חמודים בע"מ

גיל ח' עמית

אם אתם קוראים את הטור הזה,  אתם כבר מכירים את הקונספט של הבית החכם, אותה קונספט עתידני/עכשווי שבמסגרתו תוכלו לשלוט בבית שלכם דרך הסמארטפון אם אתם פרימיטיבים, ובדיבור בלבד אם אתם מאמצים את הטכנולוגיות החדשות במלואן.

כן, הסמארטפון הפך לאמצעי מיושן לטובת תקשורת עם כלי הבית. אם מבשרות הטכנולוגיות הללו היו סירי של אפל ועוד הרבה לפניה החיפוש הקולי של אנדרואיד של גוגל, אבל זיהוי הקול הוא כבר אמצעי בלבד. בקרוב התקשורת עם המחשבים תהיה הרבה יותר קולית.

אקסיומה ידועה היא שהפעלה קולית יעילה רק אם המערכת מצליחה לזהות לפחות 99% מהמילים הנאמרות. רוב החברות  כבר מזמן שם. האמזון Echo שכבר הזכרנו בעבר, גוגל Home שייצא לעולם בקרוב, מולרים של חברות מוצלחות אך פחות מפורסמות כמו ivee Sleek, The Ubi ו-Cubic שהאחרון שבהם מתיימר להבין גם את ההומור שלך ולנהל איתך שיחה פתוחה ומשעשעת, או רצינית, הכל לפי מצב הרוח.

המכשירים הללו לא יודעים רק להדליק ולכבות את האור, התנור, הדוד או שאר מכשירים חשמל. הם יודעים לתקשר עם אפליקציות ושירותים אחרים כמו אובר למשל, מסעדות ואתרי משלוחים שונים, ועוד ועוד. רוצים כרטיס לסרט? רק תבקשו מהמכשיר שברשותכם והכרטיסים ימתינו לכם בקופה.

עכשיו מצטרפת אסוס הוותיקה לחגיגה עם מכשיר ייחודי, לפחות בקרב היצרניות הגדולות (פרויקט אינדיגוגו דומה כבר ראינו בעבר), זנבו (Zenbo). בניגוד לחבריו לקטגוריה, זנבו הוא רובוט חביב שלא רק עומד על שולחן בבית ומחכה לשמוע אתכם, הוא מסתובב באופן אקטיבי בבית לפי הצורך. מלבד הפונקציות הברורות מאליהן כמו כיוונון הטמפרטורה של המזגן למשל, זנבו יודע גם להגיע אליכם פיזית על מנת לסייע במטלות שונות. אם תבקשו ממנו להזכיר לכם לאסוף את הילדה מהגן למשל, הוא יחפש אתכם בבית במטרה להזכיר לכם.

הפרצוף החמוד של זנבו הוא לא רק ליופי, הוא גם מסך מגע שמאפשר לצפות בסרטונים או סרטים, למצוא חומר מהאינטרנט וכן הלאה, אבל חוץ מכל זה הוא יודע גם להקריא את החומר שאתם צופים בו, אם רק תרצו. יש לו גם מצלמה מובנית שמאפשרת לו לזהות פנים כך שיידע להכיר את כל בני הבית ולהתאים את עצמו אליהם לפי הצרכים, או אפילו לנהל באמצעותו שיחות וידאו, וכאן מגיע החלק החמוד באמת, זנבו יכול להעסיק את הילדים ולשמור עליהם באמצעות תוכנות משחקים ולומדות שונות, לפי בחירתכם. יופי של בייביסיטר לילדי המסכים.

אז מי ינצח בקרב על ההפעלה הקולית של ביתכם? נכון להיום, ובהנחה שהוא יפעל כמו שצריך, נראה שלזנבו יש כמה יתרונות ברורים על המתחרות הגדולות, אבל בל נשכח שאפל עובדת על מכשיר משלה, שיידע גם הוא לעשות את כל הדברים הללו, ואם הם יצליחו במשימה, סביר להניח שישברו את השוק בקלילות.

כתבות נוספות

שני חשודים נוספים נעצרו בפרשת הנער הנעדר

המשטרה הודיעה בסוף השבוע על מעצרם של שני חשודים נוספים, במקביל להארכת מעצרו של סלמון אברמוב מירושלים, החשוד במעורבות בפרשה. הוריו של קליינרמן: "סומכים על המשטרה שתבצע כל פעולה שצריך על מנת לאתר את מויישי"

עולם בצבעים

יעקב גילה, צייר ממודיעין, השיק לאחרונה תערוכה חדשה במרכז הרב תחומי: "אני מושפע מחלונות ראווה בניו-יורק, מטיול בולענים בים המלח, ממופע ריקוד"

זה עולה לנו

לאן נעלמה המחאה האותנטית? לא הכול ניתן לפתור באמצעות מחאה ברשתות החברתיות

עולם בצבעים

יעקב גילה, צייר ממודיעין, השיק לאחרונה תערוכה חדשה במרכז הרב תחומי: "אני מושפע מחלונות ראווה בניו-יורק, מטיול בולענים בים המלח, ממופע ריקוד"

המשך קריאה »