עוד לא הסוף, אבל מתוק

ערן קמינסקי

"אנחנו חוזרים לחיים אך ורק בזכות מעגל האהבה והנתינה של קהילת תושבי מודיעין". כך מסכמת שירה כהן את פתיחתו של פרק חדש בחייה ובחיי משפחתה, פרק שהגיע לאחר שנתיים של מאבק בלוקמיה.

השבוע נחנכה הפיצוציה "הסוכריה" הממוקמת במרכז המסחרי ברחוב נחל זוהר, אותה פתחו שירה ובעלה אלון, תושבי העיר והורים לשניים.  הסיפור שלהם החל לפני כשנתיים, כשהתגלתה בגופה של שירה המחלה, שלושה שבועות לאחר שילדה את בנה. בני הזוג – אז בעלי גלידריה עצמאיים ומבוססים – נכנסו לתקופה של אשפוזים והתמודדות מורכבת עם המחלה, שלא הגיבה לשום טיפול.

"היו למחלה רצונות משלה", מספרת שירה. "בסופו של דבר יצא שהיינו צריכים לצאת לארצות הברית, שם עברתי טיפול ניסיוני. הייתי האדם ה-13 בעולם שעבר את הטיפול הזה. זה לא היה כיף גדול. היטלטלתי בין העולמות וממש הרגשתי איך אני הולכת ונעלמת. כבר התחילו להגיד לי לכתוב מכתבים לילדים, כדי שיישארו להם זיכרונות ממני".

הטיפול הותיר את שירה עם תופעות לוואי קשות. "הזמן עבר ואני נשארתי מאוד חלשה ועם המון בעיות רפואיות. לא תפקדתי בכלל. שכבתי על הספה ובכיתי. היינו בארצות הברית יותר משנה וחזרנו למודיעין לפני ארבעה חודשים".

כשחזרה הביתה גילתה שירה שיש כאן מי שיעזור. "את אלי, מנהל יד שרה, הכרתי כשהביאו אותו אלי הביתה לראות איך מארגנים לי מעלית. הוא אמר שהוא לא עושה שום מעלית מפני ש'ככה אשאר נכה ומסכנה'. הוא יעזור לי ללמוד ללכת. התחלנו מטיול לקצה הרחוב עם ההליכון שלי, שלקח לנו שעה וחצי. היום אני, אלי וההליכון כבר הולכים לכל מקום. אני קוראת לאלי 'המלאך הפרטי שלי'".

לעזרתה התגייסו גם אנשי האגודה למלחמה בסרטן והיו"ר המקומי שולה זק. כהן: "היא אירגנה עבורי מערך שלם של מתנדבות שבאות ועוזרות לי בבית. גם ממנדלת הלב  אני מקבלת טיפולים, יוגה והתעמלות והם מלווים ומסייעים. הקהילה במודיעין פשוט הרימה אותנו על הרגליים. מעגל של אהבה שלא נתן לנו לשקוע למקום של מסכנות".

עוד תופעת לוואי של שנת הטיפולים בארצות הברית, הייתה שבני הזוג איבדו כמעט את כל רכושם. "נותרנו חסרי כל. מכרנו את הרכבים שלנו, הוצאנו את החסכונות ואפילו רוקנו את קופות החיסכון של הילדים". כאשר חזרו בני הזוג לעיר, ומתוך החיבוק שקיבלו מהקהילה, החליטו שירה ואלון לפתוח את הפיצוצייה בדרכם להשתקם כלכלית. למשימה התגייסה זק, שסייעה בגיוס אנשים שיעזרו לבני הזוג לפתוח את העסק, ואף גייסה למטרה את אלעד שמעונוביץ, חבר מועצת העירייה. זה גם פירסם השבוע פוסט בפייסבוק, בו חשף את סיפורם של בני הזוג וקרא לתושבי העיר להגיע ולתמוך בעסק המשפחתי החדש. התגובות לא איחרו להגיע. כהן מסכמת: "פתחנו אתמול את החנות ופשוט אין לנו מילים לתאר את החיבוק החם שאנחנו מקבלים מתושבי השכונה. אנשים מקסימים שבאים ומפרגנים. עם קהילה כל כך עוטפת ומפרגנת, פתאום הכל נראה אפשרי". 

בתמונה הפתיחה השבוע. "התחילו להגיד לי לכתוב מכתבים לילדים, שיישארו להם זיכרונות ממני" (צילום פרטי)

2036-08-20 02:20:00
2036-08-20 02:20:00

כתבות נוספות

להסתפק במה שיש

אחרי שקראתי את נתוני המחקר של משרד החינוך והזדעזעתי עמוקות, התחלתי לחשוב שבהתחשב במצב אולי עדיף לי להיות אופטימי

תנובה מגיעה למודיעין

בעוד מספר שבועות תעביר החברה את פעילות המרכז הלוגיסטי האוטומטי שלה מחולון לפארק הטכנולוגי בעיר, בהשקעה של 350 מיליון שקל

ועכשיו למאני טיים

עירוני מודיעין הפסידה לנתיבות, מובילת הטבלה, אבל הבטיחה את מקומה בפלייאוף ותחכה כעת לראות מי יהיו היריבות במאבק על העלייה

להסתפק במה שיש

אחרי שקראתי את נתוני המחקר של משרד החינוך והזדעזעתי עמוקות, התחלתי לחשוב שבהתחשב במצב אולי עדיף לי להיות אופטימי

המשך קריאה »

ועכשיו למאני טיים

עירוני מודיעין הפסידה לנתיבות, מובילת הטבלה, אבל הבטיחה את מקומה בפלייאוף ותחכה כעת לראות מי יהיו היריבות במאבק על העלייה

המשך קריאה »

צפוף פה, צפוף

חודשיים אחרי הפתיחה החגיגית של מועדון הגריי במע"ר ומבקרים רבים במקום מדווחים על צפיפות בלתי נסבלת: "אי אפשר לזוז, אפילו המלצרים לא מצליחים להגיע לשולחנות" • בעלי המועדון: "נמשיך להביא מוזיקה ותרבות איכותית שישמחו את תושבי מודיעין"

המשך קריאה »

תוכן שיווקי » אולי יעניין אותך