פרוייקט ה"רמבלאס" יוצא לדרך

יהודה גולן

פרוייקט המע"ר (מרכז העסקים הראשי) של מודיעין עובר לפסים מעשיים. ראש העיריה חיים ביבס גילה כי מיד לאחר החגים הקרובים, תפקיד העירייה את תוכנית המע"ר הכוללת בתוכה את השדרה המרכזית (ה"רמבלאס") ואת המשך שדרות החשמונאים ("אמת המים") בוועדה המחוזית לתיכנון ובניה להתחלת תהליך האישור הסופי וקבלת ההיתר לבניה.

"אם יהיו התנגדויות לתוכנית מצד תושבים, נשמע אותן, ואני מאמין שנסיר את ההתנגדויות ונוכל לצאת לדרך די מהר" אמר ביבס. הוא הסביר לא אחת כי במרכז העיר תהליך העבודה ולוח הזמנים יהיו קצרים יותר מאשר בפרוייקטים אחרים מכיוון "ששם יש את כל התשתיות מהרחובות הסמוכים, הן של חשמל, מים ביוב וכל מה שצריך".

כדי לזרז את תהליך התקדמות הפרוייקט פנה ביבס לרשות מקרקעי ישראל וביקש אישור להתחיל בביצוע עבודות עפר מקדמיות בקרוב, כדי להגיע במהירות יחסית לשלב הפיתוח של התשתיות בשכונה.

לדברי העירייה תכנית מרכז העיר של מודיעין תיצור מציאות חדשה בעיר והסדרה של שדרות החשמונאים הכוללת שטחי מגורים, מסחר ומשרדים. הפרויקט ישנה את פניה של העיר ומרכז העיר בפרט ויהפוך את האזור לאחד ממרכזי העיר היפים והמתקדמים במדינת ישראל   .המע"ר יעבוד 24/7 כלומר שבעה ימים בשבוע בכל שעות היממה.

התכנית כוללת בנייה של יחידות דיור חדשות, חנויות ושטחי מסחר, מקומות בילוי ופיתוח שטחי ציבור חדשים במרכז העיר. התכנית כוללת גם הסדרה של בניית מבני ציבור עתידיים והיא נמצאת בתהליכי אישור בוועדה המחוזית לתכנון ובנייה כאשר בניית הפרויקט צפויה להסתיים בעוד כשלוש שנים.

השדרה המרכזית החדשה של העיר מהווה המשך של רחוב דם המכבים, מאזור כיכר העירייה ועד לרחוב פיקוס. הקומות הראשונות של הבניינים מיועדות למסחר. לאורך השדרה, משני צדיה, ייבנו 470 יחידות דיור בבניינים בני חמש קומות.

הקומה הראשונה תהיה קומת מסחר ותכלול חנויות, מסעדות, פאבים ובתי קפה ומעליהן ייבנו ארבע קומות מגורים על פי תמהיל: 30% יחידות דיור בנות 2 חדרים, 30% דירות בנות 3 חדרים והיתר 4-5 חדרים.

ביבס ציין עוד כי "נתנו דגש על בניית מספר גדול של דירות קטנות המיועדות לזוגות צעירים ולסטודנטים בתחילת דרכם. על מנת לשמור על חזית אסטטית, יפה ואחידה כל החנויות, מזגנים ומרפסות שירות יוסתרו במסגרת מתחם המגורים בשדרה. בנוסף תבחן אפשרות להקמת פרויקט דירות להשכרה במודל דומה לקניון עזריאלי בעיר וחלק מהבניינים יהיו גם בנייני משרדים שייבנו מעל הקומה המסחרית." 

בקצה התחתון של השדרה סמוך לקניון עזריאלי תבנה רחבת המע"ר, שהיא סוג של פיאצה המשלבת שטחים פתוחים או מבנה מסחרי מקורה ובנייני מגורים. מסביב ייבנו מבנים של שתי קומות המיועדות למסחר ומשרדים ומעליהן שלוש קומות נוספות למגורים הפונות להמשך רחוב דם המכבים ורחוב ערער. במרכז הרחבה יהיה שטח ציבורי פתוח עבור הולכי רגל וחיבור מהשדרה המרכזית לתוך הקניון.

תכנית השדרה המרכזית ורחבת המע"ר יצרו רצף אורבני עירוני עבור הולכי רגל כולל מעברים תת קרקעיים, מדרכות, שבילי אופניים ופיתוח סביבתי שיחברו את כל האלמנטים של מרכז העיר: כיכר התחבורה, תחנת האוטובוסים המרכזית, גשר נופי וכניסה לפארק ענבה, תחנת הרכבת "מודיעין מרכז", קניון עזריאלי, רחבת המע"ר, השדרה המרכזית, מבני ציבור ובניין העירייה העתידי

(צילום ארכיון)

2014-09-16 01:00:00
2014-09-16 01:00:00

כתבות נוספות

סופסוף יש להם בית

לאחר עיכוב בן חצי שנה נפתח מתחם הדיור לצעירים על הרצף האוטיסטי במודיעין, בו יתגורר 24 דיירים בשלוש דירות

להסתפק במה שיש

אחרי שקראתי את נתוני המחקר של משרד החינוך והזדעזעתי עמוקות, התחלתי לחשוב שבהתחשב במצב אולי עדיף לי להיות אופטימי

תנובה מגיעה למודיעין

בעוד מספר שבועות תעביר החברה את פעילות המרכז הלוגיסטי האוטומטי שלה מחולון לפארק הטכנולוגי בעיר, בהשקעה של 350 מיליון שקל

להסתפק במה שיש

אחרי שקראתי את נתוני המחקר של משרד החינוך והזדעזעתי עמוקות, התחלתי לחשוב שבהתחשב במצב אולי עדיף לי להיות אופטימי

המשך קריאה »

ועכשיו למאני טיים

עירוני מודיעין הפסידה לנתיבות, מובילת הטבלה, אבל הבטיחה את מקומה בפלייאוף ותחכה כעת לראות מי יהיו היריבות במאבק על העלייה

המשך קריאה »

תוכן שיווקי » אולי יעניין אותך