התנועה לאימון האישה

אבירם שקד
2018-01-31 00:00:00
2018-01-31 00:00:00

מאתיים ספורטאיות מקומיות (מתעמלות אמנותיות וכדורסלניות) יישתלבו בתוכנית הראשונה במודיעין של פרוייקט "אתנה" הלאומי • בתוכנית: "פעילויות העשרה מגוונות, העצמה של סגל ההוראה ופרויקטים משותפים אשר יעזרו למשתתפות להתמקצע ולהגיע להישגים בזירה התחרותית"

מודיעין משתלבת, לראשונה, בפרויקט הלאומי "אתנה" לקידום ספורט הנשים בישראל. במסגרת הפרויקט תקבל העיר תמיכה לקידום ילדות, נערות ונשים בהתעמלות אמנותית ובכדורסל.

מהי "אתנה"? מדובר כמובן באלת החוכמה האמנות והצדק במיתולוגיה היוונית, אמנם היא לא הייתה ספורטאית, ככל הידוע, אבל הגרסה הרומית שלה, מינרווה, כן נשאה כידון, ואפשר להניח שהיא הייתה יכולה להטיל אותו רחוק מספיק כדי לזכות באליפות ישראל בתחום.

וכמובן קיימת האפשרות הלשונית, ברוח השפה המתחדשת של מרב מיכאלי. "אתנה" זו צורת הריבוי של "את" בהטייה כלשהי. תגידו מה שתגידו – מאוד מעצים.

"אתנה" מוגדרת כ"זרוע המקצועית של המועצה הציבורית לקידום ספורט הנשים בישראל בפיקוח משרד התרבות והספורט". וכך מרחיב האתר של הפרויקט:

"התוכנית פועלת בתכנית רב-שנתית. אתנה יוצרת הזדמנויות לילדות, נערות ונשים בספורט, באמצעות תכניות ייעודיות במגוון ענפי ספורט, גופי ספורט, פרויקטים במועדוני ספורט, תכניות בשיתוף רשויות מקומיות ברחבי הארץ ותכניות לקידום מנהיגות נשים בספורט. פעילות אתנה מקיפה ילדות, נערות ונשים בכל הגילאים, באירועי ספורט העממיים ובספורט התחרותי. אתנה פועלת לחשיפה, לשימור ולקידום ילדות, נערות ונשים בענפי הספורט השונים, החל מילדות צעירות בבתי הספר היסודיים וכלה בתמיכה בספורטאיות על סף כניסה לסגל האולימפי. אתנה מקדמת שיח מעולמות התוכן של נשים בספורט והעלאתו לסדר היום באמצעות כנסים, פורומים ומפגשים. עוד מספקת אתנה מגוון רחב של כלי העשרה באמצעות פרויקטים כמו 'ארגז הכלים' ושגרירות אתנה. כל אלה ורבים נוספים, מסייעים להרחבת ולהעמקת הפעילות הספורטיבית של ילדות, נערות ונשים בכל הרמות, לביסוס ולהתמקצעות שדרת הניהול הנשי בספורט ולהישגים מרשימים בזירה התחרותית. תכניות אתנה הינן מחולל המקדם חשיבה כי העיסוק בספורט הוא דרך חיים, הוא גשר בין עולמות תרבותיים והוא כלי חברתי וחינוכי רב עוצמה שצריך להיות נגיש לכל ילדה, נערה ואישה באשר היא".

ועוד: "אתנה מסייעת לרשויות מקומיות במטרה להרחיב את בסיס הפירמידה של ספורט הנשים בישראל, להרחיב את תשתיות ספורט הנשים ולייצר הזדמנויות נרחבות לגיוס ילדות ולשימורן בענפי הספורט השונים החל מגילאי בית הספר היסודי – ברשות המקומית, קרוב לבית. אתנה מאפשרת לרשויות המקומיות לפנות לקבלת תמיכה במסגרת 'קול קורא' ומסייעת לרשויות הנבחרות ליצור פרויקטים ייחודיים, שונים, יצירתיים ויוצאי דופן, המחברים את הספורט עם הקהילה והחברה, תוך העדפה מתקנת לילדות. בשנת תשע"ה תתמוך אתנה בפרויקטים ב-11 רשויות מקומיות".

במודיעין "אתנה" תתמוך בפרויקט ייחודי שהגיש אגף הספורט בעמותת סחלבים, לקידום מאתיים ספורטאיות בענפים התעמלות אומנותית וכדורסל. הפרויקט ישלב פן ספורטיבי מקצועי לצד פעילויות קהילתיות ואתגריות מעצימות.

מאגף הספורט העירוני נמסר כי "התמיכה שיקבל אגף הספורט, בעקבות הפרויקט תקדם פעילויות העשרה מגוונות, העצמה של סגל ההוראה ופרויקטים משותפים אשר יעזרו למשתתפות להתמקצע ולהגיע להישגים בזירה התחרותית".

לפרויקט נבחרו כמאה בנות מענף הכדורסל וכמאה בנות מהתעמלות האמנותית, חלקן במסלול הצטיינות ובנבחרות המייצגות את ישראל בתחרויות בארץ ובעולם, כאשר "הבחירה בענפים אלו התקבלה בין היתר על סמך היכולת הארגונית של שני המאמנים הראשיים, שמעון סלל רווה רודריגז בכדורסל ואופיר זהר, בהתעמלות אמנותית, המעמידים צוות מדריכים מהמובילים בארץ, אשר הוכיחו עצמם ברמה הארצית".

באגף הספורט בעמותת סחלבים מברכים כמובן על התמיכה של אתנה בפרויקט העירוני באמצעותו יוכלו לקדם את העיסוק בספורט, בקרב בנות העיר, כדרך חיים.

מנכ"ל עמותת סחלבים, מיקי בר: "אנו רואים חשיבות רבה בקידום ספורט הנשים בכלל וקידמו בקרב תושבות העיר בפרט. התמיכה של אתנה בפרויקט העירוני, שקיבל את ברכתם של מ"מ ראש העיר ויו"ר עמותת סחלבים, שלמה פסי ומחזיק תיק הספורט, אלעד שמעונוביץ, תסייע למשתתפות לעסוק בספורט בצורה מקצועית ולהגיע להישגים משמעותיים".

מנהל אגף הספורט, חנן דנציגר: "קידום ספורט הנשים הוא נושא חשוב ויעד מרכזי שהצבנו לעצמנו לפני מספר שנים בעיר וכבר נמצא בתהליכי התפתחות מתקדמים. שני הענפים הללו שנקדם באמצעות 'אתנה' הם שני ענפים שאנו מצפים מהם להצלחה גדולה בשנים הקרובות. אני צופה שתוך חמש שנים נבחרות ההתעמלות האומנותית של העיר יהיו מהמובילות במדינת ישראל. גם בכדורסל בנות אני צופה שעם התחלת הפרויקט גם בתוך עירוני ב' במסגרת כיתת הכדורסל לבנות, נוכל תוך חמש שנים מהיום להיות בין חמשת הקבוצות הטובות ביותר בגילאי נוער".

כתבות נוספות

צפירת אמת

פרשת החיילות-סוהרות שהוקרבו בידי שירות בתי הסוהר כדי להשיג "שקט תעשייתי" היא מהחמורות שידעה המדינה

דלתות מסתובבות

אחרי עונה טובה בקריית שמונה נדב נידם, שגדל בעירוני מודיעין, רצה לחזור למכבי תל אביב ואל המאמן שנתן לו צ'אנס ראשון בליגת העל. מבול ההחתמות הביא אותו בסופו של דבר בהשאלה אל הפועל ירושלים

כשמימון וצה"ל נפגשים במודיעין

השבוע בעיר: שירי מימון מגיעה לעיר עם להיטיה הגדולים ובליווי תזמורת צה"ל, לילה של כוכבים בגבעת רגב, חגיגת קיץ במע"ר והופעה של הגרובטרון

טובה לסביבה?

אישור תכנית המתאר החדשה קבע עובדות בשטח גם בנושא סוגיות סביבתיות רבות, ובקרב הפעילים הירוקים הדעות חלוקות

צפירת אמת

פרשת החיילות-סוהרות שהוקרבו בידי שירות בתי הסוהר כדי להשיג "שקט תעשייתי" היא מהחמורות שידעה המדינה

המשך קריאה »

דלתות מסתובבות

אחרי עונה טובה בקריית שמונה נדב נידם, שגדל בעירוני מודיעין, רצה לחזור למכבי תל אביב ואל המאמן שנתן לו צ'אנס ראשון בליגת העל. מבול ההחתמות הביא אותו בסופו של דבר בהשאלה אל הפועל ירושלים

המשך קריאה »

טובה לסביבה?

אישור תכנית המתאר החדשה קבע עובדות בשטח גם בנושא סוגיות סביבתיות רבות, ובקרב הפעילים הירוקים הדעות חלוקות

המשך קריאה »