השבוע הקשה של סטלה הנדלר

יהודה גולן
2018-02-21 00:00:00
2018-02-21 00:00:00

מנכ"ל בזק ממכבים, שנעצרה ביום ראשון יחד עם אלוביץ', פילבר ושאר בכירי "תיק 4,000" עלולה לעמוד מול כתב אישום חמור • פרקליטה: "אין לה קשר למה שפורסם באתר וואלה"

(צילום: יח"צ)

בסערה הפלילית-פוליטית-כלכלית שעברה השבוע על המדינה בלטה, שוב, סטלה הנדלר ממכבים. האישה החזקה בבזק, שמונתה לתפקיד מנכ"ל החברה על-ידי שאול אלוביץ', נעצרה יחד איתו בבוקר יום ראשון ומעצרה הוארך עד ליום רביעי. הנדלר חשודה בתיק 4000 בעבירות של קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, עבירות מנהלים ועובדים בתאגיד, מרמה והפרת אמונים בתאגיד.

ככל הידוע מסתמנת הסכמה בפרקליטות על הגשת כתב אישום נגד הנדלר כמו נגד שאר המעורבים בפרשה בהם שאול אלוביץ (בעל השליטה בבזק) ושלמה פילבר – מנכ"ל משרד התקשורת המושעה ואחרים. ביום שלישי התברר כי פילבר חוצה את הקווים והופך להיות "עד מדינה". האיש שצריך לחשוש מכך יותר מכל הוא כמובן ראש הממשלה נתניהו, אבל גם הנדלר עלולה להינזק מאוד מהתפתחות זו.

אז מה השתנה לפתע שחייב את מעצרה מחדש של הנדלר השבוע? ההסתבכות החדשה של תיק 4000 שנקשרה לאתר החדשות וואלה הביאה את הנדלר שוב לחדר המעצרים. זאת הסתבכות שעל פי החשד של חוקרי רשות ניירות  הערך וחוקרי המשטרה, אתר החדשות וואלה העניק לכאורה כיסוי אוהד לראש הממשלה נתניהו תמורת פעולות שנתניהו יזם לכאורה לטובת בזק ואלוביץ'.

בדיון בהארכת מעצרה של הנדלר טען פרקליטה, עו"ד נתי שמחוני, כי להנדלר אין כל קשר למה שהתרחש בוואלה או לתכנים שפורסמו באתר וואלה. ההערכה היא שהמשטרה סבורה כי הנדלר תוכל לשפוך אור על מה שהתרחש בין אתר וואלה ובין הפעילות לטובת אלוביץ' שהוא בעלי וואלה ובזק.

לאחר הארכת מעצרה של הנדלר ושל המעורבים האחרים בפרשה, בהודעה משותפת של רשות ניירות ערך ושל משטרת ישראל (אח"מ) שפורסמה ביום שלישי נאמר: "נוכח ראיות שמצאה רשות ניירות ערך במסגרת פרשת בזק, אשר העלו חשדות לביצוע עבירות נוספות, נפתחה ביום ראשון, ה-18.2.2018, חקירה גלויה משותפת של חוקרי רשות ניירות ערך והיחידה למאבק בפשיעה הכלכלית בלהב 433, במסגרתה נעצרו מספר חשודים בהם נושאי משרה בכירה בקבוצת בזק, בחשד לעבירות מתחום טוהר המידות והשחיתות הציבורית. החקירה הגלויה בתיק בזק החלה במהלך חודש יוני 2017 לאחר חקירה סמויה של מחלקת חקירות, מודיעין ובקרת מסחר של רשות ניירות ערך. במהלך החקירה נבדק חשד לביצוע עבירות פליליות ובכלל זה עבירות דיווח, קבלת דבר במרמה, מרמה והפרת אמונים בתאגיד ועבירות שיבוש מהלכי משפט.

"במסגרת חקירה סבוכה זו, נחקרו מספר פרשיות הנוגעות להתנהלות חשודה של גורמים בכירים בחברות בזק, יס וחלל וכן של מספר עובדי מדינה הקשורים מתוקף תפקידם בממשקי עבודה מול חברת בזק. בתוך כך, חקירה חדשה זו, הינה הסתעפות נוספת בתיק בזק כתוצאה מראיות שעלו במסגרת חקירת הרשות.

"במסגרת החקירה הצטברו חשדות ביחס לעבירות מתחום טוהר המידות, המרמה, חוק איסור הלבנת הון וחוק ניירות ערך, אשר התבצעו לאורך זמן, בתכיפות ובשיטתיות במסגרת מערכות יחסים שהתקיימו בין נושאי משרה בקבוצת בזק לבין עובדי ציבור ומקורביהם וכן חשודים נוספים.

עוד עולה מחומר הראיות החשד כי מספר מן החשודים המעורבים פעלו באופן בוטה על מנת לשבש הליכי חקירה ולהקשות על מלאכת איסוף הראיות בחקירה".

כתבות נוספות