הקונה מקונה פטור

יהודה גולן

חברת הבניה דונה ש. נכסים בע"מ רוכשת עוד מגרש ברצועת המע"ר החדשה. מדובר בעיסקה שעל פיה רוכשת דונה את מגרש 107, אחד מחמשת המגרשים שבצידה המערבי של השדרה המרכזית, שבהם יוקמו בנייני משרדים וחנויות.

דונה זכתה לפני חודשיים במגרש אחד (104) בשטח 5.4 דונם, ברצועת חמשת המגרשים שהוצאו למכרז, שעליו שילמה 23.1 מיליון שקל, זאת בנוסף להוצאות פיתוח בסך 13.6 מיליון שקל, סה"כ 36.7 מיליון שקל.

על מגרש 104 מתכננת חברת דונה להקים בניין משרדים שאליו יועברו כל יחידות החברה מירושלים. כעת נסגרה העיסקה הנוספת מול חברת טעמן נדל"ן, שזכתה במכרז במגרש מספר 107 ברצועת המגרשים המיועדים למסחר ועסקים.

עבור מגרש 107, ששטחו 3.7 דונם, שילמה טעמן נדל"ן ביחד עם שותף נוסף (חברת לנבר הנדסה וייזום) סך של 10.5 מיליון שקל ועוד 8.7 מיליון שקל כהוצאות פיתוח, סך הכל 19.2 מיליון שקל.

מחברת דונה סירבו למסור באיזה מחיר נסגרה העיסקה, אולם ההערכה היא כי מדובר בסכום של לפחות עשרים מיליון שקל, שכן טעמן נדל"ן הוציאה לפחות עוד כחצי מיליון שקל מעבר למחיר המגרש והוצאות הפיתוח ששילמה במכרז, עבור הכנת המכרז עצמו. כך שמחיר של עשרים מיליון שקל יכסה את עלויות המגרש וסביר להניח כי טעמן נדל"ן תבקש גם להשיג רווח כלשהו ממכירת המגרש.

המשמעות של עיסקה שכזאת היא שמתוך חמישה המגרשים שהוצאו לשיווק שלושה מוחזקים בידי חברות שמרכז ליבתן במודיעין. דונה, שכאמור תעביר את החברה מירושלים למע"ר ושתחזיק שני בניינים, וחברת CPM  שזכתה במכרז על בניין שלישי ברצועת המסחר מתוך החמישה.

מבחינה שיווקית המשמעות היא ששלושת המגרשים של החברות המקומיות יישארו בידי הבעלים שנים ארוכות ולא צפויות תזוזות בבעלות עליהם. אפשר גם להניח כי שני המגרשים האחרים שנותרו בשדרת המסחר והמשרדים עשויים להחליף בעלויות בשנים הקרובות. הם יהיו מן הסתם חשופים באופן טבעי לעליות מחירים, כך אולי גם מחירי השכירות לדיירים שהחברות תדרושנה עבור שטחי המשרדים והמסחר במע"ר של מודיעין.

מחברת דונה נמסר כי אינם מפרסמים מחירים של עיסקאות שבהם הם מעורבים. החברה אישרה כי אכן מתבצעת עיסקה אולם ציינה כי העיסקה טרם נחתמה סופית נכון ליום ראשון השבוע, אם כי היא צפויה להיחתם.

בתמונה: הדמיית המע"ר. כמו "כיסאות מוזיקלייים", אבל במגרשי ענק

2015-12-13 00:00:00
2018-08-29 01:00:00

כתבות נוספות

להסתפק במה שיש

אחרי שקראתי את נתוני המחקר של משרד החינוך והזדעזעתי עמוקות, התחלתי לחשוב שבהתחשב במצב אולי עדיף לי להיות אופטימי

תנובה מגיעה למודיעין

בעוד מספר שבועות תעביר החברה את פעילות המרכז הלוגיסטי האוטומטי שלה מחולון לפארק הטכנולוגי בעיר, בהשקעה של 350 מיליון שקל

ועכשיו למאני טיים

עירוני מודיעין הפסידה לנתיבות, מובילת הטבלה, אבל הבטיחה את מקומה בפלייאוף ותחכה כעת לראות מי יהיו היריבות במאבק על העלייה

להסתפק במה שיש

אחרי שקראתי את נתוני המחקר של משרד החינוך והזדעזעתי עמוקות, התחלתי לחשוב שבהתחשב במצב אולי עדיף לי להיות אופטימי

המשך קריאה »

ועכשיו למאני טיים

עירוני מודיעין הפסידה לנתיבות, מובילת הטבלה, אבל הבטיחה את מקומה בפלייאוף ותחכה כעת לראות מי יהיו היריבות במאבק על העלייה

המשך קריאה »

צפוף פה, צפוף

חודשיים אחרי הפתיחה החגיגית של מועדון הגריי במע"ר ומבקרים רבים במקום מדווחים על צפיפות בלתי נסבלת: "אי אפשר לזוז, אפילו המלצרים לא מצליחים להגיע לשולחנות" • בעלי המועדון: "נמשיך להביא מוזיקה ותרבות איכותית שישמחו את תושבי מודיעין"

המשך קריאה »

תוכן שיווקי » אולי יעניין אותך