תוכניות בצנרת

ערן קמינסקי
מגרש 501 בפארק הטכנולוגי ישנה את ייעודו למסחר ותעסוקה, ואילו בפרויקט הגן הלאומי בגבעות הדרומיות מתוכננת הקמת מעבר עילי לטובת בעלי החיים
צילום ארכיון: החברה להגנת הטבע

גורמי התכנון החלו לאחרונה בבדיקת תנאי סף לשינוי ייעודו של מגרש 501 בפארק הטכנולוגי במודיעין ממסחר למסחר ותעסוקה, כולל תוספת קומות וזכויות בנייה. במקום צפוי להיות מוקם מתחם תעסוקה ומסחר סביב כיכר מפותחת עם זיקת הנאה לציבור, בהתאמה לתוכנית המתאר החדשה של מודיעין.

על פי הוראות התוכנית, במגרש, נמצא בין הרחובות השדרה המרכזית, הזריעה, הזריחה ושדרות הרכס, יתווספו זכויות בנייה לתעסוקה מעל הכניסה הקובעת בהיקף של 27,700 מ"ר עיקרי ו-5,500 מ"ר של שטחי שירות. כמו כן, התוכנית החדשה תשנה את מספר קומות המבנה משתי קומות בגובה של 14.5 מטרים לתשע קומות בגובה 40 מטרים.

גם במגרש 212 במרכז עינב במודיעין, הממוקם בחלקו הצפוני של אזור התעסוקה בפינת הרחובות הקדר והאופה, צפויים שינויים, שיכללו תוספת שימושים במגרש ללא תוספת זכויות בנייה, תוך שינוי קו בניין קדמי והתאמתו למבנה הקיים.

נושא נוסף הנמצא כעת בצנרת של גורמי התכנון הוא הקמת הגן הלאומי בגבעות הדרומיות. בימים אלו נמצאת התוכנית בשלב בדיקת קיום תנאי סף, כאשר על הפרק כעת שינוי יעוד האזור משצ"פ (שטח ציבורי פתוח) לגן לאומי, קביעת הנחיות לממשק הגן הלאומי, שינוי יעוד מגן לאומי לשמורת טבע, 4 שמירה על רצף המסדרון האקולוגי ומתן הוראות לתכנון הקמת מעבר בעלי חיים.

על פי התכנון, באזור תוקם חניית רכבים ויותרו שבילי הליכה ואופניים, והקמת נקודות תצפית ללא תשתיות ותאורה. כמו כן, באזור יוקם מעבר עילי לטובת בעלי החיים, בשיתוף רשות הטבע והגנים, שיאפשר מעבר ממזרח למערב.

כתבות נוספות