עכשיו כולם אופטימיים

יהודה גולן

כפי שזה נראה עכשיו, הביקוש לדירות במסלול "מחיר למשתכן" בשכונת הציפורים עומד להיות גדול מאד, אולי אפילו במימדים "היסטריים והיסטוריים". באתר האינטרנט של עיריית מודיעין נפתח דף מידע ובו פרטים על תנאי הזכאות והקריטריונים להרשמה להגרלה. שעות ספורות לאחר שהדף נפתח נרשמו בו לא פחות מ-2,870 כניסות של מתעניינים שגלשו לפירוט הקריטריונים. וזה רק ביממה הראשונה. עד אמצע  השבוע נרשמו כבר 4,114 כניסות.

נרשמו מספר כניסות גדול של זוגות צעירים תושבי מודיעין ולא רק, שנחשפו לכתבה שפורסמה כאן בשבוע שעבר. בין השאר הגיעו מאות פניות טלפוניות וכן מיילים וסמסים לחבר המועצה אלעד שמעונוביץ, מחזיק תיק הצעירים ויוזם כנס ההסברה הגדול שייערך ב-9 למרץ בבניין העירייה.

בין השאר הגיע גם סמס מזוג ישראלים המתגורר בלוס אנג'לס, המתעתד לחזור לישראל בקיץ. השניים, תושבי מודיעין לשעבר, מבקשים לרכוש דירה במסלול "מחיר למשתכן ולאחר שראו באינטרנט (באתר MNEWS) את הפירסום שלחו לשמעונוביץ סמס ובו שאלות הבהרה.

במקביל מנסים כעת הגורמים המסייעים במודיעין לשפר את השירות בנושא מחיר למשתכן לצעירי מודיעין. שמעונוביץ: "כדי לקבל את תעודת הזכאות צריכים להמציא אישור על שירות בצה"ל אותו מקבלים מקצין העיר. אבל במודיעין אין קצין עיר ולכן אנחנו פועלים כדי שהצבא יציב עמדת ממוחשבת במרכז הצעירים שבה ניתן יהיה להנפיק את האישור על השירות בצבא כאן במודיעין ולא להיסחב ללשכת קצין העיר ברמלה או רחובות".

בנוסף גם תוגברו ימי ושעות קבלת הקהל במרכז הצעירים למתן מידע לקראת הכנס. ימי הקבלה הוגדלו משלושה לחמישה ימים  ומספר שעות הקבלה בכל יום הורחבו משלוש לחמש שעות, כדי להתגבר על הלחץ הצפוי.

שירן, צעירה ישראלית שחיה בארה"ב, סיפרה כי היא וארוסה מתכוונים להגיע לישראל במהלך חודש מרץ כדי להשלים את הנפקת תעודת הזכאות שלהם. "כבר יש לנו את רוב המסמכים, ואת האישורים על השירות הצבאי שקיבלתי באינטרנט". גם קראה כאן את הכתבה ונדלקה: "זאת ההזדמנות האחרונה שלנו לקנות דירה בארץ. גם כך קשה לי מאד רחוק מהבית ומהחברים ואני רוצה להחזיר את החבר שלי לישראל. אוכל לעשות את זה רק אם נקנה דירה במודיעין, העיר ששנינו גדלנו בה".

מתי הייתם כאן לאחרונה?

"הגענו לישראל לביקור מולדת לפני כשמונה חודשים ושהינו כאן שלושה שבועות כדי לבדוק אפשרויות של עבודה וחיים כאן. אנחנו מתכננים להינשא בעוד שלושה חודשים ורכישת דירה היא צעד חשוב עבורנו. עבור שנינו הזכיה בהגרלה היא הצ'אנס הכי גדול שלנו לחזור לישראל ולחיות כאן במודיעין ליד המשפחה והחברים ואולי הצ'אנס האחרון בכלל לחזור לכאן".

מתי אתם מגיעים שוב?

"ננחת בישראל ב-17 למרץ כדי להשלים את כל הסידורים לצורך קבלת תעודת הזכאות".

מה מטריד אותך במיוחד לגבי הזכאות?

"אין לנו הכנסה בישראל ואני לא יודעת מה המשמעות של קריטריון ההכנסה החודשית הנדרשת לצורך קבלת הזכאות. כלומר האם מתרגמים את ההכנסה בדולרים לשקלים? איך בדיוק זה עובד. בכל שאר הפרמטרים אנחנו בקריטריונים, שנינו שירתנו בצבא, גם אני הייתי לוחמת וגם בעלי לעתיד היה לוחם. ואני מאד מקוה שנוכל להגשים את החלום ולחזור לישראל ולעיר שבה הכרתי את בעלי לעתיד".

שמעונוביץ: ""מאז פרסום הכתבה הגיעו אליי באופן אישי עשרות פניות של זוגות צעירים ושל הורים לזוגות צעירים, שביקשו לדעת עוד פרטים. הדבר המשותף לכולם הייתה תחושה של אופטימיות, שיש להם סוף סוף סיכוי להצליח לקנות דירה במחיר נורמלי בעיר".

במה מתרכזים החששות?

"הפונים מביעים חשש מכך שהם הולכים לאיבוד בתוך הג'ונגל הבירוקרטי ולכן הנגשת המידע, קיום הכנס ופרסום הקריטריונים עוזרים להם מאוד. המודעות לנושא, תהליך הנפקת התעודות ופרסום מועדי ההגרלה שיהיו בעתיד גורמים לכך שכמות גדולה של צעירים תושבי העיר ייגשו להגרלות ולא רק מספר קטן של מאעכרים או קומבינטורים, כפי שהיה בעבר. בכך אנחנו מוודאים שהדירות האלה יירכשו בסופו של דבר על ידי מי שבאמת מגיע לו". 

צילום דוברות העיריה

2015-02-24 00:00:00

כתבות נוספות

מחזיקים לו אצבעות

ביום שישי בערב תעלה נבחרת הנוער הישראלית לגמר אליפות אירופה בכדורגל, כאשר גם למודיעין יהיה נציג על המגרש – עילאי תומר בן ה-18 שמשחק במכבי תל אביב

השבוע בעיר

לא נשארים בבית: שחר חסון, מסיבת מזרקות, מופע קלאסיקות רוק, ספורט בפארק ואליפות העיר בכודרעף חופים

המספר הנוסף

רוכבי האופניים ממודיעין עלו השבוע שוב על הפודיום, נדב נידם סיכם בהפועל ירושלים אבל יצא למחנה אימונים עם מכבי תל אביב, ועירוני מודיעין ממשיכה להתחזק לקראת ליגה א'

לאכול ולרקוד

בשדרה המרכזית במע"ר נפתח השבוע עסק חדש, המשלב בין מסעדה אסייתית, סושי ואווירת דאנס בר תל אביבי

מחזיקים לו אצבעות

ביום שישי בערב תעלה נבחרת הנוער הישראלית לגמר אליפות אירופה בכדורגל, כאשר גם למודיעין יהיה נציג על המגרש – עילאי תומר בן ה-18 שמשחק במכבי תל אביב

המשך קריאה »

השבוע בעיר

לא נשארים בבית: שחר חסון, מסיבת מזרקות, מופע קלאסיקות רוק, ספורט בפארק ואליפות העיר בכודרעף חופים

המשך קריאה »

המספר הנוסף

רוכבי האופניים ממודיעין עלו השבוע שוב על הפודיום, נדב נידם סיכם בהפועל ירושלים אבל יצא למחנה אימונים עם מכבי תל אביב, ועירוני מודיעין ממשיכה להתחזק לקראת ליגה א'

המשך קריאה »

לדבר את הקושי

מאחורי הסטטיסטיקה של שיעור הגירושים שממשיך לעלות עומדים הילדים, שקולם לעיתים רבות לא נשמע • בעיריית מודיעין החליטו לעשות מעשה והקימו קבוצה לילדים להורים גרושים, שמספרים על ההתמודדות והחיים שאחרי: "בהתחלה זה הרגיש כאילו העולם חרב עלי"

המשך קריאה »

"ביבס מזלזל בנו"

בצעד יוצא דופן יצאו הגננות ממודיעין להפגנה סוערת מול בניין העירייה וטענו כי ביבס מזלזל בהן, זאת לאחר שראש העירייה הפעיל את גני הילדים בעיר בימי ההשבתה באמצעות הסייעות, עליהן איימה סמנכ"לית משאבי האנוש בעירייה כי במידה ולא יופיעו לעבודה יינקטו נגדן צעדים משמעתיים • הגננות אף זכו לגיבוי ממנהל בית הספר הדמוקרטי, שכינה את המהלך "לא ראוי מוסרית", בעוד שיו"ר הנהגת ההורים העירונית מסביר כי הצעד השנוי במחלוקת נועד לעזור להורים

המשך קריאה »