר קרבי, בריבוע, רק לפני שלוש שנים יצא לאזרחי, אבל עכשיו, סוף כל סוף, יש לו זמן למצוא את האחת. "אולי יצא משהו מהכתבה הזאת"…

אנחנו לא מתחייבים, אבל בוא תשווק את עצמך…

"אני במודיעין מאז שהיא קמה. הייתי לוחם ביחידה מיוחדת. שם הפכתי גם להיות מדריך כושר של היחידה. לאט לאט התגלגלתי לעולם הכושר העצמאי. היום אני בעלים של סטודיו בעיר, לנשים, ואני מתמחה באימונים פרטיים לכל האוכלוסיות. את האימונים האלה אני מעביר באופן אישי בחדר כושר. וכן, אני גם מתחרה בתחום פיתוח גוף טבעי".

לא ברור אם האחת הפוטנציאלית קוראת עיתונים, אבל אמא או אבא שלה, כנראה שכן. אז בבקשה – אידיאלים, צ'ק. כושר, צ'ק. תואר ראשון, צ'ק, בפסיכולוגיה. עבודה טובה, צ'ק. שבע שנים לוחם ביחידה מובחרת. בעלים של סטודיו כושר. אלוף ישראל מטעם איגוד WNBF 2018 ו-2019. מר ישראל, בקיצור. כאן, במודיעין, מר ישראל, גבירותי ורבותי, וגבירותי, מר ישראל. בואו בהמוניכן!

כתבות נוספות

צפירת אמת

פרשת החיילות-סוהרות שהוקרבו בידי שירות בתי הסוהר כדי להשיג "שקט תעשייתי" היא מהחמורות שידעה המדינה

דלתות מסתובבות

אחרי עונה טובה בקריית שמונה נדב נידם, שגדל בעירוני מודיעין, רצה לחזור למכבי תל אביב ואל המאמן שנתן לו צ'אנס ראשון בליגת העל. מבול ההחתמות הביא אותו בסופו של דבר בהשאלה אל הפועל ירושלים

כשמימון וצה"ל נפגשים במודיעין

השבוע בעיר: שירי מימון מגיעה לעיר עם להיטיה הגדולים ובליווי תזמורת צה"ל, לילה של כוכבים בגבעת רגב, חגיגת קיץ במע"ר והופעה של הגרובטרון

טובה לסביבה?

אישור תכנית המתאר החדשה קבע עובדות בשטח גם בנושא סוגיות סביבתיות רבות, ובקרב הפעילים הירוקים הדעות חלוקות

צפירת אמת

פרשת החיילות-סוהרות שהוקרבו בידי שירות בתי הסוהר כדי להשיג "שקט תעשייתי" היא מהחמורות שידעה המדינה

המשך קריאה »

דלתות מסתובבות

אחרי עונה טובה בקריית שמונה נדב נידם, שגדל בעירוני מודיעין, רצה לחזור למכבי תל אביב ואל המאמן שנתן לו צ'אנס ראשון בליגת העל. מבול ההחתמות הביא אותו בסופו של דבר בהשאלה אל הפועל ירושלים

המשך קריאה »

טובה לסביבה?

אישור תכנית המתאר החדשה קבע עובדות בשטח גם בנושא סוגיות סביבתיות רבות, ובקרב הפעילים הירוקים הדעות חלוקות

המשך קריאה »