לא אנשוף בעורף

חנה שטרן
2013-10-28 00:00:00
2013-10-28 00:00:00

חיבור לא שגרתי בין סגן ראש העירייה אילן בן סעדון לבין דן ליכטמן מרעות, אל"מ במיל', בן 55), הוביל להצבת ליכטמן במקום השני ברשימת 'אילן למודיעין' למועצת העירייה, במקום חברת המועצה רונית מלכה, שפרשה מהחיים הפוליטיים.

ליכטמן, שעד כה לא היה מעורב באורח משמעותי בעשייה הציבורית והקהילתית, חולק שבחים רבים לבן סעדון. הוא מקווה בעיקר שהשותפות ביניהם תוביל את הרשימה למחוזות גבוהים, כלומר – כמה שיותר מושבים במועצה, לטובת הציבור כולו.

ליכטמן: "את אילן אני מכיר לא מעט שנים, היכרות חברתית בעיקר. הפגישה הראשונה הייתה במהלך הרמת כוסית לפני כחמש שנים, במערכת הבחירות הקודמת. שמעתי אותו ואת ה'אני מאמין' שלו".

מה השפיע עליך במיוחד?

"אילן קנה אותי בכנות שלו, באמת שלו, בעבודה שהוא עושה בהתנדבות יומם ולילה. הוא מסוג האנשים שלא מחכים למועד הבחירות הבא – הוא עובד במהלך כל השנה, בכל יום, בכל שעה. הדברים שמצאו חן בעיניי הם בעיקר העבודה שהוא עושה עם הנוער. העשייה המוערכת שלו הובילה אותי למצב שכשביקש שאצטרף לרשימתו, נעניתי בחיוב. יש לי יחסי ידידות עם ראש העירייה ביבס, וגם עם יגאל צדוק, ולאחר שהקדשתי לכך מחשבה הבנתי שכיום אני מוכן לתרום מזמני". 

מדוע השבת בחיוב מה השתנה בחייך?

"אמרתי לאילן  כן, בלי שום התנייה. לא באתי עם רשימת דרישות,לא דיברנו על מקומות ומיקומים – נתתי תשובה חיובית. אילן סגר באופן אישי את הרשימה ואמר לי שהוא מציב אותי במקום שני וגם התייעץ איתי לגבי מיקומם של האחרים. כשהוא ביקש ממני להצטרף אליו הוא ביקש שיהיה לידו אדם כ'שומר סף', עם הצבה של כיווני פעולה וגבולות גזרה, כי אילן הוא איש של עשייה, ולפעמים צריך לתעל את העשייה הזו. לדעתי בציבור אין מספיק מודעות ליכולותיו  האישיות, והיכולת לשתף אנשים. יש מיזמים רבים שהוא התחיל בעיר ומלווה אותם. יש לו יכולת לימוד מהירה, וגם ידע. אילן גם מאוד לויאלי לחיים ביבס, כולל היום, במהלך מערכת הבחירות, והוא לא יגיד עליו מילה רעה. חלק מההיכרות שלי עם מה שקורה כיום במגרש המקומי מבוסס על מעקב אחר העיתונות המקומית, גם הכתובה וגם באתרים ברשת, ואני עוקב אחרי מה שנעשה בעירייה. מודיעין מאוד חשובה לי, כי אני רואה את עצמי ואת ילדיי גרים כאן גם בעתיד".

האם נכחת בישיבות מועצה?

"כן. התרשמתי שההתנהלות היא ברמה של קואליציה ללא אופוזיציה, מקבלים החלטות על פי רוב ללא שום ויכוח. לדעתי תפקידם של חברי המועצה הוא לייצג את ציבור התושבים ולהביא את דברו, ולא את דעתם האישית".

אילו תחומים נראים לך כעומדים בראש סדר היום הציבורי כאן?

מסקר שערכנו עולה כי אם מסתכלים על הציבור ושואלים מה פחות טוב בעיר, הדבר הראשון שעולה הוא תחום תרבות ופנאי. הדבר השני שחשוב הוא תחבורה ציבורית, ולא מדובר רק באוטובוסים, אלא גם ברכבות או בשבילי אופניים ותשתיות. כתבתי נייר עבודה בנושא זה לאחד המתמודדים בבחירות הארציות לפני כשנה, אודות תפקיד התחבורה הציבורית ברשות המוניציפאלית, ולדעתי לא בכדי מתלוננים כאן בעיר. חברת 'קווים' לדעתי לא נכנסה כהלכה. נושא התעסוקה הוא השלישי ברשימת הביקושים, הרביעי תשתיות, והדיור ניצב במקום החמישי ברשימת ביקושי התושבים. אנחנו רוצים לכוון את עצמנו לטפל בנושאים אלה בקדנציה הקרובה".

עד כמה היית מעורב בקהילה?

"הייתי מעורב בפעילות ברעות מבלי להיות בפרונט. חנן ברנשטיין (חבר המועצה. ח.ש.) הוא חבר טוב שלי. את חברי המועצה האחרים המייצגים את מכבים-רעות אני פחות מכיר (דני רוזנפלד ויצחקי חן. ח.ש). אני עדיין רואה את עצמי כנציג של מכבים-רעות בעירייה, אבל לא לשם כך אני  מתמודד למועצה. אני שם את עצמי כנציג אבל מסתכל על מודיעין רבתי. לא הייתי מאלה שבכו על האיחוד עם מודיעין".

 באילו תחומים תרצה לטפל כחבר מועצה?

"תחבורה, זו החוזקה שלי, אבל ארצה לעסוק גם בנושאי איכות הסביבה וביטחון, נושאים שאני חזק בהם, וגם אם אידרש לטפל בנושאים אחרים, יש לי יכולת טובה. נכון להיום כל מעיניי נתונים לעבודה כחבר מועצה במסגרת התנועה, שהינה חברתית, בכל דבר שאהיה בו נחוץ ומועיל".

כתושב מה אתה חושב על תפקודו של ביבס כראש העירייה?

"לדעתי הוא ראש עירייה טוב, אך ממה שאני רואה היום, ובהשוואה לקודמיו, חלוקת העוגה התקציבית לא מאוזנת. ראש העיר מוביל דברים טובים וחיוביים, אך יחד עם זאת ישנם תחומים, כמו התעסוקה, שבהם נדרשת פעילות יותר אינטנסיבית, להבאת מקורות תעסוקה בעיר ולשכנוע יזמים וחברות להשקיע ולהשתקע כאן".  

בתמונה: ליכטמן. צילום פרטי

כתבות נוספות

לחגוג את חייו, אחרי מותו

לפני חודש וחצי הלך לעולמו גדי אייזקס, חייל בן 19 ממודיעין, ובמוצאי שבת יקיימו חבריו מסיבה לזכרו: "כשדיברנו לפני הגיוס מה יקרה אם ניהרג בצבא, גדי רצה שאחרי האבל נחגוג"

משוגעים עליכם

גם על במת התיאטרון מצליח הצמד עמיר את סביון להפגין כשרון גדול בקומדיה המשובחת "משוגע עליה". משחק מעולה של כל הקאסט. שאפו.

לחגוג את חייו, אחרי מותו

לפני חודש וחצי הלך לעולמו גדי אייזקס, חייל בן 19 ממודיעין, ובמוצאי שבת יקיימו חבריו מסיבה לזכרו: "כשדיברנו לפני הגיוס מה יקרה אם ניהרג בצבא, גדי רצה שאחרי האבל נחגוג"

המשך קריאה »

משוגעים עליכם

גם על במת התיאטרון מצליח הצמד עמיר את סביון להפגין כשרון גדול בקומדיה המשובחת "משוגע עליה". משחק מעולה של כל הקאסט. שאפו.

המשך קריאה »

חגיגה או הסתרה?

את האווירה החגיגית באירוע הגאווה העירוני העכירו טענות מצד עיתונאי הארץ וחברי סיעת מודיעין חופשית, שטענו כי המשטרה הורתה להסתיר את האירוע מהעוברים ברחוב וכי העירייה לא פרסמה מספיק את האירוע, מה שהביא למיעוט משתתפים • העובדות: פריסת בד אטום מאחורי בימת ההופעות היא אחת מהדרישות לקיום אירועים המוניים, והעירייה פרסמה את האירוע בשלטי חוצות ובפלטפורמות הדיגיטליות

המשך קריאה »