כללים לבחירת צבעי לבית

רועי מזרחי

חג האביב בפתח ומביא בכנפיו תחושה של פריחה והתחדשות, כ-30% מכלל מרבית משקי הבית בישראל יעדיפו להזמין בעל מקצוע שמבין דבר אחד או שנים במערכת היחסים רבת השנים בין קירות הבית לבין הצבע.

לפני שאתם ממהרים להקליד את מילות המפתח בגוגל או להעלות ססטוס בפייסבוק "דרוש צבעי", אנחנו מצרפים מספר עצות וכללי אצבע איך לבחור צבעי לבית.

אתם הלקוחות וזה הבית שלכם

כשאתם סוגרים עסקה מול צבעי או כל בעל מקצוע, אתם חייבים לזכור שבסופו של דבר אתם הלקוח. אחרי שהצבעי מסיים את מלאכתו, אתם נשארים לחיות עם התוצאות. אנו ממליצים שלא לשלם מראש על העבודה ולהתנות את התשלומים בהתאם לשלבי ההתקדמות צביעת הבית.

 

כשמדובר בצביעת הבית שלכם אל תתפשרו. אתם ראויים לבעל מקצוע שהוא קודם כל בן אדם. אתם מפקידים בידיו את הבית שלכם, את המפתחות ואת הרכוש שלכם. ולכן, ההתרשמות הראשונית שלכם מבעל המקצוע היא חיונית.

עבודה עברית ועובדים חוקיים

משפחה ישראלית ממוצעת צובעת את הבית אחת ל-4 שנים, לכן אם אתם אלה שרוכשים את הצבע, רכשו צבע אקרילי שהוא המומלץ לצביעת קירות. מעבר לכך, לא צריך להרחיק לכת ולרכוש את הצבעים היקרים ביותר. המוכרים והטובים יעשו יופי של עבודה הדבר נכון גם כאשר שוכרים צבעי – בדקו באילו צבעים הוא עושה שימוש.

מעבר לכך, לפני שאתם סוגרים עסקה תעשו סקר מחירים מול מספר בעלי מקצוע, זה יסייע לכם לקבל החלטה נכונה וסדר גודל של מחירים.

אל תתביישו לשאול אם הוא מעסיק עובדים חוקיים. לצערנו הרב המציאות מלמדת שקבלנים בוחרים לחסוך בעלויות ולהעסיק שוהים בלתי חוקיים שעובדים ביום ופורצים בלילה בשכונות המגורים בהם הם עובדים.

בקשו המלצות מחברים וממשפחה

אם אתם נמצאים בשלב החיפוש, אל תהססו לבקש המלצה מחברים או בני משפחה. יכול להיות שביקרתם אצל חברים והתרשמתם מאיכות הצביעה. אהבתם? בקשו את מספר הטלפון של הצבעי.

בשיחה אתם צריכים להעלות מספר שאלות מנחות כדי שתוכלו לקבל החלטה נכונה. מעבר לכך, חשוב שתייחסו גם לנקודות הבאות:

  • הוגנות – לבעלי מקצוע יש נטיה להגדיל את העלויות תוך כדי תנועה. לכן, תוודאו שהצבעי מגיע אליכם הביתה, רואה את החללים והחדרים, מבין את מורכבות העבודה והמחיר שסגרתם איתו לא ישתנה גם אם פתאום "מתגלות" חריגות תוך כדי צביעה.
  • עמידה בלוחות זמנים –בהזמנת העבודה הדגישו שבמידה ויהיה איחור בסיום העבודה אתם תקנסו אותו ב-10% מהמחיר. העצה הזאת תסייע לצבעי שלכם להבין שאתם לא פראיירים והוא לא יכול להתנהל מול כמה דירות במקביל.
  • הכנה וארגון – תבררו מראש מה כוללת עבודת הצביעה, האם זה כולל חומרי צביעה איכותיים? האם הצבעי מארגן ומכין את החללים ומכסה את הרהיטים והחפצים בחדרים לפני תחילת העבודה? האם הוא מדביק נייר דבק בקו החיבור לתקרה ובפאנלים? אל תשאירו את התשובות לעוגמת הנפש של היום שאחרי, כי אז אתם עשויים לגלות כתמי צבע על הבגדים והרהיטים, והנזק עלול להיות רב מהתועלת.
  • טוב מראה עיניים מאלף מילים – בקשו המלצות של לקוחות של בעל המקצוע בדגש על לקוחות במרחק נסיעה. אם העבודה מורכבת, אל תתעצלו ותאמו ביקור כדי לראות את איכות הצביעה. יכול להיות שתקבלו השראה ורעיונות חדשים.
  • מקצועיות – תבררו אם הצבעי יודע לעבוד לפי הספר. האם הוא מכין את הקירות, מסיר טיח מתפורר, עושה שפכטל וסותם חורים.
  • מחיר הוגן – נהלו משא ומתן על מחיר הוגן, אם יש לכם הצעות מחיר מתחרות, שתפו אותו. תתפלאו לגלות גמישות בפרט אם העבודה גדולה.
  • אחריות  – דרשו אחריות על העבודה שהוא מבצע, כך שאם מתגלה בעיה יהיה לכם עם מי לדבר. צבעי מקצועי שמאמין בעצמו לא אמור לגלות התנגדות לבקשה.

אם בחרתם להעסיק צבעי, זכרו שבחירה נכונה יכולה להיות ההבדל בין עבודת צבע מוצלחת לבין אכזבה ובמקרים מסויימים אפילו נזקים. הקדישו את הזמן הראוי לבחירת צבעי מקצועי ומומלץ שעובד על פי נהלי העבודה המקובלים והמומלצים על ידי יצרני הצבע.

מעבר לכך זכרו, שאם יש לכם ידיים טובות וכמה ימים, תמיד תוכלו לצבוע את ביתכם באופן עצמאי ולחסוך סכומי כסף לא מבוטלים.

2017-03-01 18:01:38
2017-03-01 18:01:38

כתבות נוספות

גם להם מגיע בית

סניף איחוד הצלה במודיעין זכה סופסוף למבנה קבע משלו, הודות לתורמים מארה"ב, שישמש להכשרות מקצועיות

על הצד השקוף

זוג זקנים שמנסים להיאחז בחיים מול חברה שרואה בהם מיותרים. קומדיה אנושית ומרגשת עם ציניות, הומור ומחשבה לעתיד

100 אלף תושבים, סניף דואר אחד

המשבר בדואר ישראל פוגע גם בתושבי מודיעין: הסניף בסולומון סנטר נסגר, זה שברעות עומד בפני סכנת סגירה ולתושבים נותר רק הסניף בקניון • אבל יש גם בשורות טובות: בעירייה מנסים למנוע את סגירת הסניף ברעות, ובדואר מתכננים פתיחת סניף חדש בשכונת מוריה

על הצד השקוף

זוג זקנים שמנסים להיאחז בחיים מול חברה שרואה בהם מיותרים. קומדיה אנושית ומרגשת עם ציניות, הומור ומחשבה לעתיד

המשך קריאה »

100 אלף תושבים, סניף דואר אחד

המשבר בדואר ישראל פוגע גם בתושבי מודיעין: הסניף בסולומון סנטר נסגר, זה שברעות עומד בפני סכנת סגירה ולתושבים נותר רק הסניף בקניון • אבל יש גם בשורות טובות: בעירייה מנסים למנוע את סגירת הסניף ברעות, ובדואר מתכננים פתיחת סניף חדש בשכונת מוריה

המשך קריאה »

תוכן שיווקי » אולי יעניין אותך