במקרה של אזעקת אמת נא להתארח אצל הילדים

יהודה הגולן

מלאי ערכות המגן נגד לוחמת אב"כ שיועד לחלוקה לאזרחי ישראל הצטמצם עד למינימום מדאיג. כך ניתן אולי להסיק מן העובדה שעל אף התכנית המקורית וההודעה הרשמית על פתיחת תחנת החלוקה במכבים ב-15 בחודש – שאף הוקדמה לשבוע זה – מסתמן כי היא לבסוף לא תיפתח, אלא במקרה של איום מוחשי במצב חירום.

מצטערים, נגמר!

רמזים על כך הגיעו בימים אלה לעיריית מודיעין מכיוון פיקוד העורף, אם כי בעירייה מקווים עדיין שיימצא פתרון שיאפשר לתושבי העיר להצטייד  בערכות המגן מייד לאחר יום הכיפורים.

פיקוד העורף לא יודע על מה מדובר

המבוכה והבלבול בקרב תושבי העיר רבים – חלקם חושש להישאר ללא ערכות מגן בעיקר עבור הילדים, על רקע האפשרות של תקיפה אמריקנית בסוריה בכל רגע נתון, על אף אווירת השיהוי והמתינות המתוחה השוררת בימים אלה. "אני לא יודעת מה לעשות. חסרה לילדה שלי ערכה שמתאימה לגיל שלה והיא נותרה עם ערכה קטנה שלא מגינה עליה", אמרה השבוע ג', אם לשני ילדים תושבת העיר.

כזכור, עיריית מודיעין פרסמה לפני שבוע ויותר כי ב-15 בספטמבר לכל המאוחר תיפתח תחנה לרענון ערכות מגן ברובע מכבים, שתשרת את כלל תושבי העיר, ותהיה פתוחה במשך שלושה ימים. זאת, כדי לאפשר לתושבים לבצע השלמת ציוד, לקבל ערכות לתינוקות שנולדו בתקופה האחרונה, ולהחליף נערכות לא תקינות.

אולם בבדיקה עם פיקוד העורף מסתבר כי אף גורם שם לא ממש יודע במה מדובר. מן העירייה נמסר לעומת זאת כי על פתיחת התחנה הוחלט עוד לפני כמה חודשים ובהתאם לתוכנית העבודה הארצית של פיקוד העורף.

התקשורת גורמת לפאניקה

התחנה תוכננה להיפתח ברחוב ישראל פלד 100 במכבים, במועדון הנוער שבמרכז המסחרי הישן, מהשעה 11:00 בבוקר ועד 19:00. אם מודאגת שפנתה למוקד 104 של פיקוד העורף שמעה בתשובה כי: "אין לנו כרגע שום תוכנית לפתוח תחנה במכבים", ענתה המוקדנית במוקד 104.

פניה של 'מודיעיןNews' לדובר צה"ל במטרה לברר את הבילבול שנוצר נענתה בהסבר מעורפל, עם רמיזות לכך שהתקשורת גורמת לפאניקה בקרב הציבור. פתרון חלקי: הזמנה באמצעות 'דואר ישראל'

בינתיים יכולים אכן תושבי מודיעין להזמין הביתה ערכת מגן באמצעות שליח של רשות הדואר, אולם מדובר רק על בעלי מסיכות ישנות שחייבים בהחלפה, והם מחוייבים למסור לשליח את המסיכות הישנות.

בעיריית מודיעין הדגישו כי "העיר היא אחת הערים המוגנות ביותר בישראל והמוכנות ביותר לשעת חירום".

בוקסה

"במקרה של מלחמה תושבי רעות ומכבים לא יישארו בבתים – אלא יעברו להתגורר אצל משפחותיהם במודיעין"

"יש לנו ברובע נקודת תורפה רצינית מבחינה ביטחונית, כי במכבים וברעות אין ממ"דים וקשה יהיה לתושבים להגיע למקלטים ציבוריים במקרה של ירי טילים על ישראל"

כך אמר ל'מודיעיןNews' שמעון דבוש, יו"ר ועדת הביטחון ברובע מכבים-רעות. לדבריו, "לאחרונה נערכה בדיקה של כל המקלטים ברובע, ובמקרה של ירי טילים יש לנו את היכולת לפתוח את המקלטים בזמן קצר, אבל אני לא רואה את התושבים רצים למקלטים כל כך מהר, מה גם שבהרבה מקלטים מתנהלת פעילות שוטפת של מועדוני נוער".

מדוע?

"כי אם זה יהיה טיל כימי, מקלט שאיננו אטום הרי לא יגן, ולכן עדיף להיכנס לחדר אטום או למרחב מוגן בדירה עצמה, לסגור את הדלת ולחבוש מסיכה, במקום להסתכן ולרוץ ברחוב החשוף".

אבל זה לא פתרון.

"נכון, אבל ייתכן מאד שבעת ירי טילים לא יישארו רבים מתושבי הרובע כאן. מבדיקות שערכנו מתברר כי במקרה של מלחמה רוב תושבי רעות ומכבים יעברו לשהות אצל קרובי משפחה במודיעין עצמה, שם מתגוררים ילדיהם ונכדיהם של רבים מהתושבים".

2037-05-23 01:13:00
2037-05-23 01:13:00

כתבות נוספות

סופסוף יש להם בית

לאחר עיכוב בן חצי שנה נפתח מתחם הדיור לצעירים על הרצף האוטיסטי במודיעין, בו יתגורר 24 דיירים בשלוש דירות

להסתפק במה שיש

אחרי שקראתי את נתוני המחקר של משרד החינוך והזדעזעתי עמוקות, התחלתי לחשוב שבהתחשב במצב אולי עדיף לי להיות אופטימי

תנובה מגיעה למודיעין

בעוד מספר שבועות תעביר החברה את פעילות המרכז הלוגיסטי האוטומטי שלה מחולון לפארק הטכנולוגי בעיר, בהשקעה של 350 מיליון שקל

להסתפק במה שיש

אחרי שקראתי את נתוני המחקר של משרד החינוך והזדעזעתי עמוקות, התחלתי לחשוב שבהתחשב במצב אולי עדיף לי להיות אופטימי

המשך קריאה »

ועכשיו למאני טיים

עירוני מודיעין הפסידה לנתיבות, מובילת הטבלה, אבל הבטיחה את מקומה בפלייאוף ותחכה כעת לראות מי יהיו היריבות במאבק על העלייה

המשך קריאה »

תוכן שיווקי » אולי יעניין אותך