איך להכין את רכבי השטח לקראת החורף?

נמרוד

מחזיקים ברכב שטח כזה או אחר? זה הזמן לדעת יותר על הכנת רכבי השטח לנהיגת חורף. בשורות הבאות תוכלו למצוא מספר טיפים ועצות מעשיות אשר יסייעו גם לכם להכין את רכבי השטח שלכם לנהיגת שטח חורפית..

  • צמיגים- הקפידו לבדוק את עומק סוליית הצמיג. חריצי הצמיג העמוקים הינם חריצי ניקוז המונעים החלקה. צמיג שחוק הוא צמיג בו חריצי הניקוז אינם בולטים. כמו כן, אנו ממליצים לכם לבדוק באופן קבוע (אחת לשבוע- שבועיים) את ללץ האוויר בצמיגים. זכרו- הטמפרטורה הנמוכה גורמת לירידת לחץ האוויר בצמיגים!
  • מגבים- בדקו את תקינות המגבים המותקנים ברכבי השטח שלכם. המגב מתייבש לאורך חודשי הקיץ, ובחלק מהמקרים הוא איננו מבצע את עבודתו כראוי בעת הצורך. זכרו- מגבי הרכב אמורים להסיט את המים הצידה ולא למרוח אותם על השמשה.
  • בלמים- בצעו בדיקה מקיפה ומקצועית לבדיקת הבלמים ברכב. בין היתר הקפידו לבדוק את רמת השחיקה של רפידות הבלמים והדסקיות. זכרו- נסיעת שטח או נסיעת כביש עם בלאי בבלמים עלולה לסכן את חייכם!
  • אורות- בדקו את תקינות מערכת האורות ברכב, לרבות, תקינות המצבר. זכרו- קיימת חובה החל מה-1 בנובמבר מדי שנה להדליק אורות נסיעה גם ביום.
  • מערכת היגוי ומתלים- אין זה משנה אם אתם בעלי ג'יפ כדוגמת רוביקון של חברת ג'יפ או בעליהם של כל רכב שטח אחר, אתם מוכרחים לבדוק את תקינות מערכת ההיגוי והמתלים לאורך כל ימות השנה ולקראת החורף בפרט. בדיקה זו בדומה לבדיקות אחרות כחלק מהכרת רכב השטח שלכם לחורף, מומלץ לקיים אך ורק במוסכים המורשים לטפל בבעיות כאלו ואחרות ברכבכם.
  • גומיות איטום- בדקו באמצעות מגע סביב הדלות, תא המטען ומסגרות החלונות את שלמותם של גומיות האיטום. במידה ואתם מבחינים בגומייה שחוקה או יבשה יתר על המידה, פעלו להחלפתה והימנעו מחדירת מים לתא הנוסעים.
  • מערכת החימום- בדקו את תקינות מערכת החימום ברכבכם ואת פעולת מפשיר האדים. כמו כן, אנו ממליצים לכם לבדוק האם בפתחי האוורור ברכב ישנם עלים יבשים שהגיעו לשם מהנסיעות המרובות שלכם בשטח.

בדיקות חורף במוסכים מורשים

בדיקת רכבי שטח לקראת חודשי החורף הינה בדיקה מקיפה ומקצועית המיושמת כיום בכל המוסכים המורשים והמוסמכים הפועלים בישראל. בדיקה זו הינה בדיקה מקיפה של כל מערכות הבטיחות ברכב, ועל אף היותה בדיקה אשר איננה מחויבת על פי חוק, היא מהווה בדיקה מומלצת ואף הכרחית לכל אחד ואחת מכם. את הבדיקה מומלץ לקיים במהלך החודשים ספטמבר- אוקטובר, וזאת ללא קשר למועד מבחן הרישוי השנתי שלכם.  בנוסף לבדיקה אנו ממליצים לכם להיכנס לאתר הרשמי של משרד התחבורה ובטיחות בדרכים, ולהיחשף לתכנים שונים בנושא נהיגה זהירה בחורף.

כעת, כל שנותר לנו הוא לסיים בברכת חורף בטוח ונעים לכולנו! 

2015-11-18 00:00:00
2035-12-04 02:12:00

כתבות נוספות

להסתפק במה שיש

אחרי שקראתי את נתוני המחקר של משרד החינוך והזדעזעתי עמוקות, התחלתי לחשוב שבהתחשב במצב אולי עדיף לי להיות אופטימי

תנובה מגיעה למודיעין

בעוד מספר שבועות תעביר החברה את פעילות המרכז הלוגיסטי האוטומטי שלה מחולון לפארק הטכנולוגי בעיר, בהשקעה של 350 מיליון שקל

ועכשיו למאני טיים

עירוני מודיעין הפסידה לנתיבות, מובילת הטבלה, אבל הבטיחה את מקומה בפלייאוף ותחכה כעת לראות מי יהיו היריבות במאבק על העלייה

להסתפק במה שיש

אחרי שקראתי את נתוני המחקר של משרד החינוך והזדעזעתי עמוקות, התחלתי לחשוב שבהתחשב במצב אולי עדיף לי להיות אופטימי

המשך קריאה »

ועכשיו למאני טיים

עירוני מודיעין הפסידה לנתיבות, מובילת הטבלה, אבל הבטיחה את מקומה בפלייאוף ותחכה כעת לראות מי יהיו היריבות במאבק על העלייה

המשך קריאה »

צפוף פה, צפוף

חודשיים אחרי הפתיחה החגיגית של מועדון הגריי במע"ר ומבקרים רבים במקום מדווחים על צפיפות בלתי נסבלת: "אי אפשר לזוז, אפילו המלצרים לא מצליחים להגיע לשולחנות" • בעלי המועדון: "נמשיך להביא מוזיקה ותרבות איכותית שישמחו את תושבי מודיעין"

המשך קריאה »

תוכן שיווקי » אולי יעניין אותך