מחפשים דירה? חכו שנתיים…

יהודה גולן
2015-06-10 01:00:00
2015-06-10 01:00:00

זאב שומכר, מנכ"ל קבוצת שומכר נדל"ן, צופה היצע דירות משמעותי במודיעין שיביא לירידת מחירים בעוד שנתיים. הסיבה לכך היא ש"משפרי דיור" שרכשו דירות בקבוצות הרכישה ובאמצעות הקבלנים בשכונת נופים ובשכונת הציפורים החדשות, עתידים למכור את דירותיהם הנוכחיות בערך בעוד שנתיים לקראת המעבר לשכונות החדשות.

התוצאה תהיה לדברי שומכר, היצע של כ-1,700 דירות לשוק הנדל"ן המקומי, מה שעתיד להביא לירידת מחירים משמעותית. כיום יש מחסור גדול בהיצע דירות במודיעין, ובמשרדי התיווך כמעט ואין "סחורה חמה" לספק ללקוחות המבקשים לרכוש דירה.

"במצבו הנוכחי של שוק הנדל"ן במודיעין הביקוש גובר על ההיצע", הוא אומר. "כרגע יש מחסור בכל סוגי הדירות, בכל רחבי העיר והדבר עלול לגרור עלייה של מחירי הדירות בעיר בטווח הקצר. יש כעת ביקוש ענק, גם של תושבי מודיעין שרוצים לשדרג, גם של תושבי חוץ שרוצים לעלות לארץ ולהשתקע במודיעין וגם של אנשים שמתגוררים מחוץ למודיעין, ומעוניינים להעתיק את מגוריהם לכאן".

 בעוד שלוש וארבע שנים צפוי גל שני של היצע דירות כשהמע"ר יגיע לשלבי סיום הבניה ודיירים חדשים ייכנסו למאות הדירות שנבנות במרכז העיר. אמנם גל היצע זה יהיה מצומצם יותר מכיוון שחלק מהרוכשים הם זוגות צעירים שירכשו דירות במסלול "מחיר מטרה" ו"מחיר למשתכן", ושלא היתה ברשותם דירה קודמת, אבל ההערכה היא שגל זה יפיל דווקא את מחירי השכירויות שיפנו אותם הזוגות הצעירים.

(צילום ארכיון)

כתבות נוספות

שני חשודים נוספים נעצרו בפרשת הנער הנעדר

המשטרה הודיעה בסוף השבוע על מעצרם של שני חשודים נוספים, במקביל להארכת מעצרו של סלמון אברמוב מירושלים, החשוד במעורבות בפרשה. הוריו של קליינרמן: "סומכים על המשטרה שתבצע כל פעולה שצריך על מנת לאתר את מויישי"

עולם בצבעים

יעקב גילה, צייר ממודיעין, השיק לאחרונה תערוכה חדשה במרכז הרב תחומי: "אני מושפע מחלונות ראווה בניו-יורק, מטיול בולענים בים המלח, ממופע ריקוד"

זה עולה לנו

לאן נעלמה המחאה האותנטית? לא הכול ניתן לפתור באמצעות מחאה ברשתות החברתיות

עולם בצבעים

יעקב גילה, צייר ממודיעין, השיק לאחרונה תערוכה חדשה במרכז הרב תחומי: "אני מושפע מחלונות ראווה בניו-יורק, מטיול בולענים בים המלח, ממופע ריקוד"

המשך קריאה »