"אל תבוא לישיבת ההנהלה הבאה"

יהודה גולן

דרמה בשידור חי התקיימה אמש (ב') בישיבת הנהלת העירייה. חיים ביבס התפרץ  ופיטר את חבר המועצה אבי אלבז מהקואליציה על שהביע ביקורת על האיחור בהגשת דו"ח מבקר העירייה לחברי המועצה. "אל תבוא לישיבת ההנהלה הבאה" קרא ביבס לעברו של אלבז והוסיף "אני לוקח ממך את תיק הגימלאים". אלבז יצא מחדר הישיבות חזר לאחר כמה דקות ובידו מכתב התפטרות אותו הגיש לראש העיר.

"הכתובת היתה על הקיר כבר כמה חודשים" אמר חבר מועצה שנכח בהתרחשויות. אותו חבר מועצה התכוון לפרשת "קפית" כשאלבז הגיש תביעה משפטית נגד העירייה על כך שבית הקפה איננו פועל בשבתות כפי שהתחייב מתנאי הזיכיון. ביבס זעם על התביעה ולאחר הדיון הראשון בבית המשפט המחוזי בלוד, נפגשו השניים, כשהיה ברור כי אלבז נמצא בקואליציה על תנאי. ביבס הבהיר לאלבז כי הוא איננו יכול להיות חבר בקואליציה ובמקביל לצאת נגד העירייה.

בעקבות הדיונים בפרשת "קפית" משך אלבז את עתירתו אולם פירסם מודעות גדולות בעיתונות המקומית שבה הסביר לתושבי העיר מדוע העירייה פעלה שלא כשורה בנושא בית הקפה. ביבס ראה ושתק אבל הדברים הצטברו עד לפיצוץ שהגיע אתמול בערב. לחברי המועצה נמסר דו"ח מבקר העירייה, שאמור לעלות לדיון מחר יום רביעי בישיבת המועצה. אלא שאתמול בישיבת ההנהלה טען אלבז כי העירייה עיכבה את הדו"ח חמישה חודשים מעבר לפרק הזמן שמותר לה לעכבו בחוק ולא הגישה אותו בזמן לחברי המועצה. אלבז גם שיגר מכתב בנושא לראש העיר בו קבל על העיכוב בהגשת הדו"ח. כשביבס שמע את דברי הביקורת, הוא כאמור התפוצץ מכעס ופיטר אותו.

ביבס הודיע לאלבז גם כי הוא לוקח ממנו את תיק הגימלאים ומעביר את סמכויותיו לחבר המועצה שלמה פסי, כלומר תיק הגימלאים שבו החזיק אלבז, חוזר לידי סיעתו של ביבס. "אי אפשר לשבת בנגמ"ש ולירות בפנים" אמר אחד מחברי הקואליציה העירונית שנכח בהשתלשלות האירועים. אותו חבר מועצה הזכיר כי "ביבס היה חם על אלבז כבר כמה חודשים, כל פרשת התביעה בעניין "קפית" לא עשתה טוב ליחסים בין השניים, אבל הטענות על דו"ח המבקר, הגדישו את הסאה והפיצוץ היה בלתי נמנע".

אלבז עצמו אמר לאחר הישיבה: "כבר אתמול (יום ראשון) החליט הועד המנהל של עמותת מודיעין חופשית שאני אתפטר מתפקידי פשוט לא היה לי זמן לעבור בבוקר בעירייה ולהניח את מכתב ההתפטרות שלי". אלבז הסביר את החלטתו לעזוב את הקואליציה בכך ש"יש שם התנהלות שלא עולה בקנה אחד עם מנהל תקין, בהרבה דברים ואני לא מוכן לשמש כעלה תאנה".

בתמונה: אלבז. ממילא התכוונתי להתפטר (צילום ארכיון)

2015-02-03 00:00:00
2015-02-03 00:00:00

כתבות נוספות

להסתפק במה שיש

אחרי שקראתי את נתוני המחקר של משרד החינוך והזדעזעתי עמוקות, התחלתי לחשוב שבהתחשב במצב אולי עדיף לי להיות אופטימי

תנובה מגיעה למודיעין

בעוד מספר שבועות תעביר החברה את פעילות המרכז הלוגיסטי האוטומטי שלה מחולון לפארק הטכנולוגי בעיר, בהשקעה של 350 מיליון שקל

ועכשיו למאני טיים

עירוני מודיעין הפסידה לנתיבות, מובילת הטבלה, אבל הבטיחה את מקומה בפלייאוף ותחכה כעת לראות מי יהיו היריבות במאבק על העלייה

להסתפק במה שיש

אחרי שקראתי את נתוני המחקר של משרד החינוך והזדעזעתי עמוקות, התחלתי לחשוב שבהתחשב במצב אולי עדיף לי להיות אופטימי

המשך קריאה »

ועכשיו למאני טיים

עירוני מודיעין הפסידה לנתיבות, מובילת הטבלה, אבל הבטיחה את מקומה בפלייאוף ותחכה כעת לראות מי יהיו היריבות במאבק על העלייה

המשך קריאה »

צפוף פה, צפוף

חודשיים אחרי הפתיחה החגיגית של מועדון הגריי במע"ר ומבקרים רבים במקום מדווחים על צפיפות בלתי נסבלת: "אי אפשר לזוז, אפילו המלצרים לא מצליחים להגיע לשולחנות" • בעלי המועדון: "נמשיך להביא מוזיקה ותרבות איכותית שישמחו את תושבי מודיעין"

המשך קריאה »

תוכן שיווקי » אולי יעניין אותך