3,500 דירות חדשות ייבנו במודיעין עילית

ערן קמינסקי

תכנית משרד הבינוי והשיכון להרחבת העיר החרדית צפויה לקבל היום את אישור קבינט הדיור

קבינט הדיור בממשלת ישראל צפוי לאשר בנייה מיידית של 3,500 דירות חדשות במודיעין עילית, כך מפרסם השבוע העיתון כלכליסט.

על פי הדיווח צפויה הצעת שר הבינוי והשיכון יואב גלנט, לעלות היום (ראשון) לאישור הקבינט, זאת בהשקעה של למעלה מ-120 מיליון שקל מצד המדינה. העברת התקציב מותנת בהוצאת היתרי בנייה על ידי עיריית מודיעין עילית, כאשר מדובר בקרקעות הנמצאות בבעלות פרטית. לפי הידיעה ישנו בעיר החרדית מאגר קרקעות המתוכננות להכיל 5,400 יחידות דיור, כאשר כאמור 3,500 מהן מיועדות לבנייה מיידית. עם סיום הבנייה המתוכננת ואכלוס הדירות, צפוייה אוכלוסיית העיר להגיע ל-110 אלף תושבים.

בנייה זו היא חלק מתכנית אסטרטגית לדיור במגזר החרדי שגובשה כבר לפני שנתיים, כאשר מודיעין עילית היא אחד היישובים החרדיים במדינה המתוכננים להתרחב.

על פי תוכנית אסטרטגית לדיור במגזר החרדי, שנערכה במשרד השיכון לפני שנתיים, נכללת מודיעין עילית ברשימת היישובים החרדיים שיש להרחיב. אלא שמחסור חריף בתשתיות מהווה חסם בפני התרחבות העיר, ולא אפשר עד כה לעירייה להוציא היתרי בנייה.

השר גלנט אמר: "תוכנית ייחודית זו תגדיל את היצע הדיור לאוכלוסייה החרדית באלפי יחידות דיור. הדאגה לכלל המגזרים הינה ערך מרכזי העומד לנגד עיניי מאז ומעולם והדברים נכונים במיוחד לנושאי הבינוי והשיכון. בשלוש השנים האחרונות אנו ממקדים מאמץ מיוחד לטובת האוכלוסייה החרדית כדי לקדם מגוון רחב של פתרונות דיור".

2018-03-04 00:00:00
2018-03-04 00:00:00

כתבות נוספות

סופסוף יש להם בית

לאחר עיכוב בן חצי שנה נפתח מתחם הדיור לצעירים על הרצף האוטיסטי במודיעין, בו יתגורר 24 דיירים בשלוש דירות

להסתפק במה שיש

אחרי שקראתי את נתוני המחקר של משרד החינוך והזדעזעתי עמוקות, התחלתי לחשוב שבהתחשב במצב אולי עדיף לי להיות אופטימי

תנובה מגיעה למודיעין

בעוד מספר שבועות תעביר החברה את פעילות המרכז הלוגיסטי האוטומטי שלה מחולון לפארק הטכנולוגי בעיר, בהשקעה של 350 מיליון שקל

להסתפק במה שיש

אחרי שקראתי את נתוני המחקר של משרד החינוך והזדעזעתי עמוקות, התחלתי לחשוב שבהתחשב במצב אולי עדיף לי להיות אופטימי

המשך קריאה »

ועכשיו למאני טיים

עירוני מודיעין הפסידה לנתיבות, מובילת הטבלה, אבל הבטיחה את מקומה בפלייאוף ותחכה כעת לראות מי יהיו היריבות במאבק על העלייה

המשך קריאה »

תוכן שיווקי » אולי יעניין אותך