נלבישך בשלמת בטון ומלט

יהודה גולן

אחרון הגיע השריף. כיאה לבוס הבלתי מעורער הגיח חיים ביבס בדיוק בשעה 09:00 ממגרש החניה של בכירי העירייה לאוטובוס שהמתין, כשהוא לבוש בחולצה בלבד ובג'ינס למרות שהיה קור אימים, אולי כדי להפגין מנהיגות אולי כדי להפגין קשיחות.

כל שאר המוזמנים לסיור שכבר הגיעו קיפצו בחוסר נוחות במקום כדי להתחמם קצת, איך, איך לא הבאתי קפה רותח לדרך? חשבתי כשראיתי את אחת מחברת המועצה מגיעה למפגש ולסיור עם כוס "טייק אווי" מהבילה בקרטון.

זה לא היה טיול שנתי אלא סיור שאירגן ראש העיריה לחברי המועצה ועם עוד כמה עובדים בכירים, כדי להראות להם את הפרוייקטים העתידיים בתחום העסקים והנדל"ן, שאותם בעצם הם אישרו בתקציב העירייה עוד לפני חודש.

ביבס היה נינוח וחייכן יממה לאחר הפריימריז בליכוד כשהבוס הגדול ביבי זכה שוב באמונם של חברי המפלגה. ביבס, שהיה ראש המטה של נתניהו ועבד קשה בשבועות האחרונים, הסביר בצחוק גדול ש"הסיור הזה תוכנן כבר לפני הרבה זמן וזה מזל גדול שהוא מתקיים בדיוק אחרי הבחירות שהסתיימו ושחזרנו לשיגרה".

"תפסיקו לריב"

ביבס לא הראה סימני מצוקה נוכח הקור העז. כל שאר חברי המועצה והפקידים היו עטופים במעילים, פרט לרון ברזני מנכ"ל מנהלת אופק, שהגיע גם הוא בחולצה משובצת תואמת ביבס. אולי כדי להזדהות עם הראיס. "כולם לעלות לאוטובוס! קדימה אין זמן", קרא ביבס. כמו בטיול שנתי. היו צחוקים ושחר מי און שאל "מי יושב בסוף האוטובוס לעשות בלאגן?".

ראש העיריה התיישב ליד הנהג עם מיקרופון ביד כמו מדריך טיולים מדופלם והמסע יצא לדרכו לכיוון הפארק הטכנולוגי, התחנה הראשונה בטיול. ביבס סיפר על החברות שעומדות להיכנס לפארק הטכנולוגי וכולם התלהבו מהבור הענק שחופר צחי נחמיאס בעלי חברת "מגה אור". "הוא יקים כאן ארבעה בנייני ענק", הסביר ביבס במיקרופון.

ליד בניין "ניסקו" וערוץ 9 האוטובוס עצר. "כולם לרדת, מהר אין זמן" דירבן ביבס את החבר'ה, שהתקבצו סביבו לשמוע הסברים על מרכז הירידים שיוקם כאן ועל המגרשים שהיו שייכים פעם למושב שילת. הקור העז לא הפריע לפקידי עירייה להתלחשש ביניהם. "מיכל", הרעים ביבס בקולו על מיכל פרפרי המשנה למנכ"ל, "נו די באמת כמו ילדים קטנים!! עוד לא ראיתי דבר כזה!"

חורחה, צלם העירייה, זינק על ביבס והתחיל לדפוק תמונות בצרורות. כל הרמת יד של ראש העיריה לכיוון מגרש שעליו ייבנה משהו זכתה מיד לתיקתוקים כאילו  חורחה היה מא"גיסט בגולני.

בסוף הקור הכריע גם את ביבס וברזני עם החולצות המשובצות, וכולם עלו לאוטובוס לכיוון מרכז עינב, שם ראינו עוד מגרשים ועוד בניינים שנבנו ושמענו עוד הסברים, על איך המקום מוצלח ואיך "חברות מתחננות לבוא לכאן".

סע למע"ר!

בדרך חזרה לעיר, על כביש 431, רצה ביבס לעלות לגבעת שרון לתצפית על שכונת נופים. בסוף הוא ריחם על הקפואים ושאל בעדינות: "אתם רוצים לנסוע ישר למע"ר או לראות את נופים?". "למע"ר ,למע"ר", ענו לו במקהלה כל חברי המועצה שבאו. כלומר תשעה מתוך 19. "לפחות חסכנו את הקור בגבעת שרון", חשבתי לעצמי.

בדרך למרכז העיר ביבס בכל זאת לא ויתר על הסברים לגבי שכונת הציפורים שהולכת ונבנית ותוך כדי נסיעה סיפר שהיתרי הבניה כמעט הושלמו והשכונה נמצאת כבר בשלבי פיתוח הקרקע.

עברנו את צומת יצחק רבין וגלשנו לכיוון קניון עזריאלי. במרכז העיר האוטובוס הסתובב בכיכר התחבורה וביבס הראה היכן המגרש שעליו תקום המכללה החדשה שהוא רוצה להביא למודיעין. אז עצרנו ממש על הגשר. שוב ירדנו לתצפית על הפרוייקט שקורם עור וגידים במפלס התחתון של הכיכר הענקית, שנראית העתק של כיכר המדינה רק בלי המגדלים שייבנו בה.

זה חרל"פ?

בתחנה האחרונה של הסיור הופיע מיכאל חרל"פ, סגן ראש העיריה ומחזיק תיק התיכנון והבניה, שהגיח לדקות האחרונות ונעלם. זה היה הרגע המכונן שבו נזכרתי שבעצם שלושת סגני ראש העיריה –  שלמה פסי, אילן בן סעדון ומיכאל חרל"פ – לא טרחו בכלל להופיע לסיור, פרט להבלחה הקצרצרה של חרל"פ בסיום.

מיד עם הגעתו של חרל"פ הוא העיר משהו וביבס לא החמיץ את ההזדמנות כדי לעקוץ: "רק הגעת וכבר אתה מפריע מיכאל?" חרל"פ השתתק וביבס הסביר מה קורה במרכז העיר. ראינו את קטע הכביש המשוקע של שדרות החשמונאים שיעבור מתחת לכיכר התחבורה, ביבס הסביר על התחנה המרכזית החדשה שתקום כאן, ואז, כשדורון ברק, מנכ"ל החברה הכלכלית של העירייה, התכופף להציץ למטה הוא גילה להפתעתו ולחרדתו צעירה יושבת צמודה לקיר החדש שרק נבנה ומציירת גראפיטי להנאתה.

חזרנו הביתה עייפים אך מרוצים.

(צילום דובר העירייה)

2015-01-05 00:00:00
2036-01-01 04:30:00

כתבות נוספות

המספר הנוסף

שחק בן שבת, הסקורר של עירוני מודיעין, חתם על חוזה לעונה נוספת, איתמר אינהורן רשם ניצחון בתחרות הרכיבה בפולין, ונערות ב' דרום של עוצמה מודיעין פספסו עליית ליגה בשל הפסד בודד

חוגגים עם הבירה

מודיעין תציין את יום ירושלים בשלל אירועים: יונתן רזיאל ונתן גושן במופע משותף, רבקה זוהר עם הלהיטים מפעם ומופע דגלנות של בנות האולפנה

המספר הנוסף

שחק בן שבת, הסקורר של עירוני מודיעין, חתם על חוזה לעונה נוספת, איתמר אינהורן רשם ניצחון בתחרות הרכיבה בפולין, ונערות ב' דרום של עוצמה מודיעין פספסו עליית ליגה בשל הפסד בודד

המשך קריאה »

חוגגים עם הבירה

מודיעין תציין את יום ירושלים בשלל אירועים: יונתן רזיאל ונתן גושן במופע משותף, רבקה זוהר עם הלהיטים מפעם ומופע דגלנות של בנות האולפנה

המשך קריאה »

שדד את ההיסטוריה

תושב מודיעין נעצר בחשד לסחר בלתי חוקי בעתיקות, ובחיפוש בביתו נמצאו 1,800 פריטים היסטוריים, חלקם נדירים • על פי החשד, החשוד רכש את הפריטים מסוחרי עתיקות מהשטחים ומכר אותם ללקוחות בחו"ל

המשך קריאה »

תוכן שיווקי » אולי יעניין אותך