משנכנס אדר מרבין במצווה

איילת לוין
2014-03-12 00:00:00
2014-03-12 00:00:00

הבשורות הרעות תחילה: משיחה שעשינו השבוע עם שמעון, אביה של  אמילי אמבר, עולה כי מצבה של אמילי אמבר ממשיך להחמיר ובקצב מואץ. בבדיקות שעשו לאמילי בבית החולים "תל השומר" ביום שלישי האחרון הם התבשרו כי כמות התאים הסרטניים כמעט שולשה. "הזמן דוחק", אומר שמעון. "אמילי במצב לא טוב, נפשית ופיזית. עלה לה החום וממצאי הבדיקות מדאיגים במיוחד".

השיחה לא הייתה קלה. אפשר היה להרגיש את שברון הלב בקולו של אמבר ואת חוסר האונים. הפעם הראשונה שהגידול הסרטני התגלה בגופה של אמילי אמבר הייתה בגיל 7. כשנתיים היא נאבקה במחלה ובעזרת טיפול ייחודי בגרמניה, אליו הצליחה להגיע בין היתר בעזרת תרומות הציבור הרחב ומתושבי מודיעין, התאים הסרטניים מוגרו והיא ניצחה את הסרטן וזכתה בהתחלה חדשה. לאחר שנה וחצי של שקט יחסי ולאחר שמשפחת אמבר ואמילי בפרט החלה לחזור למסלול של חיי שגרה קרה הנורא מכל, בפעם השנייה, הגידול הסרטני חזר. בשבועות הקרובים יתקיימו מספר אירועים ופעילויות למען גיוס כספים עבור אמילי, העיר כולה נרתמת לעזור למשפחת אמבר.

הפעילות המרכזית תיעשה בהובלת הנהגת ההורים המוסדית בשיתוף עם העירייה ו"קו לחיים". הנהגת הורי התלמידים פרסמה מכתב להורים ובו הודיעו כי בחג הפורים הקרוב – במקום משלוח המנות המסורתי – יביאו כל תלמידי העיר וכל ילדי הגנים משלוח מנות עבור אמילי. משלוח המנות יהיה למעשה תרומה של 20 שקלים לפחות מכל ילד, אשר יועברו לחשבון הבנק של אמילי בעמותת "קו לחיים". עוד ציינו בהנהגת ההורים כי במינהל החינוך, בירכו על יוזמה זו והודיעו כי יסייעו להורים בארגון פעילות זו.

במערכת החינוך של מודיעין יש למעלה מ-26 אלף ילדי גן ותלמידים, מה שאומר שאם מרבית ההורים יפתחו את הלב וישקיעו את הכסף שממילא היו מוציאים על משלוח מנות ויתרמו 20 שקל או יותר, הם יוכלו לקחת חלק גדול מאד בהצלת חייה של אמילי, היות וסכום הכסף שייאסף יכול להגיע למאות אלפי שקלים.

במכתב שנשלח להורים ממליצה ההנהגה כי מהלך זה ייעשה במקביל להסבר לילדים על חשיבות המעשה. "כולנו מתפללים לבריאותה ושלומה של אמילי", אמרו בהנהגת ההורים "ומקווים שהיא  תספיק לקבל את הטיפול הרפואי מציל החיים במהרה ולאחר כל הטיפולים תחזור לחיי הילדות כמו כל הילדים".

חבר המועצה אלעד שמעונוביץ סיפר כי הרעיון למשלוח המנות עלה מתוך רצון לעשות משהו שונה מאשר האירוע לגיוס כספים שנערך עבור אמילי לפני שלוש שנים, היות והפעם משפחת אמבר זקוקים לסכום גדול יותר להציל את חיי בתם – חצי מיליון דולר בסכום ראשוני. "חשבנו על פעילות שתפנה למכנה משותף רחב יותר, שיניב הכנסות גדולות יותר וכך, יחד עם הנהגת ההורים, עלה הרעיון לחבר את ההתרמה לחג פורים שמיועד לכלל הציבור. במקום להשקיע במשלוח מנות להשקיע את הכסף לטובת הצלת חייה של אמילי. היש מטרה נעלה מזו? זו הפעילות העיקרית שנקיים למען גיוס הכסף עבור אמילי, בנוסף יהיו פעילויות נקודתיות בבית הספר של אמילי, 'היובל' ובית ספרה של אחותה שלי – עירוני א'. אנו מקווים שקמפיין משלוח המנות יעורר מודעות בעיר ויסחוף את תושבי העיר וגורמים אחרים להירתם עבור אמילי". 

כבר בימים אלו החלו מספר יוזמות למען אמילי. בעקבות הכתבה שפורסמה כאן בשבוע שעבר סיפרה גננת מגזן "חרוז" כי החליטה לקיים אירוע התרמה עבור אמילי בגן. אם המשתייכת לוועד ההורים של כיתה ה' מבית הספר "רמון" יזמה שוק "תן ותן" למען אמילי. בוועד ההורים של הכיתה חשבו על דרך יצירתית לרתום את ילדיהם לגיוס כספים עבור אמילי. הם פנו לתלמידים והציעו להם לקיים אירוע לשם מטרה זו, אשר קפצו בשמחה על היוזמה, לדברי אחת האמהות. ביום ראשון האחרון 30 תלמידי הכיתה ערכו שוק בשם "תן ותן", הכינו שלטים "עזרו לאמילי לחיות!" והביאו משחקים, צעצועים וספרים משומשים, צמידים שהכינו, ודברים אחרים בעלי ערך בכדי למכור אותם ולתרום את הכסף שנאסף למשפחת אמבר. "הילדים היו בהיי, התרוצצו בין הגנים לאסוף כמה שיותר כסף. אני חושבת שזה ערך עליון לעזור לזולת, ועוד כמדובר בילדה בת גילם, לכן קראנו לשוק תן ותן, נתינה מביאה עמה סיפוק גדול" סיפרה אחת האמהות מוועד ההורים שליוותה אותם בשוק ההתרמה.

הגננת רמה מאור מגן "חרוז" סיפרה כי ביום שישי, לאחר שקראה את הכתבה, החליטה לעשות מעשה וליזום הפנינג שכל הכנסותיו יהיו תרומה עבור אמילי. כבר באותו היום היא פנתה לראש מנהל החינוך, בתיה שוכן-אורבוך, וקיבלה ממנה אור ירוק.

ההפנינג יתקיים ביום שלישי, ה- 11.3 בין השעות 16:30 ועד השעה 18:00, ב"יום המעשים הטובים", והוא פתוח לקהל הרחב. "בנבינו הקוסם" מערוץ הילדים יגיע להופיע (כששמע על מטרת ההופעה הוא ביטל הופעה אחרת ברעננה שהייתה אמורה להתקיים באותו ערב והסכים להופיע במחיר מיוחד), תהיה פעילות חווייתית המשלבת תנועה וספורט עבור הורים וילדים מטעם רכזת החוג לתנועה וספורט בגני הילדים שמגיעה בהתנדבות ובנוסף לכך יהיו דוכני איפור, קעקועים ומריחת לק וגם כיבוד קל שנתרם בין היתר על ידי "אינגליש קייק". כותרת ההפנינג היא "אני ואתה נשנה את העולם" ולדברי הגננת – כל ההורים מתגייסים. הורה אחד מעצב ומדפיס את הפלאייר, חלק מההורים יפיצו אותם ויעברו בין בתי הספר והגנים, הורה צלם יגיע לתעד את האירוע ועוד. מחיר הכניסה להפנינג יהיה 15 שקלים ומחיר הפעילות בדוכנים הוא חמישה שקלים. (גן "חרוז" רחוב שלום ציון המלכה 4). 

כך תתרמו להצלת אמילי

לתרומה פרטית ניתן לעשות העברה בנקאית לבנק הפועלים סניף 532 חשבון 501535 ע"ש "קו לחיים" עבור אמילי אמבר, או באמצעות משלוח המחאה ל"קו לחיים עבור אמילי אמבר" –  רחוב גונן 15 פ"ת 49170. אפשרות נוספת היא ליצור קשר עם משרדי עמותת קו לחיים 03-9250505 ולציין שהתרומה עבור אמילי אמבר.

גם שבט אביחי מתגייס

הורים ובוגרים יקרים, ה' עמכם!

כמדי שנה מתקיים בשושן פורים שוק פורים סניפי שכל הכנסותיו ילכו לתרומה.
השנה, שבט אביחי מארגנים את השוק, ובע"ה כל ההכנסות ילכו לתרומה לטיפול לאמלי אמבר, ילדה בת העיר שחלתה בסרטן וזקוקה לטיפול להצלת חייה. לשם כך, אנו זקוקים להמון עזרה.אנו צריכים תרומות תמורת חסויות, בובות ענק, פרסים קטנים לתחנות, ושוברים ומתנות בשביל ההגרלה.  נשמח אם תושיטו יד, ותעזרו לנו בהשגת כל דבר שתוכלו. לפרטים נוספים: הודיה:0524754507, אווה: 0546197570

בצילום אמילי אמבר, צילום פרטי

כתבות נוספות

צפירת אמת

פרשת החיילות-סוהרות שהוקרבו בידי שירות בתי הסוהר כדי להשיג "שקט תעשייתי" היא מהחמורות שידעה המדינה

דלתות מסתובבות

אחרי עונה טובה בקריית שמונה נדב נידם, שגדל בעירוני מודיעין, רצה לחזור למכבי תל אביב ואל המאמן שנתן לו צ'אנס ראשון בליגת העל. מבול ההחתמות הביא אותו בסופו של דבר בהשאלה אל הפועל ירושלים

כשמימון וצה"ל נפגשים במודיעין

השבוע בעיר: שירי מימון מגיעה לעיר עם להיטיה הגדולים ובליווי תזמורת צה"ל, לילה של כוכבים בגבעת רגב, חגיגת קיץ במע"ר והופעה של הגרובטרון

טובה לסביבה?

אישור תכנית המתאר החדשה קבע עובדות בשטח גם בנושא סוגיות סביבתיות רבות, ובקרב הפעילים הירוקים הדעות חלוקות

צפירת אמת

פרשת החיילות-סוהרות שהוקרבו בידי שירות בתי הסוהר כדי להשיג "שקט תעשייתי" היא מהחמורות שידעה המדינה

המשך קריאה »

דלתות מסתובבות

אחרי עונה טובה בקריית שמונה נדב נידם, שגדל בעירוני מודיעין, רצה לחזור למכבי תל אביב ואל המאמן שנתן לו צ'אנס ראשון בליגת העל. מבול ההחתמות הביא אותו בסופו של דבר בהשאלה אל הפועל ירושלים

המשך קריאה »

טובה לסביבה?

אישור תכנית המתאר החדשה קבע עובדות בשטח גם בנושא סוגיות סביבתיות רבות, ובקרב הפעילים הירוקים הדעות חלוקות

המשך קריאה »