לדעת הכל לפני העסקה

ערן קמינסקי
בחודש הבא מתכננים אנשי הסניף המקומי של אנגלו-סכסון לקיים את "ועידת הנדל"ן של מודיעין", במטרה לתת למשפרי הדיור מעטפת מקצועית מלאה
צילום: מודיעין News

בחודש הבא יקיים הסניף המודיעיני של חברת הנדל"ן אנגלו-סכסון את "ועידת הנדל"ן של מודיעין", המיועדת למשפרי הדיור למיניהם. את הוועידה מתכוון הזכיין החדש המוביל את הסניף בעיר, עופר עסיס, לקיים כחלק ממיתוג הסניף כ-one stop shop, בו הלקוחות נהנים ממעטפת מקצועית מלאה.

בוועידה המתוכננת ירצו אנשי מקצוע מתחומים רבים הנושקים לענף תיווך הנדל"ן, משמאים ועורכי דין, דרך יועצי מס ומקרקעין ועד לבנקים גדולים. "קהל היעד הוא משפרי הדיור", סיפר השבוע עסיס, "לא מתווכים ולא אנשי נדל"ן, ולא בכוונה לעסקאות מכירה. המטרה היא לייצר משהו מקצועי ולא לקדם מכירה או חברה מסויימת, אלא לבוא ולהראות את החזון שאנחנו רוצים – לתת כלים מקצועיים לאנשים. ברגע שאתה רוכש דירה אתה נתקל גם בשמאות ומיסוי וייעוץ מקרקעין ועוד, והרעיון שלנו הוא לאגד את הכל למקום אחד".

אילו טעויות עיקריות עושים משפרי הדיור?

"הרבה עסקאות נופלות בנושא המימוני, כשאנשים חושבים שיקנו וילה ברעות ב-8 מיליון שקל ואחרי דקה נופלת העסקה כי לא אישרו להם מאה אלף שקל אחרונים. אם היה להם ליווי מקצועי אפשר היה לאתר את הסכום הדרוש ולא להפיל את העסקה. הרבה עסקאות נופלות גם ברמה המשפטית, למשל בגלל חלוקת אבני הדרך לתשלום שלא מצליחים לסנכרן בין המכירה לרכישה. יש גם מקרים שקשורים לשמאות, כשאנשים לא בדקו את הערך העדכני של הנכס שלהם, או מיסוי מקרקעין שאנשים לא יודעים שאפשר לקבל החזר של מסר הרכישה. יש הרבה דברים לדעת, ואנשים לא תמיד נותנים את הדעת לכל הרבדים שבעניין".

כתבות נוספות