הפישמנים

אלי דנון
2016-08-17 13:45:56
2016-08-17 13:45:56

לא להאמין איזה מעט קרדיט נותנים להם הבנקים והמערכת הפיננסית או שבעתם אנחנו האספסוף נחשבים לאבק אדם, חייזרים עם אפס מנת משכל. על מה אני מדבר?

רשות המיסים הגישה בקשה לבית המשפט להכריז על איש העסקים שלא לומר הטייקון ששווה עשרה גרוש פושט רגל בגלל סכום פעוט שלא לומר זניח של 196 מיליון שקלים!!! כסף קטן במונחים שלי/שלך ושל השכן ממול.

אגב, חובותיו של האדון פישמן שהוא הבעלים של העתון גלובס וגם מזיק בכשליש מהבעלות על ידיעות אחרונות הן 4 מיליארד שקלים!!! שזה הרבה יותר מסך כל נכסיו. במילים של הדיוטות: אחרונת הקופאיות ברשתות השיווק היא הרבה יותר עשירה מפישמן ודומיו ויש לא מעטים כאלה. ההבדל הוא שפישמן מתגורר באחוזה בסביון, מנהל אורח חיים של מר עולם והקופאית חושבת פעמיים כאשר היא מבקשת לרכוש לעצמה מוצר בכמה עשרות שקלים.

הרי אם מי מאיתנו היה חייב לרשות המיסים כמה אלפי שקלים או חוב כלשהו לאחד הבנקים היינו מוצאים עצמנו מנהלים מאבק משפטי או משטרתי כאילו היינו רוצחיו של קנדי.

מדינת חלם כבר אמרנו? חלם עבורנו וחלום נוטף דבש לפישמן ודומיו.

השאלה היא כמובן מי נתן את ההוראה? מי בבנקים חתם על מינוף המיליארדים לפישמן והאחרים. מי נתן למנהלי הבנקים גיבוי לאפשר מתן אשראי כזה? מי איים על מנהלי הבנקים שאם לא ייתנו אז…?בדיוק כפי שנוהגת המאפיה באיטליה והיאקוזה ביפן.

פישמן חייב לבנק הפועלים 1.8 מיליארד ₪. הוא חייב לבנק לאומי סכום דומה. גם אם הוא ימכור את רשימת החברות שבבעלותו כולל האחוזה בסביון יחד עם המקרר והטוסטר הוא יצליח לכסות חלק קטן מחובותיו.

אז איך הבנקים יסתדרו עם הגרעון הזה שפישמן יוצר להם כי הרי כולנו יודעים שכאן תהיה אחת התספורות הכי קצרות שהיו אי פעם שלא לומר כמעט קרחת. הבנקים פשוט יפנו אלינו ולא ישאלו את פינו. כשאנחנו מוציאים את הנשמה בעבודה להביא פרנסה ישבו מנהלי הבנקים בחדרים ממוזגים ליד מכונות האספרסו וישחקו עם תוכנות המחשב כדי לראות איך הם מפילים עלינו את הגרעון שיצרו להם פישמן וחבריו האוליגרכים כחול-לבן. הם אלופים בלתכנת את המחשבים שלהם בשברי אחוזים שהופכים למיליארדים.

ואנחנו כמו אספסוף מטומטם נשלם את הדולצ'ה ויטה של הפישמנים.

כתבות נוספות

שני חשודים נוספים נעצרו בפרשת הנער הנעדר

המשטרה הודיעה בסוף השבוע על מעצרם של שני חשודים נוספים, במקביל להארכת מעצרו של סלמון אברמוב מירושלים, החשוד במעורבות בפרשה. הוריו של קליינרמן: "סומכים על המשטרה שתבצע כל פעולה שצריך על מנת לאתר את מויישי"

עולם בצבעים

יעקב גילה, צייר ממודיעין, השיק לאחרונה תערוכה חדשה במרכז הרב תחומי: "אני מושפע מחלונות ראווה בניו-יורק, מטיול בולענים בים המלח, ממופע ריקוד"

זה עולה לנו

לאן נעלמה המחאה האותנטית? לא הכול ניתן לפתור באמצעות מחאה ברשתות החברתיות

עולם בצבעים

יעקב גילה, צייר ממודיעין, השיק לאחרונה תערוכה חדשה במרכז הרב תחומי: "אני מושפע מחלונות ראווה בניו-יורק, מטיול בולענים בים המלח, ממופע ריקוד"

המשך קריאה »