סוחטים ומכים

יהודה גולן

זה לא נגמר: לאחר חשיפת פרשת סחיטת דמי חסות מקבלנים באזור העיר מודיעין ב'מודיעיןNews' בשבוע שעבר מתברר כי לפרשה ספיחים נוספים.

פרקליטות מחוז מרכז הגישה לבית המשפט המחוזי כתב אישום נגד עוד חמישה מבני משפחות אל-בחאבסה וא-פיניש, בגין עבירות חמורות, בהן סחיטה באיומים וגרימת חבלות חמורות בקטטה רבת משתתפים שבמהלכה נפצעו שלושה בני אדם.

כתב האישום מתייחס לזאיד אל-בחאבסה מרהט, לסולימאן א-פיניש, לג'אהד א-פיניש, לאחמד אל-בחאבסה ולחאלד אבו-גאנם, שנעצרו ב-9 בספטמבר על-ידי משטרת רהט לאחר שניסו להימלט.

הפרשה החלה ב-23 בחודש יולי, כאשר חמולות של שומרים באתרי בנייה ניסו להשתלט על שוק דמי החסות בעיר, לאחר מעצר בני משפחת אבו-מור שהחזיקו ב'שטח שיפוטם' את אתרי הבנייה במודיעין וסיפקו לקבלנים ולחברות הבונות אבטחה תמורת תשלום דמי חסות.

קרב על טריטוריה מיותמת

לוואקום שנוצר עם מעצר בני משפחת הפשע ניסו להיכנס בני המשפחות המעורבות, ובסופו של דבר הגיעו הדברים כאמור לידי קטטה אלימה שבעקבותיה ברחו כמה מהמעורבים בחזרה ליישוב מוצאם, רהט שבנגב. עוד לפני התקרית האלימה פרץ ב-30 ליולי ויכוח חריף בין המשפחות, על רקע הצבת שומרים מחברת האבטחה של הנאשמים, באתר בנייה ששכר שומרים מחברה מתחרה.

בין הצדדים פרץ ויכוח, וג'אהד א-פיניש  אמר למנהל אתר הבנייה שדרש ממנו לסלק את מאבטחיו: "האנשים שלי כבר בשטח, הם לא ייצאו מכאן, ומי שיבוא להוציא אותם ייצא עם רגליים שבורות".

מנהל העבודה איים לפנות למשטרה, ומפה החלו הדברים להתדרדר – הטונים עלו, העצבים נכנסו לפעולה, והעניינים יצאו משליטה. זאיד אל-בחאבסה וסולימאן א-פיניש התעמתו עם אנשי חברת הבנייה והודיעו להם: "האתר הזה שלנו, וניקח אותו גם בכוח".

העימות התחדש אחרי שלוש שעות

בשלב זה נגמרה הפרשה בדחיפות והצדדים ניתקו מגע, אבל כעבור שלוש שעות, בשעה שש בערב, שוב התלקחו היצרים. בני המשפחות התגודדו באתר הבנייה כשהם חמושים באלות, בסכינים ובמוטות ברזל. צעקות ואיומים שבו והתעוררו, ומפלס הזעם עלה עד שבשלב מסויים התפרצה אלימות והחלו מכות.

הנאשמים תקפו באלימות רבה את בני המשפחה השנייה: כתב האישום מפרט את מהות הפגיעות הקשות שבוצעו באמצעות אלות, כולל שבירת לסת ושיניים שהתעופפו לכל עבר, ולשיא האלימות הגיעה הקטטה כאשר זאיד אל-בחאבסה שלף סכין ודקר את ד' בבית החזה, וגרם לקרע בריאתו ולשברים בצלעותיו.

אלימות וסחיטה מקבלנים

כוחות משטרה ומד"א הוזעקו למקום, הנאשמים ברחו מהשטח, והפראמדיקים טיפלו בפצועים והעבירו אותם לבית החולים. ב-4 באוגוסט, לאחר עבודת בילוש מאומצת, הגיע כוח משטרה לרהט כדי לעצור את ג'אהד א-פיניש ואחמד אל-בחאבסה. השניים נמלטו דרך חלון הבית בו שהו, אולם במרדף נעצרו – לא לפני שג'אהד א-פיניש השתולל בניידת ופצע שוטר.

ניסיונות ההימלטות לא צלחו

כעבור שבוע הגיע כוח משטרה לרהט לעצור את שני הנאשמים האחרים: את זאיד איתרו השוטרים מסתתר מתחת לקרטון בעליית הגג בבית, סולימאן זינק מחלון הבית וניסה להימלט אך נתפס. מאז שוהים הארבעה במעצר וממתינים למשפט. מפקד משטרת מודיעין, סגן-ניצב אמיר קליין, אמר בעקבות המעצר: "העברנו מסר חשוב, שגם אם הם יברחו לנגב, נשיג אותם בכל מקום".

2013-10-15 09:26:26
2013-10-15 09:26:26

כתבות נוספות

להסתפק במה שיש

אחרי שקראתי את נתוני המחקר של משרד החינוך והזדעזעתי עמוקות, התחלתי לחשוב שבהתחשב במצב אולי עדיף לי להיות אופטימי

תנובה מגיעה למודיעין

בעוד מספר שבועות תעביר החברה את פעילות המרכז הלוגיסטי האוטומטי שלה מחולון לפארק הטכנולוגי בעיר, בהשקעה של 350 מיליון שקל

ועכשיו למאני טיים

עירוני מודיעין הפסידה לנתיבות, מובילת הטבלה, אבל הבטיחה את מקומה בפלייאוף ותחכה כעת לראות מי יהיו היריבות במאבק על העלייה

להסתפק במה שיש

אחרי שקראתי את נתוני המחקר של משרד החינוך והזדעזעתי עמוקות, התחלתי לחשוב שבהתחשב במצב אולי עדיף לי להיות אופטימי

המשך קריאה »

ועכשיו למאני טיים

עירוני מודיעין הפסידה לנתיבות, מובילת הטבלה, אבל הבטיחה את מקומה בפלייאוף ותחכה כעת לראות מי יהיו היריבות במאבק על העלייה

המשך קריאה »

צפוף פה, צפוף

חודשיים אחרי הפתיחה החגיגית של מועדון הגריי במע"ר ומבקרים רבים במקום מדווחים על צפיפות בלתי נסבלת: "אי אפשר לזוז, אפילו המלצרים לא מצליחים להגיע לשולחנות" • בעלי המועדון: "נמשיך להביא מוזיקה ותרבות איכותית שישמחו את תושבי מודיעין"

המשך קריאה »

תוכן שיווקי » אולי יעניין אותך