שוב נתחיל מחדש

ערן קמינסקי

הנהלת העמותה למען הקשיש קיימה בשבוע שעבר ערב הוקרה לכ-180 המתנדבות והמתנדבים הבוגרים בעמותה. זוהי העמותה עם מספר המתנדבים הגדול ביותר בעיר, המסייעים למעל אלף אזרחים ותיקים.

ערב ההוקרה התקיים במסעדת "מכבי'ס" במכבים והנחו אותו מנהלות לשכת המתנדבים של העמותה – ג'ודי כבירי ודבורה להט. ניתנו תעודות למתנדבים הפועלים בעמותה מזה חמש שנים רצופות ותעודות הוקרה למתנדבים התורמים מעל ומעבר למצופה, בעלי יוזמה יוצאת דופן במסגרת התנדבותם.

זוהי כבר מסורת שנתית להעניק תעודות למתנדבות ומתנדבים הפועלים בעמותה מזה שנים, כאשר במסגרת המחלקות השונות נערכים ערבי תודה שנתיים. בין המתנדבים והמתנדבות הוותיקים שקיבלו תעודות הוקרה היו גם בני נוער, המתנדבים ומפעילים את "קפה אירופה" לניצולי שואה, חלקם מזה מספר שנים באופן רצוף, הרבה מעבר להתנדבות שהתחילה בפרוייקט מחויבות אישית. שלושה מבני נוער אלה עומדים כעת בפני ערב גיוסם לצה"ל. בנוסף יש עוד כשמונים בני נוער המתנדבים בעמותה במסגרת פרוייקט מחויבות אישית.

המתנדבים קיבלו בערב שי צנוע ונהנו מטקס תודות והוקרה בו נשאו דברים יו"ר העמותה מיגל הרף, סגן ראש העיריה ומחזיק התיק לשירותים חברתיים אילן בן סעדון, מיכל בראל עובדת סוציאלית מהאגף לשירותים חברתיים בעיר ואחרים.

"עטפו אותה מכל עבר"

העמותה למען הקשיש מפעילה מגוון רב של פעילויות לאזרחים ותיקים בעיר: שירותי קהילה תומכת הכוללים אב בית, לחצן מצוקה ומועדון חברתי; בתים חמים בהם נפגשים שכנים לפחות אחת לשבוע ומנוהלים ע"י מתנדבות; קפה אירופה לניצולי שואה; מועדון קשישים הפועל ארבעה בקרים בשבוע ומספק פעילות וארוחות; שירות ביקורי בית ושירות טלפוני אוזן קשבת לרתוקי בית; פעילויות ספורט מגוונות, ועוד. 

בערב הובאו סיפורים על מתנדבות ומתנדבים של העמותה למען הקשיש שחוללו שינוי אמיתי בחיים של אזרחים ותיקים בעיר. מיכל בראל סיפרה על אזרחית ותיקה שמצבה הבריאותי היה קשה והשפיע מאוד על מצבה הנפשי, אך מתנדבות העמותה למען הקשיש פשוט "עטפו אותה מכל עבר ולא נתנו לה ליפול, עד שעברה את המשבר". עוד סיפרה בראל על אזרחית ותיקה שילדיה לא סייעו לה, ולמרות כל מאמצי אגף הרווחה כלום לא עזר. מתנדבת של העמותה למען הקשיש נכנסה לסייע לקשישה והצליחה לגייס את המשפחה, שלא היתה יכולה לעמוד מנגד כאשר זרה מוחלטת החליטה להתנדב ללא כל תמורה ולעזור לאמם. 

דבורה סיפרה על נער צעיר שהחל להתנדב בעמותה בתחום ביקורי הבית, אך הקשישה אותה ביקר נפטרה אחרי כמה חדשים. המוות השפיע עליו, אך מתנדבי העמותה ומשפחתו תמכו בו לאורך כל הדרך ואף עודדו אותו לאחר תקופת אבל לחזור ולהתנדב עם אזרחית ותיקה אחרת, התנדבות שהכניסה אור רב לחייו ולחייה.

 לאחר התודות והתעודות, הדמעות והחיוכים, נהנו כל המתנדבים ממופע אמנותי של שירה בציבור וסיפורים מאחורי השירה העברית, עם אודי מילוא "איך שיר נולד" ואז ארוחה עשירה. למחרת, חזרו כולם כבר לעבודה ולנתינה היומיומית. 

 מיגל הרף, יו"ר העמותה למען הקשיש: "כל שנה בערב ההוקרה אני מתרגש מחדש. מדהים בעיניי לראות אנשים תורמים כל כך הרבה מזמנם, ממרצם, מהסבלנות שלהם, למען אחרים. העמותה למען הקשיש מתבססת על פעילות מתנדבים, והם הדם הזורם בעורקינו. אני מוריד את הכובע בפני המתנדבות והמתנדבים המדהימים שלנו, ומאחל לכולנו שתמיד נהיה רק בצד הנותן". 

שמות המתנדבות והמתנדבים שקיבלו תעודות הוקרה: מתנדבים בעמותה מזה חמש שנים: חנה גמליאל-על התנדבותה באוזן קשבת, חיה כהןעל התנדבותה בבקורי בית למטרות חברתיות, תמר פרלשטיין על התנדבותה באוזן קשבת, דבורה להט על התנדבותה בלשכת המתנדב. מתנדבים עוזרים יצירתיים בהתנדבותם: איזבל דרעי, מרגלית לוי, יהודה רכטמן, עו"ד אטלס, פאני אוזטאש, רחל רפאלי, שרה גריאן. מתנדבים צעירים לפני גיוס, הפועלים בקפה אירופה מזה מספר שנים: תומר בר עוז, עידן ישראלי ונועם גביזון.

ועכשיו – חוזרים לשיר

ביום א' השבוע נפתח מחדש מועדון "לא נפסיק לשיר" של העמותה למען הקשיש – לאחר שיקומו אחרי השריפה.

בחודשים האחרונים פעל המועדון ממבנה חלופי במכבים, אך כל המשתתפים בו, כולל המנהלת חלי דגן, התגעגעו למבנה הקודם. בחודשים האחרונים שופץ המקום ללא הכר, בניצוחם של יו"ר העמותה מיגל הרף ומזכיר העמותה טוביה רוזמן, אשר הגיעו השבוע לקבל את פני כל הבאים למועדון. המועדון שופץ בהתאמה לצרכים של האזרחים הוותיקים המשתתפים בו מדי יום, וכולל כעת מטבח חדש ומרווח, מחסן מסודר, משרד למנהלת המקום ועוד.

מיגל הרף: "כולם יודעים ששיפוץ הוא תמיד מייגע ודורש השקעה מרובה של אנרגיה. אין שמח ממני שהאזרחים הוותיקים בעיר קיבלו חזרה את המבנה שהם כל כך קשורים אליו, ועוד משופץ ברמה כה גבוהה, שכעת מתאימה בדיוק לכל צרכי המועדון. עם שיפוץ המועדון הורחבה גם יכולת קליטת אזרחים ותיקים נוספים שרוצים להשתתף בפעילות, מאחר והגדלנו את שטחי הפעילות במקום. לכן, אזרחים ותיקים בעיר או בני משפחותיהם המבקשים להצטרף למועדון יכולים להתקשר למנהלת חלי דגן: 052-8221051.

בתמונה: פתיחת המועדון המחודש, השבוע (צילום יח"צ)

 

 

2016-01-18 00:00:00
2016-01-18 00:00:00

כתבות נוספות

עידן הפוטבול

הספורט הכי אמריקאי שיש הולך ותופס תאוצה גם במודיעין, כאשר חמש שנים מאז הקמתו מפעיל המועדון המקומי לא פחות משמונה קבוצות

ריהוט משרדי ואקססוריז לסביבת עבודה נעימה

סביבת עבודה נעימה היא מרכיב חשוב בהבטחת הצלחה ופרודוקטיביות של העובדים במשרד. לריהוט המשרדי ולדרך בה אתם מעצבים את החלל יש השפעה עצומה על היכולת שלכם להפיק את המיטב מעצמכם ומהאנשים שאיתם אתם עובדים. הנה כמה כללי מפתח

עידן הפוטבול

הספורט הכי אמריקאי שיש הולך ותופס תאוצה גם במודיעין, כאשר חמש שנים מאז הקמתו מפעיל המועדון המקומי לא פחות משמונה קבוצות

המשך קריאה »

ריהוט משרדי ואקססוריז לסביבת עבודה נעימה

סביבת עבודה נעימה היא מרכיב חשוב בהבטחת הצלחה ופרודוקטיביות של העובדים במשרד. לריהוט המשרדי ולדרך בה אתם מעצבים את החלל יש השפעה עצומה על היכולת שלכם להפיק את המיטב מעצמכם ומהאנשים שאיתם אתם עובדים. הנה כמה כללי מפתח

המשך קריאה »

ביטוח בריאות

ביטוח בריאות הוא סוג של כיסוי ביטוחי שמשלם עבור הוצאות רפואיות, כגון ביקורי רופא, טיפול בבית חולים ותרופות מרשם

המשך קריאה »

תוכן שיווקי » אולי יעניין אותך