בדרך לעולם מתוקן

ערן קמינסקי
אחרי שנים בהן נאלצו מטופלי הקנאביס הרפואי לצאת מהעיר כדי לקנות את המרשם שקיבלו, נפתח לאחרונה בית המרקחת ג'ני פארם במתחם הדיור המוגן של עזריאלי, והבעלים מספרים על החידושים בתחום

קצת קשה להאמין, אבל רק לאחרונה זוכים מטופלי הקנאביס הרפואי במודיעין לקנות את המרשם שלהם קרוב לבית, זאת עם פתיחתו של ג'ני פארם, בית מרקחת במתחם הדיור המוגן של עזריאלי המתמחה בקנאביס, לאחר שרשת הסופר פארם הפסיקה בשנתיים האחרונות את המכירה בסניפיה בעיר.

שוחחנו השבוע עם קובי ישר, אחד מבעלי המקום, שסיפר: "אנחנו ארבעה שותפים, ששניים מאיתנו מגיעים מתעשיית ההיי טק אחרי 20 שנה בכל מיני תפקידים. השותף השלישי הוא אחי, שמגיע מענף הבנייה, והשותפה הרביעית היא הרוקחת האחראית שלנו".

ואיך החלטתם לעשות הסבה לתחום הקנאביס הרפואי?

"הרעיון התחיל בתקופת הקורונה. חשבנו מה עושים גם כדי לאתגר את עצמנו, והרעיון נבע מהבנה שיש פה צורך שאפשר למלא. במודיעין אין כלום. את המכירה בסופר פארם סגרו לפני שנתיים, ומטופלי קנאביס רפואי צריכים לצאת מהעיר כדי לקנות את המרשם שלהם. הבאנו לכאן בשורה של ממש עבור המטופלים, שעד היום נסעו לראשל"צ ולירושלים ולתל אביב. יש במודיעין והסביבה בסביבות 1,500 בעלי רישיון לקנאביס רפואי".

עד כמה מסובך להקים עסק כזה?

"מאוד מסובך. זה העסק הכי קשה להקמה היום, ואני הקמתי בעבר כמה עסקים. הבעיה היא שיש שלושה גופים שלא תמיד מתקשרים בינם לבין עצמם: משרד הבריאות, היק"ר (יחידת הקנאביס הרפואי. ע"ק) והמשטרה. תוסיף לזה את כל הבירוקרטיה של עסק רגיל, עם היתרים ורישיונות, וקופות החולים שמערימות קשיים, וזה סיפור אחד ארוך. אבל זה כבר מאחורינו".

איך התגובות עד כה?

"הלקוחות מתלהבים לא רק בגלל שפתחנו במודיעין, אלא בגלל שאנחנו באים מעולם של עסקים ושירות, אז אנחנו לא מקום רגיל וסטנדרטי. אנחנו היחידים שיודעים להתאים את זן הקנאביס להתניה הרפואית. לרופא המטפל אין שום מושג, והרופא שמתמחה בקנאביס לא יכול לעמוד בקצב השינויים, כי בכל יום יוצאים זנים חדשים. יש למעלה מ-220 זנים חדשים ואתה צריך לחקור ולראות. זה לא כמו אקמול שיודעים בדיוק מה תופעות הלוואי שלו. פה זה שונה ומאוד אינדיבידואלי. אנחנו משלבים כלים מעולם ההיי טק בבית המרקחת. מסתייעים במאגרי מידע כדי לדעת איזה זן מתאים לאיזו מחלה. אנחנו קוראים ובודקים ושומעים, מבצעים מחקר מעמיק באופן קבוע. אם אני אמליץ למישהו על זן שלא יתאים לו, הוא לא יחזור אלי. לכן גם נזהרים מלהכריע, וממליצים על בסיס מידע שמחזיקים. רופא קנאביס מתאים לך קטגוריה – אינדיקה או סאטיבה ללילה או יום, ועוצמה על פי אחוז ה-THC (החומר הפעיל בקנאביס. ע"ק), שזו דרך די פרימיטיבית לנפק קנאביס למטופל. יש חולים שסובלים וזקוקים להדרכה מתאימה, ויוצא שאני מקדיש 20 דקות ללקוח כדי לוודא שזן הקנאביס שיקנה יתאים לצרכיו. זה יישמע מוזר, אבל לפעמים מטופלים צריכים מישהו שיקשיב להם. אני, שמטופל בקנאביס רפואי, לא זכיתי לזה. לקוח, במיוחד אם הוא סובל מכאבים, רוצה שיקשיבו לו, וזה מה שמנחה אותנו לתת את השירות הכי טוב והכי מקצועי. על זה קם העסק".

איך נראים החידושים בענף הקנאביס?

"כל יום אנחנו מוציאים תפריט מעודכן, ואנחנו עושים משלוחים גם מחוץ למודיעין. אבטחה? כל שליח שאני רוצה להעסיק צריך לעבור בדיקת משטרה ולעמוד בתקנות היק"ר. מבחינת הזנים והמוצרים התעשייה מתפתחת כל הזמן. זה עולם שלם. עוד ועוד זנים עם טעם שונה וריח שונה והשפעה שונה. לאחרונה הבאנו שמנים בטעמים, זה חדש. אנחנו היחידים באזור שבשיתוף פעולה עם קופות החולים מכבי וכללית נותנים למטופלים הנחות מטורפות של 20% ויותר על זנים מיוחדים. גם הגידולים הולכים למקום אחר. אם פעם גידלו רק באדמה, אז היום יש גידול בחוץ ויש גידול אירופוני על מים. אנחנו משתדלים כל הזמן להביא את הזנים הכי טובים. יש תחרות על הלקוחות, בתי המרקחת, בין החברות שמגדלות בארץ. יש גם הרבה מאוד ייבוא, במיוחד מקנדה ופורטוגל. השוק נפתח ויש תחרות, שמתבטאת גם בהורדת מחירים".

צילום: פרטי

כתבות נוספות

עידן הפוטבול

הספורט הכי אמריקאי שיש הולך ותופס תאוצה גם במודיעין, כאשר חמש שנים מאז הקמתו מפעיל המועדון המקומי לא פחות משמונה קבוצות

ריהוט משרדי ואקססוריז לסביבת עבודה נעימה

סביבת עבודה נעימה היא מרכיב חשוב בהבטחת הצלחה ופרודוקטיביות של העובדים במשרד. לריהוט המשרדי ולדרך בה אתם מעצבים את החלל יש השפעה עצומה על היכולת שלכם להפיק את המיטב מעצמכם ומהאנשים שאיתם אתם עובדים. הנה כמה כללי מפתח

עידן הפוטבול

הספורט הכי אמריקאי שיש הולך ותופס תאוצה גם במודיעין, כאשר חמש שנים מאז הקמתו מפעיל המועדון המקומי לא פחות משמונה קבוצות

המשך קריאה »

ריהוט משרדי ואקססוריז לסביבת עבודה נעימה

סביבת עבודה נעימה היא מרכיב חשוב בהבטחת הצלחה ופרודוקטיביות של העובדים במשרד. לריהוט המשרדי ולדרך בה אתם מעצבים את החלל יש השפעה עצומה על היכולת שלכם להפיק את המיטב מעצמכם ומהאנשים שאיתם אתם עובדים. הנה כמה כללי מפתח

המשך קריאה »

ביטוח בריאות

ביטוח בריאות הוא סוג של כיסוי ביטוחי שמשלם עבור הוצאות רפואיות, כגון ביקורי רופא, טיפול בבית חולים ותרופות מרשם

המשך קריאה »

תוכן שיווקי » אולי יעניין אותך