כך חוסכים 2,500 שקל בחודש

ערן קמינסקי
2016-10-19 01:00:00
2016-10-19 01:00:00

ארגון "פעמונים", הפועל מזה 15 שנה, סיכם שנה וציין כי 7,238 משפחות שעברו ליווי בארגון בשנה האחרונה צמצמו את הפער בין ההוצאות להכנסות בממוצע ב-2,543 שקלים בחודש.

"פעמונים", שאחד מסניפיו הגדולים פועל במודיעין בשיתוף מתנדבים מקומיים, הוא ארגון התנדבותי המסייע למשפחות וליחידים בתחום ההתנהלות הכלכלית,  באמצעות 2,800 מתנדבים. בשנה האחרונה סייע הארגון ליותר מ-30 אלף משפחות בישראל בקבלת כלים להתנהלות כלכלית נכונה, ובאמצעות ליווי אישי, סדנאות ומענה מקוון. במקביל מפעיל הארגון תכניות לחינוך פיננסי בכל הארץ, הכוללות הרצאות, מערכי לימוד וסדנאות קבוצתיות. "פעמונים" זוכה להכרה ציבורית משמעותית, המתבטאת בין השאר בקבלת אותות ופרסים.

בימים אלה יוצא הארגון בקמפיין לגיוס כספים במטרה לסייע למשפחות נוספות להיחלץ מהמינוס ולעורר מודעות להתנהלות כלכלית נבונה. לטובת הקמפיין כתבה איריס מור, שבעלה מתנדב בארגון כשמונה שנים, שיר מלא בשם "שלושה חדרים", אותו הלחין והפיק עידן-חיים דוד ושר אותו בהתנדבות הזמר שיר לוי. השיר מתאר את מה שעובר על לא מעט משפחות הנקלעות לדילמות כלכליות ולעיתים למצוקה של ממש, ומספר כיצד ניתן למצוא פתרונות גם בתוך הקושי למצבי המשבר.

"פעמונים" הקים מאגר עורכי דין  מומלצים למתן שירותים משפטיים לענייני הוצאה לפועל, פשיטות רגל, איחוד תיקים והסדרי נושים, עורכי דין אשר עובדים לפי אמנת שירות ומחירון הוגן שנקבע מראש. המאגר קם מתוך אמונה כי שירותים משפטיים צריכים להיות נגישים לכל נזקק, ובשל הנתון כי אלפי משפחות בשנה מוצאות עצמן מתמודדות בהליכים משפטיים מורכבים בשל צבירת חובות ואי עמידה בהחזרתם.

פרטים נוספים על ליווי והדרכה כלכלית ניתן למצוא באתר הארגון: www.paamonim.org.

מנכ"ל ארגון "פעמונים", אוריאל לדרברג, אומר כי: "יש כיום יותר מ-80,000 חייבים מוגבלים באמצעים, שאין להם אור בקצה המנהרה, ומרביתם כלל לא מיוצגים על ידי עורך דין. השאיפה שלנו היא שחייב יוכל לפנות לעורך דין שייצג אותו, עם אותה תחושת אמון ובטחון שבה הוא היה פונה לרופא או לעובד סוציאלי." בהתייחסו לנתונים הוסיף כי: "פעמונים מסייע לעשרות אלפי משפחות בתהליכי הבראה ושיקום כלכלי בכל רחבי הארץ, סיוע המחולל שינוי לטובה לא רק בקרב המשפחות הנעזרות, אלא בחברה כולה. בפתחה של שנה חדשה, אנו מחויבים להמשיך ולפעול במסירות ובמקצועיות בהתאם לצרכים החברתיים-כלכליים המשתנים, במטרה לסייע למשפחות בישראל להתנהל כלכלית בצורה מאוזנת וטובה".

בתמונה: פגישה של "פעמונים". אלפי מצטרפים מדי שנה (צילום יח"צ)

כתבות נוספות

שני חשודים נוספים נעצרו בפרשת הנער הנעדר

המשטרה הודיעה בסוף השבוע על מעצרם של שני חשודים נוספים, במקביל להארכת מעצרו של סלמון אברמוב מירושלים, החשוד במעורבות בפרשה. הוריו של קליינרמן: "סומכים על המשטרה שתבצע כל פעולה שצריך על מנת לאתר את מויישי"

עולם בצבעים

יעקב גילה, צייר ממודיעין, השיק לאחרונה תערוכה חדשה במרכז הרב תחומי: "אני מושפע מחלונות ראווה בניו-יורק, מטיול בולענים בים המלח, ממופע ריקוד"

זה עולה לנו

לאן נעלמה המחאה האותנטית? לא הכול ניתן לפתור באמצעות מחאה ברשתות החברתיות

עולם בצבעים

יעקב גילה, צייר ממודיעין, השיק לאחרונה תערוכה חדשה במרכז הרב תחומי: "אני מושפע מחלונות ראווה בניו-יורק, מטיול בולענים בים המלח, ממופע ריקוד"

המשך קריאה »