"פוליטיקאים צריכים לתת לרשויות החוק לעשות את עבודתן"

יהודה גולן
2016-09-20 01:00:00
2016-09-20 01:00:00

מפלגת "יש עתיד" מגבירה את קצת הפעילות והשבוע קיימה המפלגה במכבים מפגש תושבים עם ניצב בדימוס יואב סגלוביץ', החבר בה. סגלוביץ', אשר לפני כשלוש שנים, לאחר 28 שנות שירות, פרש מהמשטרה בה שימש בתפקידו האחרון כראש אגף החקירות, והצטרף ליש עתיד לפני מספר חודשים.

לכנס הגיעו כמה עשרות תושבים וחברי "יש עתיד" בהם היו"ר המקומי שחר מיאון, ושמעו את משנתו של סגלוביץ בתחומי הביטחון האישי, אכיפת החוק והשחיתות הציבורית. "יש לצאת מתרבות 'ככה זה' כי אפשר אחרת", אמר להם. לגישתו, "פוליטיקאים צריכים לתת לרשויות החוק לעשות את עבודתן ולהתרכז דווקא בשחיתות מוסדית וערכית, ולא בהכרח הפלילית". יותר מפעם אחת במהלך המפגש הוא חזר על כך: "המטרה היא לא להחמיר את האכיפה אלא לשנות את השיטה, את התהליכים המובילים לשחיתות, ובכך להשיב את אמון הציבור במערכת הפוליטית".

סגלוביץ' סבור כי ל"יש עתיד" תפקיד מכריע בשינוי המתבקש. הוא הודה כי בטרם החליט להצטרף לפוליטיקה קיים פגישה עם יו"ר "יש עתיד" יאיר לפיד, אך אין לו הבטחה ספציפית למקום גבוה ברשימת המפלגה לכנסת.

בתמונה סגלוביץ' ומיאון. "יש לצאת מתרבות 'ככה זה' כי אפשר אחרת". צילום פרטי

כתבות נוספות

שני חשודים נוספים נעצרו בפרשת הנער הנעדר

המשטרה הודיעה בסוף השבוע על מעצרם של שני חשודים נוספים, במקביל להארכת מעצרו של סלמון אברמוב מירושלים, החשוד במעורבות בפרשה. הוריו של קליינרמן: "סומכים על המשטרה שתבצע כל פעולה שצריך על מנת לאתר את מויישי"

עולם בצבעים

יעקב גילה, צייר ממודיעין, השיק לאחרונה תערוכה חדשה במרכז הרב תחומי: "אני מושפע מחלונות ראווה בניו-יורק, מטיול בולענים בים המלח, ממופע ריקוד"

זה עולה לנו

לאן נעלמה המחאה האותנטית? לא הכול ניתן לפתור באמצעות מחאה ברשתות החברתיות

עולם בצבעים

יעקב גילה, צייר ממודיעין, השיק לאחרונה תערוכה חדשה במרכז הרב תחומי: "אני מושפע מחלונות ראווה בניו-יורק, מטיול בולענים בים המלח, ממופע ריקוד"

המשך קריאה »