עבודות עץ לשדרוג הבית

נמרוד

כאשר אנחנו מעוניינים לשדרג את מראה ביתנו בהיבט הסביבתי, רובנו באופן טבעי חושבים על שילוב אלמנטים מעץ, בין אם מדובר בהתקנת פרגולה, גדר, חיפוי קיר מעץ או התקנת דק. יש לכך מספר סיבות, הדומיננטית שבהן הינה ששילוב עץ טבעי הופך כל גינה, מרפסת, לובי וכיו"ב למקום המשדר חמימות, יוקרתיות ונעים יותר לשהות בו או בסביבתו. אין תחליף לישיבה בגינת ביתנו תחת פרגולת עץ מעוצבת שמסוככת  עלינו באופן מושלם מפני הגשם בימים הקרים, ולהיות מוקפים בגדר מעוצבת מעץ.

הכתבה שלפניכם עוסקת בעיקרה בסוגי העצים המתאימים לפיתוח סביבתי באזור המגורים.

נתחיל עם אלמנט חשוב, התקנת פרגולה מעץ

לפרגולה תפקיד משמעותי בכל הקשור למראה החיצוני של ביתנו, כבר מזמן שהיא משמשת הרבה מעבר לשימוש הפונקציונאלי לשם קירוי, היא משמשת גם כחלק עיצובי של הבית, העצים הנפוצים להתקנת פרגולה בישראל הינם עץ אורן המקנה מראה מעודן וקלאסי והעץ הגושני המקנה מראה כפרי אותנטי יותר. עץ האורן נפוץ ביותר בארצנו, קורותיו בעלי חיתוך דק יותר והוא זול יחסית לעצים האחרים, העץ עובר תהליך של חיטוי והגנה מפני מזיקים. העץ הגושני מגיע בחיתוכים רחבים יותר, קורותיו כבדות  והוא אינו צריך לעבור חיטוי כמו עץ האורן בשל תכונותיו הטבעיות וצפיפותו של העץ. ישנם מספר סוגי עץ גושני כגון עץ אלון גושני , דאגלס פייר וגושני לבן.

בנוסף לעץ האורן ולעץ הגושני ישנו גם עץ הטיק אשר יתאים לבניית פרגולה, הטיק נחשב לעץ חזק ועמיד בפני מזג אויר קיצוני כך שתוחלת חייו ארוכה. בישראל עץ הטיק נחשב ליקר יותר מסוגי העצים האחרים.

תוכלו לבחור גם  בעץ הסקויה אשר מגיע בכמה דרגות ועמידות לריקבון, הסקויה עמיד כמעט כמו עץ הטיק ותוחלת חייו ארוכה ביותר.

גם עץ הארז יתאים לבניית פרגולות אך עץ הארז דורש תחזוקה  מתמדת על מנת שתוחלת חייו תתארך, חשוב להקפיד על כך שקורותיו יהיו בעיקר מהליבה האדמדמה, על מנת למנוע ריקבון בשל הלחות השוררת במדינתנו הקטנה.

לא משנה באיזה עץ תבחרו, הקפידו על כך שהעץ יעבור תהליך חיטוי והגנה ממזיקים ושימרח בשכבה דוחה מים, על מנת שהגשם לא יחדור ויגרום לריקבון.

התקנת גדרות

בחירה בגדר מעץ ושילובה בגינה הינה בחירה מצוינת מאחר והמראה המתקבל הינו של יחידה אחת בשילוב עם הצמחים והעצים הקיימים בגינה, גדר העץ תשתלב באופן מושלם עם אלמנטים כגון פרגולה ודק עץ.

בישראל קיימים שלושה סוגים עיקריים לחיפוי גדרות:

עץ איפאה- עץ חזק, מרשים, צבעו כהה, אינו דורש תחזוקה רבה בזכות צפיפותו הגבוהה של העץ (לרב נדרשת שכבה אחת של שמן), עץ איפאה הינו עץ העמיד לאורך שנים. אמנם יקר יותר ממתחריו אך ההשקעה משתלמת לאורך השנים.

עץ אורן פיני- השילוב של מראהו המרשים ומחירו הזול הפך את עץ האורן לעץ נפוץ ביותר לשימוש חיצוני ובעיקר לחיפוי גדרות. תחזוקתו בהשוואה לעץ האיפאה או לעץ הסינטטי הינה בתדירות גבוהה יותר ורצוי לשמן אותו אחת לעונה.

גם כאן נדגיש כי חשוב ביותר שהעץ יעבור חיטוי והגנה מפני מזיקים. כמו כן, חשיבות גבוהה לשימון העץ הן האיפאה והן האורן על מנת שמי גשם לא יחלחלו ויגרמו לריקבון עם הזמן.

עץ סינטטי- העץ הסינטטי מגיע במגוון צבעים וטקסטורות המדמות עץ טבעי, הוא אינו דורש תחזוקה ונחשב  לעמיד בפני מים. ההברגה הנסתרת שלו מקנה מראה של קורות ארוכים ללא חיתוכים למי שמראה זה חשוב. כמובן שהוא עמיד ביותר ותוחלת חייו היא הארוכה ביותר עם אחריות של מעל עשר שנים.

חיפוי קירות מעץ

חיפוי עץ המתאים והנפוץ ביותר עבור קירות חיצוניים הינם עץ הסידר ועץ האיפאה, כל אחד מהם שונה בצבעו אך ידועים בחוזקם וגם הצורך בתחזוקה הינו בתדירות נמוכה יחסית, עצים אלו מספקים מענה הולם לחיפוי קירות חיצוני שלעיתים קשה להגיע אליהם, לצבוע ולשמן אותם. עצים נוספים שניתן לחפות באמצעותם את המבנים הינם: עץ האלון, האורן, אירוקו, קומרו ועוד, ושוב נדגיש כי חשוב ביותר להקפיד על כך שהעצים יכוסו בשכבה מגנה מפני פגעי מזג האוויר.

לסיכום

תוכלו בקלות לשנות את פני המראה הסביבתי של ביתכם ואת מראה הגינה באמצעות שילוב עבודות עץ, בחירה נכונה של חומרי הגלם, העיצוב ואיכות העבודה ישפיעו על המראה הסופי כך שאל תתפשרו על בחירת האלמנטים וההתקנה שיענו באופן מושלם על דרישותיכם גם אם מדובר באילוצי תקציב, עדיף לדחות את השדרוג במספר חודשים ולא להתפשר על האיכות של המוצר הסופי, לא בכדי שגור המשפט הידוע "מה שזול בהתחלה יוכח כיקר בהמשך.."

המאמר באדיבות ר.ד. פרויקטים חברה המתמחה בעבודות עץ.

2015-12-13 11:52:36
2015-12-13 11:52:36

כתבות נוספות

עידן הפוטבול

הספורט הכי אמריקאי שיש הולך ותופס תאוצה גם במודיעין, כאשר חמש שנים מאז הקמתו מפעיל המועדון המקומי לא פחות משמונה קבוצות

ריהוט משרדי ואקססוריז לסביבת עבודה נעימה

סביבת עבודה נעימה היא מרכיב חשוב בהבטחת הצלחה ופרודוקטיביות של העובדים במשרד. לריהוט המשרדי ולדרך בה אתם מעצבים את החלל יש השפעה עצומה על היכולת שלכם להפיק את המיטב מעצמכם ומהאנשים שאיתם אתם עובדים. הנה כמה כללי מפתח

עידן הפוטבול

הספורט הכי אמריקאי שיש הולך ותופס תאוצה גם במודיעין, כאשר חמש שנים מאז הקמתו מפעיל המועדון המקומי לא פחות משמונה קבוצות

המשך קריאה »

ריהוט משרדי ואקססוריז לסביבת עבודה נעימה

סביבת עבודה נעימה היא מרכיב חשוב בהבטחת הצלחה ופרודוקטיביות של העובדים במשרד. לריהוט המשרדי ולדרך בה אתם מעצבים את החלל יש השפעה עצומה על היכולת שלכם להפיק את המיטב מעצמכם ומהאנשים שאיתם אתם עובדים. הנה כמה כללי מפתח

המשך קריאה »

ביטוח בריאות

ביטוח בריאות הוא סוג של כיסוי ביטוחי שמשלם עבור הוצאות רפואיות, כגון ביקורי רופא, טיפול בבית חולים ותרופות מרשם

המשך קריאה »

תוכן שיווקי » אולי יעניין אותך