חכם בכביש השוואת רכבים חסכוניים בדלק – מה כדאי?

אריה אופיר

אם אתם מסוג הנהגים שנוסעים הרבה ורוצים לחסוך בהוצאות הדלק, הכתבה הבאה נכתבה במיוחד עבורכם. היום אתם יכולים למצוא מגוון רכבים המתימרים להיות חסכוניים ולהוזיל את עלויות הדלק שלכם, אך אם אתם רוצים לבחור רכב קטן וחסכוני של טויוטה או של כל חברה אחרת בצורה חכמה, ורוצים להיות בטוחים כי הוא הרכב הנכון עבורכם, במאמר זה תמצאו השוואה בין כמה רכבים חסכוניים, השוואה שתסייע לכם לבחור נכון.

במאמר זה אנו מבצעים השוואה בין שלוש רכבים שנחשבים לקטנים וחסכוניים – פיג'ו 308 החדשה, טויוטה אוריס היברידית וקיה פורטה המחודשת.

נעים להכיר

פיג'ו 308 החדשה הינה מכונית משפחתית עם מנוע 1.2 ליטר בנזין טורבו, מה שמספק 130 כוסות סוס וגן 23.4 קג"מ. תיבת ההילוכים של פיג'ו 308 החדשה הינה אוטומטית וכוללת 6 הילוכים. משקל הרכב הינו 1,2000 ק"ג.

טויוטה אוריס היברידית הינה מכונית המשלבת בין מנוע בנזין בנפח 1.8 ליטר אשר מפיק 99 כוחות סוס, יחד עם מנוע חשמלי אשר מספק תוספת של 80 כוחות סוס. העבודה של שני המנועים יחד מספרת 136 כוחות סוס. משקל הרכב הינו 1,335 ק"ג.

קיה פורטה המחודשת הינה מכונית עם מנוע דיזל בנפח 1.6 ליטר המספק 136 כוחות סוס. היא כוללת תיבה כפולת מצמדים עם 7 הילוכים ומשקלה הינו 1,385 ק"ג.

נוחות הנסיעה

בזמן הבדיקה גילינו כי פיג'ו 308 החדשה מספקת נוחות נסיעה גבוהה מאוד, מכונית שנעים לשהות בה ובה חשבו על רווחת הנהג והנוחיות שלו. מושבי הרכב רכים והיא כוללת בידוד לרעשים מסביב ומערכת המיזוג שלה השכיחה מאיתנו את חום אוגוסט האיום שבחוץ. בנוסף, תא הנוסעים של הפיג'ו 308 החדשה מרווח ונוח מאוד.

גם קיה פורטה המחודשת מעניקה סביבה נעימה ונוחה לשהות בה, גם עבור הנהג וגם עבור הנוסעים מאחוריו.

טויוטה אוריס היברידית מעבירה תחושה פחות נעימה, ויחסית לכך שמדובר ברכב מתקדם מאוד, תא הנוסעים אינו מספק תחושה יוקרתית ומתקדמת במיוחד. לטוב ולרע, טויוטה אוריס היברידית נראית במבט חיצוני כמו כל משפחתית אחרת, מה שכן – תא הנוסעים וגם תא המטען בה מרווחים מאוד.

אז מה עדיף?

כשמדברים בנתוני צריכת דלק תוצאות המבחן מראות ללא כל ספק כי הטכנולוגיה ההיברידית היא המובילה בחסכון בדלק. המנוע החשמלי עובד שעות נוספות בעיר ובנסיעה בפקקים האופייניים כל כך למדינה שלנו, ואין ספק כי היא המובילה בפער משמעותי מעל האחרות.

אם מדובר על מנוע רגיל ולא היברידי, שתי המכוניות האחרות שניסינו שוות יחסית וההעדפה ביניהן מבוצעת על נתונים אחרים, מבחינת צריכת הדלק הן די שוות ללא כל פער משמעותי במיוחד.

 

2017-06-18 01:00:00
2017-06-18 01:00:00

כתבות נוספות

מלונות R

רוצים למצוא מלון איכותי לחופשה הבאה שלכם? אתר של מלונות R יעזור לכם למצוא את המלון המתאים ביותר

מלונות R

רוצים למצוא מלון איכותי לחופשה הבאה שלכם? אתר של מלונות R יעזור לכם למצוא את המלון המתאים ביותר

המשך קריאה »

עשו מצווה

קהילת יזמ"ה במודיעין הפיקה גם השנה, כמו ב-20 השנה האחרונות, חגיגת בר מצווה לילדי מעון לילדים עם מוגבלות שכלית מרמלה

המשך קריאה »

זה (לא) משחק

תושבי שכונת נופים מתלוננים כי מאז תחילת שנת הלימודים נוהגים תלמידי בית הספר חופים ליידות אבנים מעבר לגדר המוסד החינוכי, שכבר גרמו נזק רב לרכבים חונים

המשך קריאה »

תוכן שיווקי » אולי יעניין אותך