כבישי לגו

גיל ח' עמית

לפני כמה שנים כתבנו פה על רעיון של פאנלים סולאריים שיחליפו את האספלט ובמקביל גם ייצרו חשמל. נראה שהחזון הזה עוד רחוק מלקרום עור וגידים, אבל זה לא אומר שהאספלט יישאר איתנו לנצח. קבלו את כבישי הפלסטיק הממוחזר.

חברת Volker Vessels ההולנדית מציעה קונספט חדש לפיו במקום כבישי האספלט הישנים שמתבלים בקצב נורא, ייוצרו הכבישים מפאנלים גדולים מפלסטיק ממוחזר. מה היתרונות של הפאנלים הללו? ובכן, יש לא מעט. קודם כל הם מתבלים בקצב הרבה יותר איטי. פי שלושה יותר לאט מכבישי האספלט הישנים, אם להאמין לאנשי החברה. הם עשויים מפלסטיק ממוחזר, כך שהם נהדרים גם כפתרון סביבתי במקום להמשיך לזרוק את פסולת הפלסטיק שלנו למחזוריות במקרה הטוב  ולאוקיינוס במקרה הרע. אבל הכי חשוב, יש בהם תעלות שמאפשרות להעביר דרכם תשתיות כמו חוטי חשמל, תקשורת, תעלות לאגירת מי גשמים שימנעו הצפות בכבישים, ועוד ועוד.

כמובן שלהתקין פאנל פלסטי כזה בכביש עולה הרבה פחות ולוקח הרבה פחות זמן מלסלול את אותו השטח באספלט. הפאנלים הללו מוכנים מראש במפעל, והרכבתם היא עניין קצר למדי. הם עמידים יותר בפני לחצים, בפני פגעי מזג האוויר, בפני טמפרטורות גבוהות ונמוכות והכי חשוב, צבעוניים ומשובבי נפש (טוב, זה לא באמת הכי חשוב, אבל תודו שזה נחמד).

עיריית רוטרדם כבר שוקלת ברצינות לערוך פיילוט עם הפאנלים הללו, כך שיש סיכוי טוב שבטיול הבא להולנד תתקלו בהם.

כתבות נוספות

סופסוף יש להם בית

לאחר עיכוב בן חצי שנה נפתח מתחם הדיור לצעירים על הרצף האוטיסטי במודיעין, בו יתגורר 24 דיירים בשלוש דירות

להסתפק במה שיש

אחרי שקראתי את נתוני המחקר של משרד החינוך והזדעזעתי עמוקות, התחלתי לחשוב שבהתחשב במצב אולי עדיף לי להיות אופטימי

תנובה מגיעה למודיעין

בעוד מספר שבועות תעביר החברה את פעילות המרכז הלוגיסטי האוטומטי שלה מחולון לפארק הטכנולוגי בעיר, בהשקעה של 350 מיליון שקל

להסתפק במה שיש

אחרי שקראתי את נתוני המחקר של משרד החינוך והזדעזעתי עמוקות, התחלתי לחשוב שבהתחשב במצב אולי עדיף לי להיות אופטימי

המשך קריאה »

ועכשיו למאני טיים

עירוני מודיעין הפסידה לנתיבות, מובילת הטבלה, אבל הבטיחה את מקומה בפלייאוף ותחכה כעת לראות מי יהיו היריבות במאבק על העלייה

המשך קריאה »

תוכן שיווקי » אולי יעניין אותך