"מחיר מטרה" יוצא לדרך, גם במע"ר

יהודה גולן

המלך מת, יחי המלך החדש! בעוד פרויקט "מחיר למשתכן" במודיעין עומד בפני סיום ההגרלות האחרונות, ייפתח בקרוב פרוייקט ענק נוסף של שיווק מאות דירות מוזלות בעיר במסלול "מחיר מטרה", שהוא פרי יוזמה משותפת של משרד השיכון, רשות מקרקעי ישראל ועיריית מודיעין.

כדי לסייע לאלפי זוגות צעירים תושבי העיר ולזכאים אחרים להבין את הליך ההצטרפות לפרוייקט, תקיים העירייה כנס הדרכה גדול בפארק ענבה. הכנס יתקיים ביום שני, 26/9 בשעה 19:30 בהשתתפות ראש העיריה חיים ביבס ומנכ"ל משרד השיכון אשל ארמוני. זאת לאחר שהכנס הקודם שקיימה העירייה ומרכז הצעירים בראשות אלעד שמעונוביץ למסלול מחיר למשתכן, נחל הצלחה גדולה והשתתפו בו אלפי זוגות צעירים.

בכנס לא יהיו עמדות רישום אלא רק הסברים והוראות על הקריטריונים, הפרויקטים ודרכי הרישום לקראת ההגרלות הצפויות להתחיל לקראת 2017.

במסלול "מחיר מטרה" ישווקו למכירה לא פחות מ-524 דירות מוזלות עבור זוגות צעירים בעיר, שייבנו לאורך שדרות החשמונאים מהכניסה לעיר ועד "מגדלי דמרי". במסגרת הפרויקט בשדרה המרכזית של העיר ייבנו בשלוש השנים הקרובות 695 יחידות דיור, מתוכן 524 דירות במחיר המוזל המוגדר כ"מחיר מטרה". הפרויקט כולל תשעה בניינים בני 12 קומות כל אחד ושבעה בניינים בני שש קומות כל אחד. תמהיל הדירות יהיה של דירות שלושה, ארבעה וחמישה חדרים, ששטחן לא יהיה קטן מ-60 מ"ר ולא יעלה על 150 מ"ר. חברות הבנייה שייבנו את הפרויקטים הן אזורים, אלמוג, אשדר, גיא ודורון, מרדכי אביב ופרץ לוזון.

שש חברות קבלניות זכו במכרזים: אזורים ואלמוג כ.ד.א.י ייבנו כל אחת 120 דירות מהן 90 במחיר מוזל של "מחיר מטרה"; אשדר תבנה 178 דירות, מהן 134 ב"מחיר מטרה"; חברת גיא ודורון תבנה 92 דירות מהן 69 במחיר מטרה; חברת מ.אביב תבנה 118 דירות, מהן 89 במחיר מטרה; חברת פרץ לוזון תבנה 69 דירות, מהן 52 במחיר מטרה.

 במסלול "מחיר מטרה" נקבע במכרז כי מחירי הדירות יחושבו לפי 11,200 שקלים לכל מ"ר. לפי מפתח זה המחיר המוערך של דירת שלושה חדרים בגודל 85 מ"ר יהיה כמיליון שקל, מחיר דירת ארבעה חדרים בגודל 100 מ"ר יהיה כ-1.2 מיליון שקל, ומחירה של דירת חמישה חדרים בגודל 120 מ"ר תעלה כ- 1.4 מיליון שקל.
המחיר הסופי של הדירות ייקבע לאחר השלמת התכנון ומתן היתרי בנייה, כאשר למחיר המחושב יתווספו גם תמחור של מרפסות, חניות ומחסנים לפי גודלם לכל דירה.

בשוק הנדל"ן בעיר מעריכים כי המחירים משקפים הנחה משמעותית של 500-800 אלף שקלים לדירה ממחיר השוק כיום, שמגלמים הנחה של כ- 30-35%. בעוד מדובר בפרויקטים חדשים עם מיקום מצוין בשדרה המרכזית של העיר. אגב, שאר הדירות בפרוייקט שלא ייכללו במסגרת "מחיר מטרה" יהיו דירות גן ופנטהאוזים יוקרתיים, שיימכרו במחיר מלא והצפי הוא שמחירם יהיה גבוה משמעותית עקב קירבתם למרכז העיר העתידי ועל השדרה המרכזית של העיר ולא בשכונות הקצה.

גורמים בענף הנדל"ן מציינים כי "הפעם מדובר בכמות גדולה מאד של דירות (פי שלוש מהדירות שנמכרו במחיר מסלול למשתכן) ועל כן סבירות גבוהה שכמות כזו של דירות תשפיע על מחירי הנדל"ן בעיר.

מי זכאי להשתתף בהגרלת הדירות?

חסר דירה: רווק/ה בן/ת 35 ומעלה או תא משפחתי בכל גיל שאין למי מיחידיו זכויות כלשהן בדירה או בחלק מדירה, ושלא היו להם זכויות כאמור 10 שנים קודם לרכישת הדירה הנמכרת במחיר מטרה. (70% מהדירות המוזלות בפרויקט)

משפר דיור: רווק/ה בן/ת 35 ומעלה או תא משפחתי בכל גיל שבבעלות מי מיחידיו דירת מגורים יחידה אשר תימכר בתוך 12 חודשים מיום קבלת אישור אכלוס (טופס 4) לדירה הנרכשת, או שהייתה בבעלותם דירת מגורים יחידה ב-10 השנים שקדמו לרכישת דירת מחיר מטרה.

מסלול ראשון: חסרי דירה זכאים הנרשמים בפעם הראשונה

באתר האינטרנט של משרד השיכון ניתן להירשם באופן מקוון כל מי שחסר דירה ומנפיק בפעם הראשונה תעודת זכאות להשתתפות בהגרלה. במסלול זה יכולים להירשם זוגות נשואים, זוגות בברית הזוגיות, יחידים שהם רווקים, גרושים או אלמנים מעל גיל 35. בכל מקרה שבו יש צורך בהמצאת מסמכים נוספים לא תתאפשר הרשמה באמצעות האתר לנוכח הצורך בבדיקת מסמכי מקור ועל כן יש להגיע פיזית לנקודת השירות בעיר. בסיום התהליך יתקבל קוד אלקטרוני אותו יש לשמור היטב לרישום כאשר ייפתחו ההגרלות. בשונה מהעבר, בהגרלות אלו אין הגבלת שכר או השפעה לגודל המשפחה ומספר הילדים.
 

מסלול שני: משפרי דיור או בעלי דירה בעבר

משפרי דיור לא יוכלו להירשם באמצעות האינטרנט אלא יצטרכו להגיע פיסית לעמדות הרישום כדי להנפיק תעודת זכאות להשתתפות בהגרלה בסיום התהליך יתקבל קוד אלקטרוני לרישום כאשר ייפתחו ההגרלות.

במסלול זה יכולים להירשם זוגות נשואים, זוגות בברית הזוגיות, יחידים שהם רווקים, גרושים או אלמנים מעל גיל 35 וברשותם דירה, אותה הם מתחייבים למכור 12 חודשים מקבלת אישור אכלוס (טופס 4) לדירה הנרכשת, או שהייתה בבעלותם דירת מגורים יחידה ב-10 השנים שקדמו לרכישת דירת מחיר מטרה.

מסלול שלישי: בעלי תעודת זכאות "דיור למשתכן" במתכונת הישנה

בעלי תעודת זכאות "דיור למשתכן" בתוקף במתכונת הישנה, שהנפיקו תעודות לפרויקטים קודמים בשכונת הציפורים או בפרויקטים אחרים בארץ, מתבקשים להגיע עם תעודת הזכאות לנקודת השירות בעיר. בסיום התהליך יתקבל קוד אלקטרוני אותו יש לשמור היטב לרישום כאשר ייפתחו ההגרלות. השירות ניתן ללא תשלום על הנפקת תעודה ותהליך בדיקה. תעודת זכאות שאינה בתוקף לא תתקבל, ויהיה צורך בתהליך מלא של הנפקת תעודת זכאות חדשה, לרבות תשלום של 240 שקלים.

נקודת שירות מיוחדת במודיעין

כחלק מהרצון לסייע לתושבי העיר בתהליך הנפקת התעודות ומידע להרשמה להגרלות, משרד השיכון ועיריית מודיעין פותחים לזמן מוגבל נקודת שירות מיוחדת בעיר. בכל מקרה שבו לא הצליח הרישום באתר, לא התקבל קוד סופי או צורך בהצגת מסמכים מיוחדים יהיה צורך לפנות לנקודת השירות שתפתח בעיר אחרי החגים.

עלות השירות היא 240 שקלים, כאשר התשלום מתבצע רק בסוף מסירת כל הפרטים, לפני אימותם ובדיקתם. ניתן לעבור מחברה אחת לחברה אחרת בכל זמן נתון. התשלום הוא עבור בדיקת הזכאות. אם יימצא בסוף התהליך שאינכם זכאים לאישור זכאות, לא יוחזר כספכם. ההשתתפות בהגרלה עצמה אינה כרוכה בתשלום.

הרשמה להגרלות

בעוד מספר חודשים יחלו להיפתח שש הגרלות שונות, הכוללות את כל יחידות הדיור המוזלות בעיר. על כן חשוב לסיים את תהליך הנפקת תעודת הזכאות וקבלת קוד אלקטרוני עד מועד זה, ולא לחכות לרגע האחרון. תעודת הזכאות תקפה לשנה.

כחלק מהסיוע והשירות של עיריית מודיעין מכבים רעות, באמצעות מרכז הצעירים העירוני, נפתחה רשימת תפוצה לתושבי העיר דרכה מעדכנת העירייה בכל מידע רלוונטי, פתיחת מועד הגרלה או פרסום תוצאות באמצעות כתובת מייל או מסרון sms.

פרטים חשובים נוספים:

  • זוכה בדירת מחיר מטרה מתחייב שלא למכור את הדירה לצד שלישי במשך חמש שנים, אולם יהיה רשאי להשכירה למטרת מגורים.
  • משרד הבינוי והשיכון מגדיר מפרט טכני איכותי לדירות מחיר מטרה. המפרט קובע כסטנדרט רכיבים שלגביהם הקבלנים דורשים בדרך כלל תוספת תשלום על מחיר הדירה. כל דירה מוזלת כוללת חניה אחת לפחות. האישור תקף למשך שנה מיום הוצאתו.
  • הורים עצמאיים (משפחות חד-הוריות) צריכים להמציא: תעודת גירושין; הסכם גירושין שקיבל תוקף של פסק דין; תצהיר על מגורים ללא ידוע בציבור.
  • זוג ידועים בציבור צריכים למלא טופס הצהרה של זוג בדבר היותם ידועים בציבור ולחתום עליו בפני עורך דין. אם בני הזוג מחזיקים ב "תעודת זוגיות" מטעם ארגון "משפחה חדשה", אין צורך לחתום על הטופס בפני עורך דין אלא רק בפני מנהל הסניף (כולל זוגות חד מיניים).
  • השתתפות בפרויקט מחיר מטרה אינה מחייבת מסירת פרטים בדבר שירות ביטחוני, לאומי או אזרחי וכן לא בדבר אחים ואחיות.

נערכים למתקפת ביקוש

חבר המועצה אלעד שמעונוביץ, המוביל את הנושא , הוסיף: "אנחנו נערכים לכמות גדולה של זוגות צעירים שירצו לקחת חלק בתהליך החדש, מכמה סיבות. ראשית – הוקלו התנאים באופן משמעותי, בוטלה תקרת השכר ואין משקל למספר ילדים. מדובר בשני פרמטרים שמכניסים הרבה זוגות צעירים שהם חילונים ומעמד סוציואקונומי 8, כלומר מרבית התושבים בעיר.

גם משפרי הדיור וכאלה שהייתה ברשותם דירה בעבר ויכולים כעת להתמודד, ייכנסו לתהליך. כמות הדירות הגדולה, המיקום שלהן במרכז העיר, והמחיר האטרקטיבי של למעלה מחצי מיליון שקלים הנחה מתחת למחיר השוק יימשכו הרבה זכאים לנסות את מזלם ולהתמודד בהגרלות".

 (צילום ארכיון דובר העיריה)

2016-09-07 01:00:00
2016-09-07 01:00:00

כתבות נוספות

סופסוף יש להם בית

לאחר עיכוב בן חצי שנה נפתח מתחם הדיור לצעירים על הרצף האוטיסטי במודיעין, בו יתגורר 24 דיירים בשלוש דירות

להסתפק במה שיש

אחרי שקראתי את נתוני המחקר של משרד החינוך והזדעזעתי עמוקות, התחלתי לחשוב שבהתחשב במצב אולי עדיף לי להיות אופטימי

תנובה מגיעה למודיעין

בעוד מספר שבועות תעביר החברה את פעילות המרכז הלוגיסטי האוטומטי שלה מחולון לפארק הטכנולוגי בעיר, בהשקעה של 350 מיליון שקל

להסתפק במה שיש

אחרי שקראתי את נתוני המחקר של משרד החינוך והזדעזעתי עמוקות, התחלתי לחשוב שבהתחשב במצב אולי עדיף לי להיות אופטימי

המשך קריאה »

ועכשיו למאני טיים

עירוני מודיעין הפסידה לנתיבות, מובילת הטבלה, אבל הבטיחה את מקומה בפלייאוף ותחכה כעת לראות מי יהיו היריבות במאבק על העלייה

המשך קריאה »

תוכן שיווקי » אולי יעניין אותך