קבוצת רכישה אחרי שנים של "יובש"

יהודה גולן

לאחר תקופת יובש די ארוכה, בה נעצר במודיעין שוק קבוצות הרכישה לחלוטין, בימים אלה מתארגנת קבוצת רכישה חדשה לקראת כניסה לרכישת קרקע במכרז בשכונת נופים החדשה. הקבוצה מתארגנת באמצעות יזם הנדל"ן איתן לוי מבעלי חברת אילה א.ג.מ והמתווך זאב שומכר ובכוונתם לארגן קבוצה שתרכוש קרקע לבניית מאות יחידות דיור.

שומכר ולוי כבר ניהלו בעבר במודיעין קבוצת רכישה שנחלה הצלחה גדולה בגבעת משואה ולקראת הוצאת הקרקעות לשיווק במסגרת "הסכם הגג" של העיריה עם המינהל, הם נערכים לסיבוב הקרוב של ייזום קבוצת רכישה חדשה ואת המצגת יוכלו לראות המשקיעים בעוד מספר שבועות.

השניים מבטיחים דירות זולות: "דירה בת ארבעה חדרים תעלה כ-1.1 מיליון שקל. חמישה חדרים תעלה כ-1.3 מיליון שקל. שישה חדרים תעלה 1.5 מיליון שקל".

בשנים האחרונות לא יכלו יזמים במודיעין להקים קבוצות רכישה מכיוון שמשרד השיכון שיווק את הקרקעות רק לקבלנים. לדברי לוי ושומכר, מקרה יוצא דופן היה פרויקט "גבעת שיא מודיעין" שיצא לשיווק בשנת 2009, כאשר קבוצת רכישה קנתה את זכויות הקרקע מידי חברת "אספן". איילה א.ג.מ ניהלה אז את קבוצת הרכישה וריכזה את עבודת התיכנון והבנייה. קבוצת שומכר נדל"ן שיווקה את הפרוייקט ומשרד דני אייל אדריכלים ביצע את התכנון. ההשתייכות לקבוצת רכישה חסכה לקונים לא מעט כסף היות והקבוצה היא שבחרה את הקבלנים והספקים וניהלה מולם את המשא ומתן. פרויקט זה, אגב, מתאכלס בימים אלה. רוכשים שכבר מימשו את השקעתם זכו לתשואה נאה. למשל: פנטהאוז שנקנה ב-915 אלף שקל שקלים ונמכר כעת ב-1.59 מיליון ודירת 5 חדרים שנקנתה ב-1.35 מיליון שקל ונמכרה כעת ב-2.1 מיליון.

אילה א.ג.מ היא חברה שהוקמה על ידי שני אנשי צבא בדימוס ששיכנו אלפי משפחות של קציני צה"ל ברחבי הארץ. תא"ל (מיל.) איתן לוי, תושב מודיעין, שימש בתפקידו האחרון כסגן ראש אכ"א ואילו סא"ל (מיל.) ג'קי סוויסה שירת במינהלת המגורים של צה"ל. בשנה האחרונה מסרה אילה א.ג.מ יותר מ- 300 יחידות דיור ולדברי לוי, היא ראתה בקבוצת שומכר נדל"ן שותפה טבעית לקבוצת הרכישה החדשה במודיעין, וכך גם את משרד האדריכלים של דני איל, לאחר שמסרו יחד כבר דירות רבות בעיר.

כעת כל השלושה בוחנים את המגרשים הרצויים להם לקבוצת הרכישה החדשה. החיפוש הוא אחר המגרש בעל האפשרויות הטובות ביותר, גם מבחינת אטרקטיביות לקונה וגם מבחינת עלויות בנייה. זאב שומכר אומר כי "מדובר במגרשים גדולים מאד, כך שהקבוצה תכיל לפחות כמאתיים יחידות דיור".

 

2014-02-13 00:00:00
2018-06-10 01:00:00

כתבות נוספות

להסתפק במה שיש

אחרי שקראתי את נתוני המחקר של משרד החינוך והזדעזעתי עמוקות, התחלתי לחשוב שבהתחשב במצב אולי עדיף לי להיות אופטימי

תנובה מגיעה למודיעין

בעוד מספר שבועות תעביר החברה את פעילות המרכז הלוגיסטי האוטומטי שלה מחולון לפארק הטכנולוגי בעיר, בהשקעה של 350 מיליון שקל

ועכשיו למאני טיים

עירוני מודיעין הפסידה לנתיבות, מובילת הטבלה, אבל הבטיחה את מקומה בפלייאוף ותחכה כעת לראות מי יהיו היריבות במאבק על העלייה

להסתפק במה שיש

אחרי שקראתי את נתוני המחקר של משרד החינוך והזדעזעתי עמוקות, התחלתי לחשוב שבהתחשב במצב אולי עדיף לי להיות אופטימי

המשך קריאה »

ועכשיו למאני טיים

עירוני מודיעין הפסידה לנתיבות, מובילת הטבלה, אבל הבטיחה את מקומה בפלייאוף ותחכה כעת לראות מי יהיו היריבות במאבק על העלייה

המשך קריאה »

צפוף פה, צפוף

חודשיים אחרי הפתיחה החגיגית של מועדון הגריי במע"ר ומבקרים רבים במקום מדווחים על צפיפות בלתי נסבלת: "אי אפשר לזוז, אפילו המלצרים לא מצליחים להגיע לשולחנות" • בעלי המועדון: "נמשיך להביא מוזיקה ותרבות איכותית שישמחו את תושבי מודיעין"

המשך קריאה »

תוכן שיווקי » אולי יעניין אותך