גישושים ראשונים להקמת מרכז רפואי בעיר

יהודה גולן

אמנם מדובר רק בבדיקות ראשוניות אבל ללא ספק התוכנית הזאת, אם וכאשר תצא לפועל, תקפיץ את העיר מודיעין מדרגה ותשדרג את העיר מבחינת יכולת מתן מענה ברמה הגבוהה ביותר גם במישור שירותי הבריאות.

הכוונה היא לקדם פרוייקט גדול שבמרכזו יוקם בית חולים במודיעין, שישרת את תושבי העיר והסביבה ובעיקר על רקע התוכנית לגידול העיר לכרבע מיליון תושבים בעשור הבא.

מי שמעוניינת להקים את בית החולים במודיעין היא רשת בתי החולים הפרטיים "אסותא", שלה בתי חולים בתל אביב, הרצליה וראשון לציון. אם המו"מ עם "אסותא" לא יצלח, יוזמנו גם בתי חולים אחרים לבדוק את האפשרויות להיכנס למיזם.

ביום שישי האחרון נפגשו מספר בכירים בעיריית מודיעין עם יו"ר "אסותא", פרופ' שוקי שמר (בעצמו תושב מכבים), עם מנכ"ל בית החולים  פיני צרויה ועם ד"ר יוסי וייס – מנהל תיכנון, אירגון ובניה במערך בתי החולים של "אסותא". עיקר הדיון נסב על השאלה המרכזית: מהן דרישות הסף שהעיר מודיעין צריכה לעמוד בהן, כדי לקבל את האישורים להקמת בית החולים. מדובר אמנם בבית חולים פרטי, אולם הדבר מחייב עמידה בשורת תנאים וכן שיתוף פעולה מלא עם עיריית מודיעין, בעיקר להקצאת קרקע מתאימה.

אילן בן סעדון סיפר כי במהלך הפגישה הציג פרופ' שמר את המכשולים בדרך, והראשון שבהם הוא הצורך לקבל את אישור משרד הבריאות להקמת בית חולים במודיעין. זאת כאשר בצריפין קיים בית החולים "אסף הרופא" במרחק של כעשרים קילומטרים בלבד.

מי שאמור לתת את הדחיפה הגדולה ולקדם את העניין הוא ראש העיריה חיים ביבס, שבכובעו כיו"ר מרכז השלטון המקומי יכול להפעיל השפעה גדולה הן במשרד הבריאות והן בקרב ידידו מהליכוד ח"כ חיים כץ יו"ר וועדת העבודה הרווחה והבריאות בכנסת וגם כמובן במשרד האוצר באמצעות קירבתו לשר האוצר יאיר לפיד, ששרת הבריאות יעל גרמן היא ממפלגתו.

בן סעדון התרשם שרשת "אסותא" "מאד מעוניינת להקים כאן בית חולים". לדבריו, "הרעיון לגלגל את הנושא עלה לאחר שהגיעו תלונות רבות מתושבי העיר על היכולת של טרם לספק את כל הצרכים. 'אסותא' התחייבה שבבית החולים שיוקם בעיר יפעם גם חדר מיון משוכלל שיעניק את כל שירותי החירום לתושבי מודיעין".

אבי אלבז, חבר מועצת העיר ומחזיק תיק  הגימלאים ("שהם הקליינטים המרכזיים של חדרי המיון ובתי החולים"), אמר: "אנחנו מעוניינים לקדם הקמת מרכז רפואי מתקדם במודיעין עבור כלל תושבי העיר והסביבה, ובמיוחד עבור האזרחים הוותיקים שנאלצים לכתת רגליהם לבתי חולים באזור לצורך קבלת שירותים בתחומי הבריאות שאינם קיימים בעיר. המרכז הרפואי במודיעין יציע שורה ארוכה של שירותים רפואיים אמבולטוריים (שאינם דורשים אשפוז) בהן: הפריה חוץ גופית (IVF) שירותי דימות Magnetic Resonance Imaging) -MRI , אולטראסאונד וכד'), ממוגרפיה, מכון דיאליזה, צפיפות עצם, ועוד".

על פי הסיכום העקרוני  שהושג עם "אסותא", הרשת תשקיע את הסכומים הנדרשים להקמת המרכז הרפואי, והמרכז הרפואי יציע את השירותים הנ"ל לכל תושבי העיר והסביבה ולכל חברי קופות החולים השונות (באמצעות טופס 17). "בישיבה סוכם כי ביבס יוביל את המפעל החשוב הזה לטובת תושבי העיר", ציין אלבז.   

(צילום מתוך אתר הרשת)

2014-07-21 01:00:00
2014-07-21 01:00:00

כתבות נוספות

סופסוף יש להם בית

לאחר עיכוב בן חצי שנה נפתח מתחם הדיור לצעירים על הרצף האוטיסטי במודיעין, בו יתגורר 24 דיירים בשלוש דירות

להסתפק במה שיש

אחרי שקראתי את נתוני המחקר של משרד החינוך והזדעזעתי עמוקות, התחלתי לחשוב שבהתחשב במצב אולי עדיף לי להיות אופטימי

תנובה מגיעה למודיעין

בעוד מספר שבועות תעביר החברה את פעילות המרכז הלוגיסטי האוטומטי שלה מחולון לפארק הטכנולוגי בעיר, בהשקעה של 350 מיליון שקל

להסתפק במה שיש

אחרי שקראתי את נתוני המחקר של משרד החינוך והזדעזעתי עמוקות, התחלתי לחשוב שבהתחשב במצב אולי עדיף לי להיות אופטימי

המשך קריאה »

ועכשיו למאני טיים

עירוני מודיעין הפסידה לנתיבות, מובילת הטבלה, אבל הבטיחה את מקומה בפלייאוף ותחכה כעת לראות מי יהיו היריבות במאבק על העלייה

המשך קריאה »

תוכן שיווקי » אולי יעניין אותך