זה מתקרב: דירת מאה מ"ר ב-1.2 מיליון שקל

יהודה גולן

הצלחה גדולה למכרזי "מחיר מטרה" המקומיים: רשות מקרקעי ישראל פרסמה בתחילת השבוע את זהות שש החברות שזכו במכרזים לבניית מאות דירות במע"ר במודיעין, לאורך שדרות החשמונאים בפרוייקט הידוע בשם "אמת המים".

החברות הזוכות הן "מרדכי אביב מפעלי בנייה", "אלמוג כ.ד.א.י", "אזורים בניין", "אשדר חברה לבנייה", "פרץ לוזון בניין ופיתוח" ו"גיא ודורון לוי הנדסה בנייה והשקעות".

במסגרת המכרז הוצעה קרקע בשישה מתחמים שמאפשרים בניה של 695 יחידות דיור לאורך צידה המערבי של שדרות החשמונאים, מבנייני "דמרי" ועד לתחנת הדלק דור אלון בכניסה לעיר. מדובר בפרוייקט רחב מימדים שיכלול תשעה בניינים בני 12 קומות כל אחד, ועוד שבעה בניינים בני שש קומות כל אחד.

תמהיל הדירות בפרוייקט יכלול דירות בנות שלושה ארבעה וחמישה חדרים. המכרז נבנה כך ש-16 הבניינים חולקו לשישה מגרשים. על פי ההסכם נקבע כי מתוך 695 הדירות שייבנו, 524 ישווקו כדיור מוזל במסלול "מחיר מטרה", כשרשות מקרקעי ישראל קבעה מחיר סופי לצרכן על פי מפתח של 11,200 שקל לכל מטר מרובע.

היזמים קיבלו את הקרקע במחיר מופחת בכ-20% ממחירי השוק בסביבה, בעוד שהם מתחייבים לבנות דירות ששטחן לא יהיה קטן מ-60 מ"ר ולא יעלה על 150 מ"ר. הכנסות המדינה ממכירת ששת המתחמים בפרוייקט הגיעו ל-155.4 מיליון שקל.

גורמים בענף הנדל"ן במודיעין מציינים כי המכרז היה מוצלח במיוחד והעיד על רמת ביקוש גבוהה לקרקע, ואמונה חזקה כי המע"ר של מודיעין יהיה אטרקטיבי מאד, כיוון שלמכרז ניגשו לא פחות מ-27 חברות מהבולטות בענף.  אמנם רק שש זכו במגרשים, אך מדובר בחברות יציבות, גדולות ומבוססות, בעלות ניסיון רב בהקמת פרוייקטים מסוג זה.

חברת "אשדר" זכתה במגרש הגדול ביותר והיא תבנה בו 178 יח"ד. אשדר הציעה בהצעה הזוכה 76.9 מיליון שקל, עבור הקרקע מהם כ-34 מיליון שקל המיועדים לפיתוח.

חברת "אזורים" זכתה במגרשים להקמת 120 יח"ד לאחר שהגישה הצעה בסך 51.5 מיליון שקל מהם 21.5 מיליון שמיועדים לפיתוח.

חברת "אלמוג כ.ד.א.י" זכתה גם היא בשטח להקמת 120 יח"ד. החברה הגישה הצעה בסך 48.5 מיליון שקל מהם 23.4 מיליון שקל שמיועדים לפיתוח.

חברת "מרדכי אביב" זכתה בקרקע לבניית 118 יחידות דיור, בתמורה לתשלום של 41.7 מיליון שקל מהם 21.7 מיליוני שקל שמיועדים לפיתוח.

חברת "גיא ודורון לוי" זכתה במגרש להקמת 92 יח"ד במחיר של 42 מיליון שקל מהם 19 מיליון שקל לפיתוח הקרקע.

החברה השישית שזכתה במגרש היא חברת "פרץ לוזון" שתבנה 69 יח"ד לאחר שהגישה הצעה בסך של כ-30 מיליון שקל כאשר מחציתם מיועדים לפיתוח.

מכרז חדש לצד המסחרי

ששת המגרשים במע"ר שהוצאו לשיווק בסבב הנוכחי הם רק חלק משלושת חלקי המע"ר, כאשר החלק הראשון לאורך השדרה המרכזית, שיכלול 420 דירות למגורים ושטחי מסחר, עם דגש על דירות קטנות המיועדות לרווקים, לזוגות צעירים, לסטודנטים ולגימלאים, כבר שווק ועבודות התשתית בו נמצאות בעיצומן.

בקצה הדרומי של השדרה המרכזית, סמוך לקניון, תקום פיאצה גדולה המשלבת שטחים פתוחים, מבנה מסחרי מקורה ובנייני מגורים, כשמסביב ייבנו מבנים למסחר ולמשרדים ומעליהן  קומות מגורים.

במכרז לחלק הראשון של המע"ר זכו חברות "אפריקה ישראל", קבוצת "חנן מור", חברת זילברמינץ וחברת "חיים זקן".

חלקו השני של המע"ר הוא המתחם שנמצא לאורך חלקה המערבי של השדרה המרכזית והוא כולל שטחים מסחריים ושטחי משרדים. שיווקו של חלק זה נתקל בקשיים וביום רביעי האחרון פרסמה רשות מקרקעי ישראל מכרז חדש להקמת מתחם זה, לאחר שלמכרז הראשון לא ניגשו כלל יזמים בשל עלויות הפיתוח והקרקע הגבוהות.

בעקבות כשלון המכרז הראשון פנה ראש העיריה חיים ביבס לרשות מקרקעי ישראל וביקש לפרסם את המכרז מחדש לאחר הפחתה משמעותית של עלויות הפיתוח והקרקע. ברמ"י קיבלו את פנייתו של ביבס וכעת יצא מכרז חדש לחלק זה של המע"ר.

ביבס אמר בעקבות פירסום הזוכים: "היום עברנו שלב חשוב נוסף בדרך להקמת מרכז העיר החדש של מודיעין מכבים רעות. תוצאות המכרז הן הצלחה גדולה והבעת אמון בעיר ובפרויקט דיור בר השגה המאפשר לזוגות צעירים וזכאים לבנות את ביתם כאן בעיר. כמות המציעים, מחיר הרכישה והחברות הזוכות מעידים על כך שניתן לייצר דיור בר השגה במחירים טובים".

לגבי המכרז שפורסם מחדש לגבי שטחי המסחר אמר ביבס: "בימים אלה יוצא המכרז האחרון במע"ר להקמת אזורי המסחר, מכרז שלא הצליח בפעם הקודמת. אני מודה לשר הבינוי, יואב גלנט ולצוות משרדו ולנציגי רשות מקרקעי ישראל על ההחלטה לשנות את אופי המכרז, ולאפשר חלוקה של השטח למספר מתחמים ולהפחית בצורה משמעותית את עלויות הפיתוח. בתקופה הקרובה נקיים מבצע הסברה נוסף לתושבי העיר על הדרך בה ניתן לגשת למכרזי 'מחיר מטרה', בדומה למה שעשינו בפרוייקט הקודם של מסלול מחיר למשתכן".

חבר המועצה אלעד שמעונוביץ, המחזיק את "תיק הצעירים", מתכנן כבר כנס הסברה גדול כפי שהיה בפרוייקט הקודם של מחיר למשתכן בציפורים: "הצלחת המכרז מוכיחה שניתן לייצר דיור בר השגה בישראל בכמות דירות גדולה ומשמעותית ובמחיר מצוין. הבשורה הגדולה לזוגות הצעירים בעיר היא שהצלחת המכרז תזרז את התהליך כולו ותוך מספר חודשים להערכתי נוכל לקיים מבצע הסברה נוסף, שם נפרט את כל התהליך והקריטריונים שייקבעו לרישום להגרלות".

לגבי המחירים הוסיף שמעונוביץ: "במכרז התחייבו החברות לבנות דירות 3-5 חדרים בגדלים של 64-150 מ"ר נטו במחיר של קצת יותר  מ-11 אלף שקל למ"ר. המשמעות היא שדירת שלושה חדרים בגודל 80 מ"ר תעלה כ-920 אלף שקל ודירת ארבעה חדרים בגודל 100 מ"ר תעלה סביב 1.2 מיליון שקל. אלה מחירים מצוינים המשקפים הנחה של כחצי מיליון שקל ממחיר השוק היום בעיר. אין לי ספק שכמות גדולה כזו של דירות, 524 יחידות דיור, יחד עם 168 הדירות ב'מחיר למשתכן' בשכונת הציפורים ייתנו מענה אמיתי לזוגות הצעירים שרוצים לחזור הביתה לעיר בה גדלו".

בתמונה: כך תיראה השדרה המרכזית במע"ר (הדמייה)

2015-07-07 01:00:00
2015-07-07 01:00:00

כתבות נוספות

למה? ככה!

מה אומרים לאלפים, ויתכן אף שמדובר ברבבות, שריצו עונשי מאסר על פרומיל מהאישומים נגד ביבי?

נשארים בצמרת

הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה פרסמה את נתוני מכירות הדירות החדשות בחודשים ספטמבר-נובמבר, מהם עולה כי מודיעין ניצבת במקום ה-4 בארץ עם מכירה של 842 דירות

תנו ללמוד בשקט

סטודנטים תושבי העיר שרכשו מנוי לתקופת המבחנים במתחם חללי העבודה של העירייה הופתעו לגלות כי שעות הפעילות השתנו ללא התראה: "הבטיחו לנו משהו ופתאום החליטו לשנות"

למה? ככה!

מה אומרים לאלפים, ויתכן אף שמדובר ברבבות, שריצו עונשי מאסר על פרומיל מהאישומים נגד ביבי?

המשך קריאה »

נשארים בצמרת

הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה פרסמה את נתוני מכירות הדירות החדשות בחודשים ספטמבר-נובמבר, מהם עולה כי מודיעין ניצבת במקום ה-4 בארץ עם מכירה של 842 דירות

המשך קריאה »

תנו ללמוד בשקט

סטודנטים תושבי העיר שרכשו מנוי לתקופת המבחנים במתחם חללי העבודה של העירייה הופתעו לגלות כי שעות הפעילות השתנו ללא התראה: "הבטיחו לנו משהו ופתאום החליטו לשנות"

המשך קריאה »

שעתם הקשה של המנהלים

הגל הנוכחי של הקורונה מעמיד את מנהלי בתי הספר במצב בלתי אפשרי, בו מלבד המאומתים והמבודדים נעדרים מהלימודים גם תלמידים רבים שהוריהם חוששים לשלוח אותם ללימודים • מנהלי בתי הספר במודיעין מספרים איך בכל זאת מצליחים לשמור על שגרת לימודים כאשר רבע מהמורים נעדרים

המשך קריאה »

הפתרון למחסור בסייעות?

עיריית מודיעין תשיק בקרוב קמפיין פרסומי לגיוס חיילים משוחררים כתומכי הוראה בגני הילדים והצהרונים, ותעניק להם מלגה של עד ל-8,000 שקל בתום שישה חודשי עבודה

המשך קריאה »

תוכן שיווקי » אולי יעניין אותך